katttia
22.12.10,15:20
Dna 1.4.2009 som uzavrela so spolocnostou XY a.s. pracovnu zmluvu na dobu urcitu do 31.3.2010 nasledne mi bola zmluva predlzena do 31.12.2010. Medzicasom sa zmenilo vo firme vedenie, bolo hromadne prepustanie a ine problemy a zmluvu na dobu neurcitu som nedostala s odvovodnenim, ze sa nestihla spravit, lebo dotycna osoba uz nie je v praci. Od 23.12.2010 do 10.1.2011 je vo firme celozavodna dovolenka, takze sa k nicomu nedopracujem. Veduci robi vsetko preto aby som tam ostala, ale schvaluje to generalny riaditel, ktory nie je Slovak takze sa velmi nerozumie do nasich zakonov. Chcem sa preto opytat ak nastupim do prace 10.1.2010 bez toho aby mi nadriadeny nieco povedal predlzuje sa mi zmluva alebo sa to moze obratit proti mne, ze nikto ma do prace nevolal. Mam sa ist teda registrovat na UP do 7 dni od skoncenia PP? dakujem za odpovede
Zoltán Kovács
22.12.10,15:12
Bohu žiaľ súhra okolnosti hrá proti tebe. Na to aby tvoj prac.pomer uzavretý na dobu určitú sa zmenil na dobu neurčitú by si mala nastúpiť do práce 1.1., a keď ťa zamestnávateľ nepošle domov s tým, že k 31.12. ti skončil prac.pomer, sa podľa zákonníka práce zmení na dobu neurčitú.