Silvia08
21.12.10,10:08
Dobrý deň,
máme problém.
Manžel ešte v roku 1999 neuhradil faktúru za telefón, kvôli nezrovnalostiam vo faktúre. Chybou bolo že to v tom čase neriešil.
Dlžná suma išla na exekúciu. Exekúcia bola vyhlásená že vraj v roku 2004. Odvtedy sa nič nedialo ale až v septembri 2010 dal exekútro zablokovať účet a zablokovať majetok.

Manžel teraz uhradil dlžnú sumu a náklady exekúciu. Ale exekútor požaduje aj uhradenie úrokov z omeškania za celý čas.

Môžeme sa nejako voči tomuto rozhodnutiu odvolať, kedže za 6 rokov exekútor nič neurobil, ani raz manžela nevyzval, v tom čase aj začal pracovať, ani nekontaktoval zamestnávateľa, vôbec nič. Áno je pravda, že to bola manželova chyba ešte z mladosti, keď som ho vôbec nepoznala, priznal si tú chybu, ale on o tej exekúciu vôbec nevedel. v tom čase manžel a jeho otec mali trvalý pobyt na rovnakej adrese a aj sa rovnako volajú. Manžel tam ale nebýval. Manžel tvrdí, že to určite neprevzal.

Ako sa dá postupovať proti tomu? Dá sa niečo robiť? Budem vďačná za každú radu, keď nie tak budeme musieť uhradiť.

Ďakujem
Silvia08
21.12.10,09:13
Ešte by som chcela doplniť, že exekútor a hlavne jeho pracovníci majú mimoriadne povýšené chovanie, nie sú ochotní ani s nami komunikovať, posielanie dokumentov im trvá veľmi dlho. Asi pred 2 mesiacmi sme posielali žiadosť o odpustenie úrokov, odpoveď neposlali, len nám telefonicky povedali že nie.

V našom záujme, aby sa všetko vyriešilo k spokojnosti obidvoch, ale keď sme zaplatili dlžnú čiastku, exekúr povedal, vlastne jeho zamestnanec, že chce aj úroky a že chce dalšie poplatky opäť pre seba. Samozrejme opäť žiadne dokumenty neposlal, a ako vravím komunikácia žiadna.

My sme z Košíc, exekútor je v Žiline, takže sa nedá ani osobne ho navštíviť.

Postupoval vôbec exekútor správne, keď ako vyhlásil exekúciu v roku 2004 a až v roku 2010 začal exekúciu?
Mária27
21.12.10,12:25
Máte právo nahliadnuť do spisu. Pravdepodobne to vymáhal od otca a až neskôr zistil ... to môžu byť len domnienky.

Úroky nepatria exekútorovi, ale telekomunikáciám. Úroky sa požadujú z dlžnej sumy od splatnosti dlhu až do zaplatenia. Ak to takto uplatnili, exekútor to musí tak vymáhať.

Premlčanie dlhu by ste mohli namietať, ak by veriteľ včas nepodal žiadosť o vymáhanie pohľadávky. To si práve zistite v spise. Z hľadiska zdĺhavej doby exekučného konania - je to ako prieťahy súdu. Osobne si nemyslím, že dosiahnete odpustenie úrokov, možno však niekto má takú skúsenosť ...
Silvia08
21.12.10,12:57
Mária

ďakujem za odpoveď, neviem ako sa dostať ku spisu, keď aj telefonická komunikácia je s nimi problematická. To ani nevravím, že keď som sa slušne pýtala o čom tam ide, tam na mňa nejaká pani vybehla a rozprávala ironickým, povýšeným tónom ako s nejakou zaostalou ženou.

Manžel si je vedomý svojej chyby, jasné, že to chce aj poriešiť, len sa mi nezdá ich postup, či takto sa postupuje vrámci exekúcie. Keď už tak úroky od roku 1999 do roku 2004 kedy bola vyhlásená exekúcia,... je mi záhadou, že čo robil exekútor 6 rokov, prečo nekonal vtedy hneď keď akože doručil doklad o exekúcii... Ako keby naťahoval čas.

