annabel
21.12.10,22:19
Dobrý večer :)

poraďte mi, prosím: na ktorý prst dať zásnubný prsteň? Jedni hovoria na prstenník ľavej ruky, druhí zas že na prostredník. Mám v tom chaos :confused: Vopred ďakujem :)
misomiso
21.12.10,21:24
Na prostrednik mozno v niektorych kruhoch, kde ho ludia zvyknu ukazovat vztyceny.
Meggi 1
21.12.10,21:34
Ja som nosila zásnubný na pravom prsteníku a obrúčku potom na ľavom prsteníku. Neviem, či je to tak aj v súčasnosti.
Ale myslím si, že nie sú na to nejaké striktné pravidlá....
Vladi87
21.12.10,23:24
Všetko to záleží len na danej dvojici. Neexistujú nijaké pravidlá. Moja snúbenica nosí prsteň na pravej ruke na prostredníku z jednoduchého dôvodu. Má tenké prsty a keď bude staršia, tak aby ho nemusela zväčšovať, len si ho prehodí na prstenník.

Inak zásnubný prsteň = obrúčka. Máš zrejme na mysli snubný :-)
Valcake
21.12.10,23:56
marleau
22.12.10,08:45
Svatba v dnešnej dobe?
mahony1
22.12.10,08:47
Tiez sme to svojho casu riesili. Zistili sme len to, ze spravidla sa snubny prsten nosi na prsteniku lavej ruky a to z toho dovodu, ze vacsina ludi su pravaci a na lavej ruke sa ten prsten viac "uchova" neposkodeny.

Po sobasi sa na jeho miesto da obrucka - snubny prsten potom bud prehodis na iny prst alebo das do zasuvky :-)
great.zv
22.12.10,08:57
na prstenníku ľavej ruky ... od srdca :-)
AlaNR
22.12.10,09:01
Jedného času mi prišla takáto romantikuš vec...
jelalim
22.12.10,09:24
Na prsteniku lavej ruky.
Ked sa vydas zasnubny presten budes nosit na prsteniku pravej ruky, lebo na lavej budes mat obrucku.
andreaS
22.12.10,09:48
Nosim na lavej ruke, od srdca ;) a takisto ma do seba aj tvrdenie, ze preto, ze sa menej osucha, lebo som pravacka ;)

Aj zasnubny som nosila na lavej ruke, obrucka by zevraj mala ist nad tento prsten, takze oba prstene na jednom prste... ale zasnubny uz nenosim, zavadzia mi... tak len obrucku...

ale inak si myslim ze to je jedno, daj si ako ti vyhovuje... ;)
mikito
27.12.10,09:51
jednoznacne na lavej ruke prstenik
bupi
28.12.10,11:14
Na prsteniku lavej ruky.
Zdovodnenie je uz v nazve. Kedze je to prstenik, nosi sa na nom prsten. Na lavej ruke preto, ze prstenikom lavej ruky prechadza srdcova cakra, ktora ma vela spolocneho so srdcom. A srdce je nositelom lasky.
annabel
28.12.10,17:12
Ďakujem všetkým za odpovede :) Nakoniec som sa rozhodol pre prostredník ľavej ruky. Z jednoduchého dôvodu - na ten prst sme prsteň pôvodne skúšali (akurát som na to zabudol :D ) A pre budúcich snúbencov - na ktorý prst ten prsteň dáte, je vecou dohody medzi vami dvoma. Hlavne snúbenica by sa mala vyjadriť, kde ho vlastne chce nosiť. Niektorej nemusí vyhovovať pravá ruka, inej ľavá, ďalšia už možno na prstenníku má nejaký prsteň, atď. Hlavne sa dohodnite :)))
buchač
28.12.10,18:14
Dejiny dávne , minulé ...

Niekedy v minulosti muž ulovil ženu , zviazal jej ruky a nohy .
Postupom času jej tieto putá uvoľňoval.
Nakoniec jej dal , ako si zvykala , na prst len symbolicky kúsok povrazu , aby jej to pripomínalo ....

A potom sa to už len viezlo , prispôsobovalo udalostiam , zvykom , kultúre...;)
soundarea
30.12.10,17:53
Na prsteniku lavej ruky.
Ked sa vydas zasnubny presten budes nosit na prsteniku pravej ruky, lebo na lavej budes mat obrucku.

preberal som to s frajerkou, tak ze je to prave tak... niekde vyssie pisali, ze zasnubny pojde po svadbe do zasuvky, ale moja frajerka vravela, ze ten jej zasnubny prsten bude mat tolko kamenov, ze by to bola neopisatelna skoda!
tak teraz neviem, ci ona vie, ze jej frajer nieje mady slota! :-)
buchač
10.01.11,18:51
buchač
10.01.11,18:54
Melnick
10.01.11,19:26
http://www.svadba.sk/article-tradicia-svadobnych-prstenov.html

