Chiriklas
22.12.10,16:09
Dobrý deň, dostal som bytku od jedného chlapca,bezdôvodne. Týždeň som marodoval. Chlapca obvinily z trestnej činnosti výtržníctva. Mám aj svedka.
Teraz by som chcel aby mi chlapec zaplatil odškodné. Mám si zohnať právnika? Chcem z toho vyťažiť. Čo by som mal robiť ? Ďakujem
220870
22.12.10,15:11
Treba marodovať 6 týždňov .Potom sa to posudzuje ako tresný čin ublíženia na zdraví.Minimálna sadzba je podmienečný trest+ náhrada liečby ušlý zisk,sposobená vecná,zdravotná ,spoločenská škoda.
Chiriklas
22.12.10,15:25
Dobre, ale ja som marodoval iba 8 dní. Koľko by som mohol žiadať za náhradu liečby, spôsobenú vecnú, zdravotnú, spoločenskú a asi aj morálnu a psychickú ujmu, škodu.
buchač
25.12.10,18:26
Treba marodovať 6 týždňov .Potom sa to posudzuje ako tresný čin ublíženia na zdraví.Minimálna sadzba je podmienečný trest+ náhrada liečby ušlý zisk,sposobená vecná,zdravotná ,spoločenská škoda.

eeeeeeee.....


Tri mesiace nepodmienečne za výtržníctvo

BANSKÁ BYSTRICA 17. marca (SITA) Na tri mesiace väzenia nepodmienečne odsúdila dnes sudkyňa Okresného súdu v Banskej Bystrici 24-ročného Jozefa Karvaya z Turčianskych Teplíc. Uznala ho za vinného z prečinu výtržníctva, ktorý spáchal vo februári minulého roku na železničnej stanici v Banskej Bystrici. Rozsudok je právoplatný, pretože prokurátorka i obžalovaný sa odvolania vzdali.


Karvay priznal, že vo februári minulého roku popoludní vo vestibule železničnej stanice v Banskej Bystrici najprv verbálne a potom fyzicky napadol dvoch mužov. Jedného z nich kopol do rebier a potom udrel rukou do tváre. Druhému uštedril úder rukou do krku. Obaja poškodení neutrpeli zranenia, ktoré by si vyžiadali práceneschopnosť alebo lekárske ošetrenie.
Výtržníka pôvodne odsúdila sudkyňa trestným rozkazom na desať mesiacov väzenia. Karvay podal odpor a muselo sa pojednávať. Na súde sa však k protizákonnému konaniu priznal a svoj čin oľutoval. To sudkyňa zobrala ako poľahčujúcu okolnosť a vymerala mu nižší trest. Karvay si ho odpyká v Ústave na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Podmienečný trest neprichádzal do úvahy, pretože Karvay mal podmienku za rovnaké konanie v roku 2006.
http://mesto.sk/prispevky_velke/trenciansky/trimesiacenepodmie1205750880.phtml

Chiriklas
Hm , k tomu vyťaženiu ...tak s tým by som veľmi neoperoval ...
Najbližšie to môže byť po eventuálnom odsedení bez svedkov ...a Ty si to potom odležíš na traumačke...
Chiriklas
28.12.10,07:11
OK ved ja nechcem aby isiel do vezenia len aby mi zaplatil nejake peniaze ako odskodne.
Ice dive
28.12.10,07:34
OK ved ja nechcem aby isiel do vezenia len aby mi zaplatil nejake peniaze ako odskodne.
no s nejakou horibilnou sumou za odškodné by som nerátal... nakoľko trestný čin ublíženia na zdravý je, ak práceneschopnosť je dlhšia ako 7 dní... (ak by si maródku naťahoval... môžu ťa tiež obviniť, že z toho chceš vyťažiť...) taktiež, môže dostať regres zo zdravotnej poisťovne na úhradu nákladov, spojených s tvojou liečbou a zo sociálnej poisťovne za náhradu PN-ky + si môžeš uplatniť náhradu ušlej mzdy.... odškodné by sa posudzovalo vzhľadom na jeho príjem... prípadne by mohol dostať náhradný trest, že si odsedí pár mesiacov ak nemá žiaden príjem... takže na dovolenku v karibiku by som sa veľmi netešil...
buchač
28.12.10,10:33
Dobrý deň, dostal som bytku od jedného chlapca,bezdôvodne. Týždeň som marodoval. Chlapca obvinily z trestnej činnosti výtržníctva. Mám aj svedka.
Teraz by som chcel aby mi chlapec zaplatil odškodné. Mám si zohnať právnika? Chcem z toho vyťažiť. Čo by som mal robiť ? Ďakujem


Dobre, ale ja som marodoval iba 8 dní. Koľko by som mohol žiadať za náhradu liečby, spôsobenú vecnú, zdravotnú, spoločenskú a asi aj morálnu a psychickú ujmu, škodu.
mimotemy

...asi to fakt bola nakladačka ...a poriadna , tvrdá...bytka...

