ryb
22.12.10,20:56
Prosím čo mám spraviť.Som zamestnaná na TPP, ale od 3.1.2011 budem zamestnaná v inej firme.Nakoľko som to nevedela skôr/aspoň dva mesiace/ teraz mi samozrejme robia problémy s výpoveďou.
Čo mám spraviť neprídem proste už do práce a oni ma prepustia, ale neviem či takéto niečo nepôjde ďalej so mnou do zamestnania a či mi dajú zápočtový list.Mám ešte nejakú dovolenku, preplatia mi ju?Ako to riešiť keď 3.11.2011 podpisujem zmluvu už v inej firme.
Ďakujem za pomoc
Llívia
22.12.10,21:29
Melnick
22.12.10,22:18
Ja vždy radím : dohodnúť sa a nepáliť za sebou mosty. Jeden nikdy nevie........:):):) a ver, že viem o čom hovorím. Neraz sa stalo, že zamestnanec sa s bývalým zamestnávateľom nerozišiel v dobrom a v novom zamestnaní sa zrazu niečo zmenilo,nezamestnali ho a problém bol na svete.
VERONIKA6
22.12.10,23:16
Prosím čo mám spraviť.Som zamestnaná na TPP, ale od 3.1.2011 budem zamestnaná v inej firme.Nakoľko som to nevedela skôr/aspoň dva mesiace/ teraz mi samozrejme robia problémy s výpoveďou.
Čo mám spraviť neprídem proste už do práce a oni ma prepustia, ale neviem či takéto niečo nepôjde ďalej so mnou do zamestnania a či mi dajú zápočtový list.Mám ešte nejakú dovolenku, preplatia mi ju?Ako to riešiť keď 3.11.2011 podpisujem zmluvu už v inej firme.
Ďakujem za pomoc
Tak ako radia v predchádzajúcom príspevku, treba sa dohodnúť. Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vyplatiť nevyčerpanú dovolenku. Vyplýva to zo zákona.
ryb
25.12.10,18:32
To je pravda , ale čo mám robiť keď musím už podpśať zmluvu a z predchádzajúcej práce mi môžu dať nanajviš meačnú výpovednú lehotu, ak si vyberiem dovolenku predlžuje sa mi výpovedná lehota?
rodina1
25.12.10,18:36
To je pravda , ale čo mám robiť keď musím už podpśať zmluvu a z predchádzajúcej práce mi môžu dať nanajviš meačnú výpovednú lehotu, ak si vyberiem dovolenku predlžuje sa mi výpovedná lehota?
O dovolenku sa výpovedná doba nepredlžuje.
drobeceva
25.12.10,18:38
To je pravda , ale čo mám robiť keď musím už podpśať zmluvu a z predchádzajúcej práce mi môžu dať nanajviš meačnú výpovednú lehotu, ak si vyberiem dovolenku predlžuje sa mi výpovedná lehota?
ZP nepozná jednomesačú výpovednú lehotu.
Najlepšie je dohodnúť sa.
Ak náhodou nenastúpiš, zamestnávateľ Ti dá absencie, v takomto prípade sa Ti aj dovolenka kráti.
Ale zadaj do vyhľadávača...témy podobného charakteru už boli rozoberané.
ryb
25.12.10,18:50
My sme sa tak dohodli že mi vyjdú v ústrety dajú mi iba jedmomesčnú výpovednú lehotu, ale mám ešte 7 dní dovolenky, tým sa mi táto lehota kráty?Druhý zamestnávateľ ma môže zamestnať že by som ten mesiac robila aj tam aj tam?
rodina1
25.12.10,18:55
My sme sa tak dohodli že mi vyjdú v ústrety dajú mi iba jedmomesčnú výpovednú lehotu, ale mám ešte 7 dní dovolenky, tým sa mi táto lehota kráty?Druhý zamestnávateľ ma môže zamestnať že by som ten mesiac robila aj tam aj tam?
Jednomesačná výpovedná doba je porušením zákonníka práce. Ukončiť PP môžeš dohodou, a to k určitému dátumu (bez výpovednej doby).
Súčasne môžeš mať dva pracovné pomery u dvoch rôznych zamestnávateľov. Ak to budeš časovo zvládať. To znamená, že môžeš robiť aj tam aj tam.
ryb
25.12.10,19:10
mohla by som si v tomto období zobrať aj mojich 7 dní dovolenky , nepredĺži sa mi táto lehota?
drobeceva
25.12.10,19:24
tých 7 dní by bolo v rámci tej doby, ktorú by ste dohodli.
Ale tak, ako som písala, je to porušenie zákona, ZP jednomesačnú výpoveď nepozná. Išlo by len o dohodu medzi z-com a z-ľom o ukončení k určitému dátumu.
Zoltán Kovács
25.12.10,19:25
Koľko krát potrebuješ prečítať, že čerpanie dovolenky nepredlžuje výpovednú lehotu?

Viď odpoveď od rodina1
ryb
25.12.10,19:34
hups, nevšimla som si že mi bolo na to už odpovedané :)
day
25.12.10,19:34
mohla by som si v tomto období zobrať aj mojich 7 dní dovolenky , nepredĺži sa mi táto lehota?

vela spekulujete, na Vasom mieste by som bol rad, ze je zamestnavatel ochotny sa dohodnut.
ryb
25.12.10,19:38
Ja viem, ale na tom druhom pracovnom mieste mi veľmi záleží a bojím sa aby som oň neprišla tak sa chytám aj slamky:)