polis1
21.12.10,12:16
dobrý den

vyhrala som vozidlo ktoré má hodnotu 33tis eur ale vozidlo by som obratom chcela predať a ak dám do 7dní kupnopredajnú zmluvu je možné že budem platiť len daň z toho vozidla za koľko ho predám alebo z tej čiastky tých 33tis eur
veronikasad
21.12.10,11:23
dobrý den

vyhrala som vozidlo ktoré má hodnotu 33tis eur ale vozidlo by som obratom chcela predať a ak dám do 7dní kupnopredajnú zmluvu je možné že budem platiť len daň z toho vozidla za koľko ho predám alebo z tej čiastky tých 33tis eur
za kolko ho chceš predať ?
Zoltán Kovács
21.12.10,11:24
Predaj hnuteľných vecí, ktoré neboli zaradené do obchodného majetku podnikateľa,a nevyužívali na dosahovanie zdaniteľných príjmov sú oslobodené od dane z príjmov.
Na teba sa vzťahuje daň z nepeňažného príjmu (vecná výhra), §8 ods.1 písm i) ZoDP.
Martin Mocko
21.12.10,11:28
Predaj hnuteľných vecí, ktoré neboli zaradené do obchodného majetku podnikateľa,a nevyužívali na dosahovanie zdaniteľných príjmov sú oslobodené od dane z príjmov.
Na teba sa vzťahuje daň z nepeňažného príjmu (vecná výhra), §8 ods.1 písm i) ZoDP.

Čiže daň ťa neminie..či ho predáš alebo nie. Zdaníš však až k 31.3. nasledujúceho roka po obdržaní výhry. Darca by mal dať i doklad o hodnote daru pre účely daňového priznania.
polis1
21.12.10,12:22
jasné som si vedomá že zaplatím daň ale zaplatím ju z toho začo ju predám nie? a predať to chcem za 25tis eur
Mária.K.
21.12.10,12:37
jasné som si vedomá že zaplatím daň ale zaplatím ju z toho začo ju predám nie? a predať to chcem za 25tis eur
Príjem z predaja osobného automobilu, ktorý nebol zaradený do obchodného majetku je od dane oslobodený. Daň budete platiť len z toho titulu, že ste vozidlo vyhrali. V okamihu získania výhry ste získali nepeňažný príjem, ktorý je predmetom dane z príjmov.
Žabinka
21.12.10,12:45
jasné som si vedomá že zaplatím daň ale zaplatím ju z toho začo ju predám nie? a predať to chcem za 25tis eur
§ 8
Ostatné príjmy
(1) Ostatnými príjmami, ak nejde o príjmy podľa § 5 až 7, sú najmä

a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,
b) príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľností,
c) príjmy z predaja hnuteľných vecí,
d) príjmy z prevodu opcií,
e) príjmy z prevodu cenných papierov,
f) príjmy z prevodu účasti (podielu) na spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditnej spoločnosti alebo z prevodu členských práv družstva,
g) príjmy zo zdedených práv z priemyselného a iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv príbuzných autorskému právu, 36)
h) dôchodky37) a podobné opakujúce sa požitky,
i) výhry v lotériách a iných podobných hrách a výhry z reklamných súťaží a žrebovaní,
j) ceny z verejných súťaží, ceny zo súťaží, v ktorých je okruh súťažiacich obmedzený podmienkami súťaže, alebo ak ide o súťažiacich vybratých usporiadateľom súťaže, a ceny zo športových súťaží, ak nejde o daňovníka, ktorý športovú činnosť vykonáva v rámci inej samostatnej zárobkovej činnosti [§ 6 ods. 2 písm. b)],
k) príjmy z derivátových operácií.
(10) Z príjmov podľa odseku 1 písm. i) a j), okrem nepeňažnej výhry alebo ceny, plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky sa daň vyberá podľa § 43. Pri poskytnutí nepeňažnej výhry alebo ceny je prevádzkovateľ alebo organizátor hry, súťaže alebo žrebovania povinný oznámiť výhercovi hodnotu výhry alebo ceny, ktorou je obstarávacia cena alebo vlastné náklady prevádzkovateľa alebo organizátora hry, súťaže alebo žrebovania, alebo poskytovateľa výhry alebo ceny. Ak v cene z verejnej súťaže je zahrnutá odmena za použitie diela alebo výkonu, zníži sa táto cena o sumu pripadajúcu na túto odmenu, pričom táto suma sa zahrnie do príjmov uvedených v § 6.

Daň platíš z hodnoty výhry, čiže ak bola hodnota auta 33000€, tak z tejto sumy.
Za koľko auto predáš, to nemá nemá žiadny vplyv na daň.
marjankaj
21.12.10,12:49
jasné som si vedomá že zaplatím daň ale zaplatím ju z toho začo ju predám nie? a predať to chcem za 25tis eur

Veď ti to tu napísali po slovensky.
Nakoniec by ťa možno napadlo ako daň neplatiť. Daruješ ho niekomu(môžeš aj mne:D) a daň by si neplatila vôbec?:---:rolleyes::eek:
Zoltán Kovács
21.12.10,12:51
Veď ti to tu napísali po slovensky.
Nakoniec by ťa možno napadlo ako daň neplatiť. Daruješ ho niekomu(môžeš aj mne:D) a daň by si neplatila vôbec?:---:rolleyes::eek:


Myslíš, že pri darovaní by sa neplatila daň?
zk24
21.12.10,12:54
Myslíš, že pri darovaní by sa neplatila daň?

Marjankaj to myslel tak, ze ci si mysli ze ked vyhra nieco drahe a preda to za lacnejsie, ze bude platit dan z toho za co to preda... a ze to by mohla potom darovat rodine a oni potom jej naspat a neplatila by nic?

podla mna marjankaj len potvrdil to co jej radia vsetci
marjankaj
21.12.10,12:55
Zoli, veď som tam dal smajlíkov.:cool:
Zoltán Kovács
21.12.10,12:55
Jasné, len aby sme polis nepoplietli úpne.
marjankaj
21.12.10,12:57
Myslíš, že by mi to auto akože naozaj darovala? Tak to by sa mi vyplatilo.:---:---:---
Jana Acsová
21.12.10,12:58
No nech si nemyslí, že keď si myslí, čo si si Ty myslel, že marjankaj tak myslel, hoci nemyslel ... hádam sa nepomýli. .-)
marjankaj
21.12.10,12:58
Janka ani Spišiak by to tak nevedel povedať.;)
Jana Acsová
21.12.10,13:00
Myslíš?
zk24
21.12.10,13:26
Či?
marjankaj
21.12.10,13:41
No čo už. Z auta asi nebude nič.:mee:
Idem teda pokračovať s DPH.:cool: Toľko to síce nevynesie, ale aj malé ryby sú ryby.:D
Jana Acsová
22.12.10,07:09
:D :D :D :D :D ... a pekné ráno za nami. Až mi slzy tečú.