Predpokladám , že si jednu bombu chytil , dve ...a za to by si chcel tie náhrady ??? ;)
Hm , spoločenskú , morálnu ....:confused:
Nesranduj , vieš koľkí takto každý deň dopadnú ??? :rolleyes:
Ani reportérkovia z Krimi novín by to nestíhali obehať ...:D:D:D
Chiriklas
30.12.10,20:25
aky ste tu všedci múdri
buchač
30.12.10,20:51
aky ste tu všedci múdri

add 1. ...všedci sa píše s " t" ...:rolleyes: ...Ty múdry...:---:D
add.2.

Dobrý deň, dostal som bytku od jedného chlapca,bezdôvodne.
Keď si vždy taký múdry , tak tú bytku si asi fásol odôvodnene ...;)
Chiriklas
31.12.10,11:23
čo ty o tom vieš ? nič
Riuss
17.02.11,18:48
Dobrý deň....Viem ze tato téma bola venovaná niekomu inému, ale mam obdobný problém a nemám sa s kým poradiť...

Na jednej udalosti ma bezpríčiny udrela jedna dievčina inštinktivne som jej to vrátila sebeobrane spôsobila som jej zranenie pri ktorom marodila zhruba 9 dni....nasledne asi 15 minut nato ma napadol jej priatel a spôsobil mi tiež zranenia, nemarodila som lebo som musela navštevovať školu...Teraz je na vsetkych troch uvalene trestne oznámenie..jej ide o peniaze mne len o to aby som bola cista... Kto mi poradí aký najhorši trest mi môžu prideliť alebo co od toho očakávať...lebo už sa to naťahuje skoro druhy mesiac....ďakujem veľmi pekne za hocijakú radu
Ice dive
17.02.11,19:08
no ťažko povedať, aký trest vás čaká... záleží od sudcu a vyšetrovateľov ako to posúdia... podstatné nie je kto koľko maródil, ale aké zranenia urtpel a aký dlhý čas si vyžiadalo ich liečenie... ďalšia vec naťahovať sa to môže aj niekoľko rokov... kým sa predvolajú a vypočujú svedkovia všetko sa vyšetrí koľko sa bude čakať na pojednávanie...
Riuss
17.02.11,19:31
Takto svedkovia sú už vypočutí...ešte tuším chýba jedna výpoveď a malo by to ísť k prokurátorovi, mám info, že ona už má zapis v trest. registry a on ma už nejaké priestupky ja nemám nič. Zranenia mala podľa lekárskej spravy, nejaké momliaždeniny v oblasti nosa a vyvrtnutý členok a to ešte nebola ani v daný deň ošetrená čiže nie je dané či je to spôsobené mojou príčinou...
Ice dive
17.02.11,19:41
a obvinenia už boli vznesené? asi najlepšie by bolo najať si právnika... a budete múdrejšia... tak či tak ak ste obvinená, najať ho budete musieť skôr či neskôr... a keďže v takýchto prípadoch pýtajú fixné odmeny stáť vás to bude rovnako či ho najmäte teraz alebo až potom.....
Riuss
17.02.11,20:06
Obvinenie bolo vznesené skôr než som bola vypočutá...bude potrebné mať právnika aj keď to budem hnať na zmier???
lujza.j
17.02.11,20:13
bol pribraný aj znalec z oblasti zdravotníctva?
cesta spisu k prokurátorovi nemusí byť posledná, resp. nemusí prijať NPO-návrh na podanie obžaloby , môže spis vrátiť na doplnenie.
Riuss
17.02.11,20:33
Myslim ze znalec este nebol privolany...zatial sa idu len vsetky podklady posielat na prokuratora...Niektori tvrdia ze to pred sud ani nemusi ist, ze to moze na zmier alebo nieco obdobne......ide mi len o to ze som v zivote nikomu neublizila toto bol len reflex...Nemam stymto skusenosti...
lujza.j
17.02.11,20:44
...vieš ťažko tu riešiť, ako ti to nakoniec dopadne, trestný zákon a trestný poriadok je síce jeden a platný pre celú SR, ale ver mi iný kraj iný mrav. smola ale aj takéto situácie prináša život:(
ja by som pribrala znalca lebo PN 9 dní, by bolo pre mňa diskutabilných.
viem o "kauze" kde pani mala zlomený nos lekár dal dobu liečenia 7dní, aj keď to bolo prijaté ako TČ bol z toho priestupok.
Riuss
17.02.11,20:55
Ďakujem Vám obom za rady...i keď pokojná budem až keď bude úplne po všetkom....Ešte raz ďakujem :)
Ice dive
18.02.11,04:31
Ďakujem Vám obom za rady...i keď pokojná budem až keď bude úplne po všetkom....Ešte raz ďakujem :)
no toto je možno tvoje najťažšie obdobie neistoty v celej kauze nakoľko nevieš ako to dopadne...

zmier by bol možný, avšak to by s tým musela protistrana súhlasiť...
právnika by som si najal na tvojom mieste už len z dôvodu, že inak sa vyšetrovateľ správa pri výsluchu keď by ste tam boli len vy dvaja a jeho kolega, a inak ako keď mu kuká na prsty právnik, ktorý pozná trestný zákon tak isto ako on... t.j. ak tam bude právnik bude to rovnocenná situácia... (policajt si nebude toľko dovoľovať...)