PPatricius
20.12.10,20:50
Mám záujem kúpiť auto, na ktoré sa momentálne vzťahuje ťarcha z exekúcie, a je blokované v registri vozidiel. Majiteľ mi sľúbil, že to dá do poriadku(ostal tam nejaký poplatok uhradiť), volal som aj do tej spoločnosti, ktorá zablokovala manipuláciu s autom a po uhradení a vymazaní z registra, už nič nebráni v mojej kúpe (a teda aj prepisu). Potvrdila mi to kompetentná osoba zo spoločnosti.

Máte s tým dáke skúsenosti, či už osobné, alebo iné?
A v prípade, že auto už bude prepísané na mňa, môže nastať aj dodatočne nejaký prieťah, ak by mal predávajúci nejaké iné podlžnosti, trebárs aj v inej spoločnosti?

Uvítam každú radu, ďakujem.

Neviem či som trafil tému:D
Mária27
21.12.10,05:17
Na aute bolo záložné právo, predať sa mohlo, ale dlh by prešiel na nového majiteľa.
Nechaj si zánik záložného práva od záložného veriteľa potvrdiť písomne. Z registra niekedy síce zmizne meno pôvodného dlžníka, ale auto môže zostať založené na iného, koho nepoznáš. Často sa robia viacnásobné prevody práve za účelom posunutia dlhu poslednému majiteľovi.
PPatricius
21.12.10,09:15
Takže to môžem spraviť aj takto:
Potvrdenie zániku záložného práva a následne ísť na dopravný inšpektorát urobiť odhlásenie a môžem mu pokojne vyplatiť dohodnutú sumu a automobil prepísať na mňa?

Nehrozí už potom nič?
Mária27
21.12.10,09:33
Ak tam bola už exekúcia, treba ju zastaviť. Radšej sa informuj aj u exekútora.