Beska
20.12.10,20:37
Ahojte, viete niekto, čo znamená skvamózny papilóm? Našla som si na internete papilóm, ale "skvamózny" som nenašla. A celý výraz už vôbec nie. Viete aký je pri tom postup pri liečbe? Ďakujem za každú info
pe.pe
20.12.10,19:48
Ahojte, viete niekto, čo znamená skvamózny papilóm? Našla som si na internete papilóm, ale "skvamózny" som nenašla. A celý výraz už vôbec nie. Viete aký je pri tom postup pri liečbe? Ďakujem za každú info

Ahoj,

skvama - squama - je supina rohovinoveho povodu. Skvamozny bude supinovity. O liecbe Ti neviem povedat, zrejme zalezi aj od toho, kde sa vyskytuje, vseobecne su ale papilomy benigne, nezhubne.
olybaba
20.12.10,19:57
ma sa to tykat zvierat ?
potom hladaj
www.seznam.cz (http://www.seznam.cz)
a
skvamózní papilomy
buchač
20.12.10,20:01
Ahojte, viete niekto, čo znamená skvamózny papilóm? Našla som si na internete papilóm, ale "skvamózny" som nenašla. A celý výraz už vôbec nie. Viete aký je pri tom postup pri liečbe? Ďakujem za každú info
Papilómy
Epitelové nádory vyvolané vírusovou infekciou

Skvama – šupina odlupující se kůže.
Viz deskvamace, eflorescence lat. squama šupina

Skvamózna metaplázia
Prirodzený proces nahrádzania dlaždicového epitelu cylindrickými bunkami na krčku maternice

Skvamózne epitelové lézie nižšieho stupňa (LSIL)
Termín klasifikačného systému Bethesda, ktorý sa používa na opísanie miernych bunkových abnormalít v krčku maternice

Skvamózne epitelové lézie vyššieho stupňa (HSIL)
Prekanceróza, pri ktorej sú bunky krčka maternice stredne závažne alebo závažne zmenené

V medicíne sú určité výrazy spojené z dvoch , troch slov z latiny alebo gréčtiny .
Tie potom vydajú za aj niekoľko slov , doslova jednu vetu .
Preto aj ten Tvoj výraz sám o sebe nič neznamená , no v spojení dvoch slov je za tým určitá diagnóza ...že aká , to vieš asi len Ty a lekár teda určite .
Na rozdiel od lekára si chceš len overiť , čo a ako bude ďalej ...liečba , medikamenty a podobne ...

Uhádol som ...?
Verím / som presvedčený /, že hej , nakoľko je zvedavosť a strach prirodzená ľudská vlastnosť ...