Inak úroky predstavujú sumu okolo 700,- € a plus exekútor chce ďalších 180,- €. Pritom prvýkrat vravel o uplne inej sume, myslím celkovú dlžnu sumu.
Silvia08
21.12.10,12:59
Keby mal niekto nejaké skúsenosti s podobným prípadom alebo ako postupovať budem veľmi povďačná.

Neviem či má vyznám sa s nimi naťahovať alebo im to rovno zaplatiť.
melanika
03.03.11,11:55
Dobry den Silvia,
neviem či sa Vam podarilo vyriesit celu zalezitost alebo este stale to riesite. Samozrejme chcela by som Vam odpovedat na otazky. bohuzial exekutor ma pravo od Vas vymahat uroky z omeskania odo dna vydania exekucie az do zaplatenia dlznej sumy.Ale! Vzdy sa da dohodnut na osobnom stretnutí u exekutora a podať ziadosť o odpustení urokov z omeskania. Ziadosť mozu vybavit kladne ale nemusia, oprávnený moze odpustit cast urokov alebo vobec. Do spisu mozete nahliadnut na okresnom sude, kde bol vydaný platobný rozkaz, aj fotokopiu Vam spravia z celého spisu, fotokopia za stranu je iba niekolko centov, nie je to drahé. Aspon budete vediet ze kto prevzal toho casu doporucený list (návrh na vykonanie exekúcie).
Co je pozitivne ze ste si uz medzicasom uhradili dlznu sumu, tym padom uz nenarastaju uroky z omeskania.
Mna iba zaujímala, samozrejme nemusíte odpovedat, preco Vas manzel nepoziadal hned o odpustení urokov z omeskania ked uz bol u exekutora zaplatit dlznu sumu spolu s prislusenstvom?
Viem cím prechadzate, ale zas su aj horsie veci na svete,treba len pozitivne rozmyslat a vyriesit problémy ak sa da...
Iste velmi dobre poznate ako to u nas funguje na Slovensku, vsetko sa taha neskutocne dlho....
Pozdravujem
Vela stastia
tattoo2
06.03.11,12:11
Dobrý deň,chcel by som vas poprosiť o radu.Už asi 3 roky nesplácam svoje pohľadávky,teraz keď mi to opat plat dovolí,chcem to začať platit.Chcem sa spýtať,kde zistím komu a koľko som dlžný,lebo to bolo viac menších súm,niečo som zaplatil a niečo ešte ostalo a viem,že sa mi ozvalo viac exekútorov.Ďakujem
GabiZ
07.03.11,14:32
No asi len u tých exekútorov, ktorí sa ti ozvali zistíš, koľko a komu si dlžný.
tattoo2
08.03.11,14:59
no ale to je ten problem,ze ja uz neviem kto to ma
GabiZ
08.03.11,15:12
tattoo2
11.03.11,11:52
tam pytaju peniaze za pozretie,nejaky iny sposom prosim vas nepoznate?
tattoo2
11.03.11,11:57
ale tam za to pytaju peniaze,iny sposob nepoznate?
misoft
11.03.11,16:08
tatoo2: nemáš pravdu: https://www.registerdlznikov.sk/registrace.htm
Je tam hore čosi, čo sa podobá výrazu "Bezplatná registrácia"
arizona
11.03.11,18:14
tatoo2: nemáš pravdu: https://www.registerdlznikov.sk/registrace.htm
Je tam hore čosi, čo sa podobá výrazu "Bezplatná registrácia"
Registracia ano, ale za vypis sa plati;)
misoft
11.03.11,21:05
tam pytaju peniaze za pozretie
Za pozretie sa - myslím - neplatí, za výpis áno.