dana9
21.12.10,15:40
Ahojte,

potrebujem poradiť, neviem akým postupom je možné odhlásiť z evidencie MV odcudzené a znovu nájdené vozidlo, ktoré nám však nebolo reálne vrátené L



Našej spoločnosti bolo odcudzené vozidlo, vo veci bolo podané trestné oznámenie. Orgány činné v trestnom konaní začali trestné stíhanie a iniciovali pátranie po predmetnom vozidle.
Polícia nás informovala o nájdení vozidla v Ruskej federácii, avšak bez toho aby bol zistený páchateľ. Ak by sa vozidlo do 12 mesiacov nenašlo, vozidlo bolo možné z DI odhlásiť. Problém je, že vozidlo bolo nájdené skôr ako uplynulo 12 mesiacov od podania trestného oznámenia.
Ako majiteľ vozidla je registrovaný ruský štátny občan. Vzhľadom na právnu úpravu nadobúdania vlastníctva k jazdeným vozidlám v Ruskej federácie je zrejmé, že súčasný držiteľ vozidla nadobudol k vozidlu legálny titul držby, resp. vlastníctvo (vzhľadom na dĺžku držby vozidla) Reálne od neho nemôžeme žiadať vydanie vozidla. Tým že nebol zistený páchateľ, nie je možné ani uplatnenie škody voči jeho osobe.

Zrušenie PZP je podmienené odhlásením vozidla z evidencie.

Otázka teda je, ako vozidlo odhlásiť z evidencie na príslušnom DI a tým dosiahnuť zánik povinnosti platiť PZP???

Prosím o pomoc, nevedeli mi pomôcť ani na Ministerstve spravodlivosti ani na Krajskom DI :confused:

dakujem vopred

dana
preboha
21.12.10,18:35
lampáreň
dana9
22.12.10,07:25
lampáreň

Dakujem :rolleyes:
ale pripadne nieco trosku konstruktivnejsie nikoho nenapadne? :-)
wallie
22.12.10,13:47
podať dopyt na ministerstvo dopravy, nech sa s tým zaoberajú a v prípade že je to nedoriešený stav, nech sa zmení zákon alebo vyhláška a to čo najskôr!!!! je nemysliteľné aby ste teraz doživotne platili PZP za vozidlo ktoré reálne nemáte ani už nikdy nebudete mať...
nedá sa získať doklad o zmene majiteľa vozidla??? na toho ruského občana a z toho titulu ho potom odhlásiť z DI?
dana9
22.12.10,14:15
podať dopyt na ministerstvo dopravy, nech sa s tým zaoberajú a v prípade že je to nedoriešený stav, nech sa zmení zákon alebo vyhláška a to čo najskôr!!!! je nemysliteľné aby ste teraz doživotne platili PZP za vozidlo ktoré reálne nemáte ani už nikdy nebudete mať...
nedá sa získať doklad o zmene majiteľa vozidla??? na toho ruského občana a z toho titulu ho potom odhlásiť z DI?

Ahoj dakujem za reakciu :-)
ten dopyt na ministerstvo som uz posielala , zatial som oslovila vnutro, kedze pod nich Di spadju, odpovedali mi citaciou zakona uplne od veci a samozrejme nepouzitelne na moju situaciu.:(
Je to cele absurdne, mylsim si, ze teoreticky by sa dalo sudit s tym novym majitelom vozidla, aj ked uz dopredu vieme ze v zmysle platnej pravnej upravy v RF to prehrame, ten doklad o tom, ze vozidlo vlastni, by snad teoreticky mohol byt podkladom pre DI, ale naklady sudneho sporu v RF budu znacne a je otazne ako sa k tomu DI postavi ked sa mi teraz dopredu nevedia vyjadrit ci to potom budu akceptovat (vraj nechcu prejudikovat :mad:)
misomiso
22.12.10,14:53
Tak to je teda zapeklite.

...ma napadlo, co by sa stalo, ak by ste niekoho poslali do RF, aby tomu novemu majitelovi auto ukradol a previezol na Slovensko. Vy by ste boli stale majitelom vozidla, lebo ste nikdy neprestali nim byt... Potom by ste mohli hoci aj auto predat a odhlasit PZP.
preboha
12.01.11,18:58
táto situácia je známa aj ministerstvu, ale týchto prípadov nie je veľa, a pravdepodobne sa s tým nebudú zaoberať. Aktuálny ruský majiteľ auta ho kúpil v dobrej viere, takže podľa zákonov RF ho nikto nebude žiadnym spôsobom postihovať - máte jednoducho smolu.
dana9
13.01.11,08:02
Dakujem za odpoved, preboha

ale co teda teraz s poistenim? to ho musime platit az do konca sveta?:confused:

lebo teoreticky aj keby vozidlo zanikne - napriklad ho rusky majitel rozbije, tak sa o tom nedozvieme a teda musime poistenie platit dalej

je to hlava XII :eek:
preboha
14.01.11,17:26
skúsiť individuálne sa dohodnúť na výpovedi s poisťovňou (osobná návšteva)
dana9
17.01.11,09:54
dakujem, skusim, dam vediet ako to dopadlo :-)