hgacaga
20.12.10,13:02
moja fotografia, ktora vznikla u kadernika pred desiatimi rokmi ( nepamatam sa na to fotenie, kedze to bolo davno ), bola vyuzita na reklamu v casopise na produkt proti vypadavaniu vlasov... nikdy som nemala problem s vlasmi, mam ich huste, (vlasy na fotke, museli byt nejako pocitacovo upravene)...dost ma to uraza, nikdy som nikomu nedala suhlas na taketo zverejneie. v tejto reklame ma este dokonca oznacili, ako za jednu z tych, ktorym pomohli s vypadavnaim vlasov, co nie je pravda ! fotka je velkostou podobna fotke na obcianskom, nie je velmi velka ale uraza ma to, tato reklama je v casopise uz od leta... co mam s tym robit ? :(
Chobot
20.12.10,21:44
moja fotografia, ktora vznikla u kadernika pred desiatimi rokmi ( nepamatam sa na to fotenie, kedze to bolo davno ), bola vyuzita na reklamu v casopise na produkt proti vypadavaniu vlasov... nikdy som nemala problem s vlasmi, mam ich huste, (vlasy na fotke, museli byt nejako pocitacovo upravene)...dost ma to uraza, nikdy som nikomu nedala suhlas na taketo zverejneie. v tejto reklame ma este dokonca oznacili, ako za jednu z tych, ktorym pomohli s vypadavnaim vlasov, co nie je pravda ! fotka je velkostou podobna fotke na obcianskom, nie je velmi velka ale uraza ma to, tato reklama je v casopise uz od leta... co mam s tym robit ? :(

A je ťa jednoznačne poznať na tej fotke? Ak áno, môžeš sa domáhať stiahnutia tých fotiek s odvolaním sa na § 12 a 13 Občianskeho zákonníka, prípadne žiadať finančnú náhradu, ak ti bola spôsobená nejaká ujma.
jana32
04.01.11,20:06
Dobrý deň, asi som otázku nezaradila správne, ale hádam to nebude tak vadiť. Chcem sa opýtať, ak ide o výplatu zamestnanca, ja ako mzdárka som povinná dodržať mlčanlivosť a nezverejňovať údaje iným osobám, to mi je jasné. Máme však v práci taký "menší " problém s prideľovaním osobných príplatkov, ktoré vedenie prideľuje spôsobom : s kým som kámoš tomu dajme. Podotýkam že sme financovaní zo štátneho rozpočtu. Zamestnanci sa domáhajú zverejnenia výšky osobných príplatkov. Je to v súlade so zákonom? Asi nie? Hoci ja si viem totiž predstaviť že by každý mesiac bolo zverejnené kto dostal aký príplatok a hlavne za čo. Asi by potom bolo nútené vedenie konečne spracovať aj nejakú metodiku hodnotenia. A hlavne by prestali rozpory medzi ľuďmi. Ale to je asi len moja predstava?