sonab
22.12.10,07:53
Dobrý deň,

začiatkom októbra sme predali byt na základe kúpnej zmluvy.
Byt je na najvyššom 7. poschodí. Dnes (cca 2,5 mesiaca po predaji) som dostala e-mail od kupujúcich, že im zateká strecha a že z dôvodu zavádzania od nás žiadajú zľavu z kúpnej ceny vo výške 4000,-EUR!
My máme svedomie naozaj čisté, strecha nám nikdy nezatekala, kupujúci boli byt samozrejme, pred kúpou aj opakovane obhliadať a to aj v čase, keď bolo dosť upršané počasie.
V kúpnej zmluve podpísali, že boli so stavom bytu oboznámení pri osobnej prehliadke a my sme podpísali, že nič nezatajujeme.
Odpísala som im, že s návrhom nesúhlasíme, že sme nič nezatajili a nám strecha nazatekala.
Určite im nebudem žiadnu zľavu z kúpnej ceny poskytovať, lebo nevidím na to dôvod.
Ak by nás dali na súd, verím, že keďže naozaj sme ich neoklamali, súd vyhráme.
Alebo sa nám môže stať opak? :(
Vopred ďakujem za všetky Vaše rady.
220870
22.12.10,07:01
Zatekajúca strecha je problém bytového spoločenstva nie jednotlivých vlastníkov bytov.Pradpokladám že ak by vám tam niekedy zatekala strecha tak by ste to nahlasovali bytovámu družstvu alebo správcovi bytovky(tieto nahlásenia sa určite archivujú).Ak ste nič také nenahlasovali tak ste čistý a nič ste nezamlčali.Nemal by byť problém.Chyba mohla nastať aj tým ,že niekto niečo robil na streche a za to vy zodpovedať nemôžete.Dokazovanie o tom že ste ich podviedli je na ich strane a ak oni nepredložia niečo na základe čoho by sa mohol začať súd tak sudca to zmetie zo stola.Tak by som sa ich pýtal aký dôkaz toho že ste ich podviedli majú.napríklad to hlásenie zatekajúcej strechy na bytovom spoločenstve.Práve pre takéto možné problémy sú byty na najvyšších poschodiach v priemere lacnejšie.
sonab
22.12.10,07:11
Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď. Tiež mi rozum hovorí, že sa nemusím rozčuľovať, ale aj tak mám tlak "tristo na dvesto" - teraz pred Vianocami!