maurenius
22.12.10,09:49
chcel by som sa opytat ci moze zamestnanec dat vypoved pocas PN?a ci je to mozne poslat emailom alebo po niekom kedze nemam vychadzky.dakujem
Prosim poradte
veronikasad
22.12.10,08:53
chcel by som sa opytat ci moze zamestnanec dat vypoved pocas PN?a ci je to mozne poslat emailom alebo po niekom kedze nemam vychadzky.dakujem
Prosim poradte
Počas PN môže dať zamestnanec výpoveď alebo ukončiť pracovný pomer dohodou. Oznámenie, resp. žiadosť je lepšie poslať poštou doporučene, alebo ten po kom to pošleš ti dá potvrdiť kopiu o prevzatí výpovede u zamestnávatela.
maurenius
22.12.10,09:15
ok.a ak to poslem doporučene tak mi to oni doporučene poslu spat?aky mam dokaz ze som poslal vypoved?doporučenku?mam poslať dve kopie?a je mozne ze mi vypoved nepodpis?dakujem pekne
veronikasad
22.12.10,09:18
ok.a ak to poslem doporučene tak mi to oni doporučene poslu spat?aky mam dokaz ze som poslal vypoved?doporučenku?mam poslať dve kopie?a je mozne ze mi vypoved nepodpis?dakujem pekne
Nie, nič ti nepošlú späť. Ak pošleš doručenkou, dostaneš späť potvdenú doručenku od pošty s dátumom prevzatia. Len treba brať do úvahy, že sú sviatky. Ak si poštu firma vyzdvihne až po novom roku, výpovedná doba ti začne plynúť až od 1.2.2011.

Lepšim riešením je doručiť výpoveď osobne a dať si potvrdiť prevzatie kopie.
maurenius
22.12.10,09:29
ešte otazocka : D
ak to poslem po niekom/kedze nemam vychadzky/ kde najdem tu kopiu o prevzati,ako to ma vyzerat?
dakujem pekne sviatky
ivka70
22.12.10,09:32
ešte otazocka : D
ak to poslem po niekom/kedze nemam vychadzky/ kde najdem tu kopiu o prevzati,ako to ma vyzerat?
dakujem pekne sviatky

Tomu, kto s tym pojde, das 2 identicke vypovede.
Jednu odovzda zamestnavatelovi, na druhu mu ten, kto to bude preberat (personalista, nadriadeny, podatelna, ...) napise prevzal dna ... (datum) a podpis. Tym padom mas dokaz, ze si vypoved v dany den dorucil zamestnavatelovi (dolezite, pre pripad sporu). Tu podpisanu vypoved s prevzatim si odlozis.
maurenius
22.12.10,09:34
jasne..uz mi bliklo : D dik