Iba doplním pomenovania prstov podľa starých Rimanov, v článku som ich názvy nenašla.
Miles - tu nosili vojaci
Mercator - tu nosili prstene obchodníci
Stultus - tu nosili prstene hlupáci
Maritus - tu nosili prstene manželia
Amator - tu nosili prstene milenci
osky
11.04.13,05:01
Ja som vyberal a kupoval zásnubný prsteň z internetového obchodu. Je vecou vlastnej voľby, na ktorej ruke sa žena rozhodne nosiť snubný prsteň. V dnešnej dobe na to nie sú žiadne predpisy ani normy. Snubné prstene nosia niektoré ženy dokonca aj na retiazke na krku.

normy su stale rovnake,podla etikety,ktorou sa bezny clovek nezapodieva, ale ludia ktori sa pohybuju vo vyssich kruhoch alebo napr.kralovske rodin a pod.,aj umelci-klasici,ti tu etiketu ovladaju a davak´ju si na nej aj zalezat.nie je to symbol snobstva,skor symbol akehosi respektu,alebo akoby sa to dalo nazvat.
podla mna je to,ako keby si si dal nozik k tanieru z lavej strany....tvrde fou pax/neviem to spravne napisat :-) /
Oliwa
11.04.13,05:05
Jozef, reguješ na viac ako dva roky starú tému, v ktorej sa momentálne nikto na nič nepýta... Ale keď máš také silné nutkanie vyjadriť sa... ;)
osky
11.04.13,05:16
nie je ,len preto ze zijeme konzumne,noblesu tohto druhu by sme si mohli zachovat.saty robia cloveka....
buchač
11.04.13,05:33
Ja som vyberal a kupoval zásnubný prsteň z internetového obchodu. Je vecou vlastnej voľby, na ktorej ruke sa žena rozhodne nosiť snubný prsteň. V dnešnej dobe na to nie sú žiadne predpisy ani normy. Snubné prstene nosia niektoré ženy dokonca aj na retiazke na krku.
...z toho , čo si mu reklamu robil ???
Dnešná doba je o iných problémoch , ako je nosenie snubného prsteňa - na ktorom prste ...

Jozef, reguješ na viac ako dva roky starú tému, v ktorej sa momentálne nikto na nič nepýta... Ale keď máš také silné nutkanie vyjadriť sa... ;)
Nutkanie ani nie ...skôr o tú reklamu šlo ....arizonka poslala linky do bažin ...

Myslim si že tato tema je otvorená stále ... a ozaj ťažko povedať na ktory prst.
OZAJ ťažko ???
Na palci ???
Na ukazováku ?
Na prostredníku ?
Na prsteníku ?
Na malíčku ???
Kde by nosila - nosí Tvoja milovaná ????
Pochybujem , že na palci , ukazováku a či na malíčku ....
Tak netrieskaj o ťažkej dileme ,nakoľko ostávajú na výber iba tie dva ...a ešte pravá alebo ľavá ruka ďábla ...
Ozaj ...sú aj jedinci , ktorí majú 6 prstov

Jednoducho tak to je - a argumentovať kralovskymi rodinami je v sucasnosti podla mna uz zaostale
Myslíš , že byť moderný ...po slovensky povedané ..že IN je proste trendy ???
Šak nech si dá Tvoja ten zásnubný na palec pravej ruky a obrúčku na ľavú ruku ....kurňa , tá sa bude po Vranove n/T nosiť jak pávica a héerečky v Lidli padnú na zadok ...

osky 5 Minutes Ago #39940
nie je ,len preto ze zijeme konzumne,noblesu tohto druhu by sme si mohli zachovat.saty robia cloveka....

To máš jedno ...noblesu si niekto musí kupovať ( viď Smotánka ...) ...zvyšok sa zvykne opičiť ...
buchač
22.06.13,11:52
Prstennik alebo prostrednik. Zalezi od zeny kde chce nosit. Je aj jedno ci to bude prava alebo lava ruka.
Obrucka sa nosi na prstenniku lavej ruky a je len na zene ci chce nosit aj potom zasnubny prsten a chce ho mat pri obrucke alebo vedla na prosterdniku. Prsty sa menia, preto je lepsie niekedy kupit na prostrednik prsten a potom ked zene zhrubnu prsty tak prsten bude nosit na tensom prstenniku. Hlavne nech muz kupi prsten a zena ho uz na nejaky prst da. HLAVNE NECH TO BUDE ZASNUBNY PRSTEN S DIAMANTOM!!!! :)

.......ZLATOKOPKA .......

...a tak to potom vyzerá ....

http://media.tumblr.com/tumblr_mbmu0wzWFe1ry5nic.gif