patricia27
22.12.10,22:19
Ahojte poraďáci,

práve dnes som dostala do ruky DUO 12/2010, kde sú popísané zmeny vo finančnom leasingu.

Dúfam, že som to správne pochopila, tak píšem svoju interpretáciu:
ak uzavriem alebo budem mať novú leasingovú zmluvu platnú a účinnú v roku 2011, mesačné splátky finančného prenájmu už nebudú prechádzať do mesačných nákladov.
Automobil sa zaradí do majetku, odpisová skupina 1, s dobou odpisovania 4 roky. Na konci roku sa zaúčtuje teda 25% obstarávacej ceny do odpisov.
Pokiaľ mám už existujúcu leasingovú zmluvu, nič sa nemení.

Vopred ďakujem info, či som správne pochopila. :)

Prajem príjemné sviatky.
Rozalka
22.12.10,21:28
Zabudni na to, čo si čítala v DUO 12/2010 a prelistuj si schválené znenie zákona.
ondrejvla
22.12.10,21:47
Zabudni na to, čo si čítala v DUO 12/2010 a prelistuj si schválené znenie zákona.

Rozálka, veru som si prelistovala, ale nezostala som múdrejšia. Nemám rada zmeny typu: vypúšťa sa, nahrádza sa... Rada si pozriem znenie celého nového zákona, ale tu som nevedela nájsť zmeny k leasingu, fňuk:cool:
Rozalka
22.12.10,22:56
V lízingu sa nič nemení.
patricia27
23.12.10,06:18
Ďakujem Ti Rozalka za rychlu reakciu. Pohladam ci cele znenie zakona. Ale potom naco to tam pisu... a pletu ludi.
Jana Acsová
23.12.10,06:55
....práve dnes som dostala do ruky DUO 12/2010, kde sú popísané zmeny vo finančnom leasingu.


Zabudni na to, čo si čítala v DUO 12/2010 a prelistuj si schválené znenie zákona.

Je potrebné si všimnúť, že článok sa týka navrhovovaných zmien zákona, ktorý nebol v čase písania článku ani v druhom čítaní. (Aj DUO ste dostali do rúk v novembri). Jednalo sa o plánované zmeny v plánovanom balíčku opatrení vlády. Zaradený bol do obsahu DUA nakoľko sa jednalo o myšlienku s významným dopadom na daňové odpisy leasovaného majetku.

V rámci pozmeňujúcich návrhov ho v druhom čítaní poslanci neschválili.
Rozalka
30.12.10,16:14
Rozálka, veru som si prelistovala, ale nezostala som múdrejšia. Nemám rada zmeny typu: vypúšťa sa, nahrádza sa... Rada si pozriem znenie celého nového zákona, ale tu som nevedela nájsť zmeny k leasingu, fňuk:cool:

Vlastička, najmä pre Teba, ak nemáš rada zmeny typu "vypúšťa sa, nahrádza sa ..."