Jozef Antala
22.12.10,18:18
Dobrý deň, kupujem vstavanú kombinovanú chladničku. Skrinku mám z Ikey, je urcená pre kombinovanú chladničku výšky 158 cm s 57 cm mrazakom dole - spotrebice som chcel ale vlastne
Tak som si vybral Liebherr 2956 (link dat nemozem)

teraz ma ale napadlo - staci kupit spravnu vysku celeho spotrebica? Budu sa mi spravne prekryvat dvierka mrazaku a chladnicky s dverami skrinky?

Takze by som sa chcel spytat - su u vstavanych spotrebicov nejake standardy na vysku jednotlivych casti, ich pomer atd? Teda ze 158 cmchladnicka ma mrazak dole vzdy rovnakej velkosti alebo sa to lisi v zavislosti od vyrobcu?

Dakujem
zacik23
23.12.10,12:52
urcite su rozdiely medzi roznymi vyrobcami chladniciek v pomere medzi chladnickou a mrazakom. Napr urcite viem ze je rozdiel medzi Gorenje a Whirlpool. Rozdiel je radovo par cm, ale tie dvierka musia pasovat presne.

Ked som si daval robit kuchynu na mieru tak odo mna chceli presny model chladnicky, ktory bol uvedeny aj v zmluve, ak by som kupil inu, nemusela by pasovat.

Takze bud treba dvierka prisposobit chladnicke ak si clovek dava robit kuchynu na mieru, ak kupujem kuchynu v Ikei (resp inde kde je uz hotova) tak podla rozmerov skrinky na chladnicku si do nej chladnicku vyberiem.

Ak viete rozmery skriniek tak doporucujem kontaktovat vyrobcu chladnicky (Liebherr), ak nebude pasovat tak vybrat inu, na trhu ich je s podobnymi parametrami mraky...