rastik000
20.12.10,21:06
Dobrý večer,

Potreboval by som viacero rád. Som spoločníkom v jednej s. r. o. Mám problém s tým, že neviem či si môžem ešte k tomu založiť živnosť - myslím, že sa jedná o nepravidelnú prepravu.

Ide o to, že v nasledujúcich pár mesiacoch by som sa mohol dostať k zaujímavým ponukám na rôzne jazdy po Európe - niečo ako taxi. Samozrejme sám by som to nezvládal tak by som chcel nejakých ľudí - šoférov.

A poraďte mi či si môžem vôbec založiť živnosť, potom na dohodu zamestnať určitých ľudí a či netreba k takémuto druhu živnosti nejakú odbornú spôsobilosť, tak ako u mňa tak aj u tých šoférov...

Ďakujem veľmi pekne za rady a ak opakujem náhodou tému tak sa ospravedlňujem...
KEJKA
20.12.10,20:19
Spoločník - to je tvoja investícia. Okrem nej môžeš mať živnosť a v rámci živnosti zamestnávať ľudí.
Na taxislužbu tuším potrebuješ licenciu, takže zrejme to nazveš inak - s tým ti neporadím.
Ale o prepravných a špedičných službách je tu neúrekom príspevkov, otázok. Miesto ospravedlňovania použi vyhľadávač....
Economic
21.12.10,06:28
Treba si zistiť všetko potrebné priamo na príslušnom Krajskom úrade, ktorý Oprávnenie vydá. § 6, 7 a 21 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č.168/1996 Z. z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov