marta 111
20.12.10,21:07
Prosím o radu, je možné zaradiť v centre ped. psych poradenstva špeciálneho pedagóga ako samostatného odborného zamestnanca, ktorý má nasledovné vzdelanie?

1. VŠ II. stupňa - technický smer Ing.
2. Doplnkové pedagogické štúdium
3. Špeciálnu pedagogiku (pre mentálne postihnutých) rozširujúce štúdium
4. 5 rokov praxe v ZŠ pre deti so zdravotným postihnutím.

A ako by bol zaradený, keby nemal 5 rokov praxe s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami? Bol by nekvalifikovaný?

Ďakujem za každú radu
Sabadka
21.12.10,08:08
Prosím o radu, je možné zaradiť v centre ped. psych poradenstva špeciálneho pedagóga ako samostatného odborného zamestnanca, ktorý má nasledovné vzdelanie?

1. VŠ II. stupňa - technický smer Ing.
2. Doplnkové pedagogické štúdium
3. Špeciálnu pedagogiku (pre mentálne postihnutých) rozširujúce štúdium
4. 5 rokov praxe v ZŠ pre deti so zdravotným postihnutím.

A ako by bol zaradený, keby nemal 5 rokov praxe s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami? Bol by nekvalifikovaný?

Ďakujem za každú radu


Ak daný človek ešte nepracoval ako odborný zamestnanec, teda teraz prvý krát nastupuje do CPP-ka tak ho zaradíš ako začínajúceho zamestnanca § 27 ods. 3 písm. a) zákona 317/2009.- je to jeho prvý nástup do zamestnania ako odborný zamestnanec. Samozrejme zvýšený tarifný plat podľa odpracovaných rokov mu patrí aj keď bude zaradený ako začínajúci odborný zamestnanec, nezabúdaj, že na určenie odpracovaných rokov k platovému zaradeniu sa počítajú odpracované roky k 31.12. a nie k dátumu nástupu do práce. Tých 5 rokov praxe s deťmi so ŠVVP musí mať, nakoľko je to jedna zo základných kvalifikačných podmienok, ak nespĺňa túto podmienku nemôže byť zamestnaný ako odborný zamestnanec a prax do tých 5 rokov by si mal doplniť ako pedagogický zamestnanec.
denne
07.09.12,12:36
Dobrý deň. Prosím vás. Pracujem ako učiteľka Mš. Mám viac ako 15ročnú prax. Vyštudovala som VŠ - špeciálny pedagóg. Po nástupe z MD ma zaradili do 8.plat.triedy , prac.trieda 1. Chcem sa opýtať som správne zaradená?? nemala mi riad. ponúknuť aby som sa rozhodla?? či chcem kariérne rasť a zbierať kredity alebo nie a prestúpiť do 9.plat.triedy. Bolo jej konanie správne?? myslím si že mi 9.pl trieda patrí ak sa vzdávam karier.rastu. No možno sa mýlim preto pátram. Ďakujem
babkamaja
09.01.13,15:56
Pozri vyhlášku MŠ SR č. 437/2009 Z. z. prílohu - druhý diel časť II. špeciálny pedagóg a zistíš, že tento "daný človek" je nekvalifikovaný a v CPPP a P nemá čo robiť. Rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky mu umožňuje učiť na odbornom učilišti, ale nepíšeš aký je Ing., tak ani to nie som si istá. 5 rokov praxe v oblasti v oblasti špeciálnopedagogického poradenstva alebo výchovy a vzdelávania detí a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je nutnom podmienkou, aby mohol pracovať v CPPP a P. Na aké predmety má vôbec kvalifikáciu?