skocko
23.12.10,02:22
Prosím Vás viete mi poradiť - môžem už teraz zaplatiť daň za MZ používané v rámci cestovných príkaozov ako SZČO v roku 2010 a odpočítať si tak túto sumu ešte zo základu dane za rok 2010.

Ak áno, aký konštatný symbol dávate pri platbe? 1144 alebo 1774 - je to preddavok, alebo riadne zaplatená daň.

Ďakujem.
Zoltán Kovács
23.12.10,07:10
Ak už poznáš sadzbu za rok 2010, tak si myslím, že nič ti v tom nebráni uhradiť daň z motorových vozidiel ešte v decembri. Zákon totiž stanovuje iba posledný možný termín splatnosti dane.

Pri platbe dane z MV sa používa KS 1144.
convict
28.12.10,18:49
Pri platbe dane z MV sa používa KS 1144.
1144 je preddavok. To znamena ze sa to pri podani DP zapise ako preddavok do kolonky 49?
Zoltán Kovács
28.12.10,20:43
Čo je kolónka 49?
convict
30.12.10,16:57
Kolonka 49 v DP MV - Zaplatené preddavky na daň podľa § 91 zákona

Zaujima ma principialne to "predcasne" zaplatenie dane, pri platbe dane pouzivam KS 1744.
Johanka
30.12.10,17:08
www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)

  • Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z motorových vozidiel.


    daň z motorových vozidiel - ( miestne príslušnému správcovi dane).
    Platbu daňovník označí konštantným symbolom 1744.
  • Platenie preddavkov na daň z motorových vozidiel

    Upozorňujeme platiteľov dane z motorových vozidiel, že preddavky na daň v zmysle §91 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je potrebné platiť na účet miestne príslušného správcu dane pre daň z motorových vozidiel a platbu označiť konštantným symbolom 1144.
    Ak je platiteľom dane z motorových vozidiel organizačná zložka, ktorá nemá pridelené vlastné DIČ ani IČO, pri platení dane uvedie vo variabilnom symbole IČO svojej materskej organizácie.
  • convict
    02.01.11,12:44
    Johanka, to je jasne ale mna zaujim principialne to "predcasne" zaplatenie dane a pozity KS, teda neplatim predavky v zmysle §91 zákona č. 582/2004 Z.z ale chcem ako SZCO zaplatit dan v danom roku za ktory sa plati.

    Aj tak sa mi zda sa mi ze je to uplne jedno, dolezite je DIC vo VS na stotoznenie platby :-D
    KEJKA
    02.01.11,13:42
    pokiaľ viem, tak v bankovom styku už konštantné symboly nie sú povinné. Vo vzťahu k DU neviem, či sa niečo zmenilo, ale podľa ich stránky nie - stále uvádzajú aký symbol sa uvádza.
    Takže platba do 31.12. sa podľa mňa považuje za preddavok, lebo platba prebehla PRED podaním DP DMV. V DP potom túto sumu uvedieš ako preddavok a k úhrade nula.
    Ak platba prebehla s KS=1744, vyúčtovanie dane, tak potom by som to ako preddavok v DP DMV neuvádzala ako preddavok. Ponechala by som plnú sumu v riadku k úhrade. Do poznámky - neviem naspamäť, či tam taká kolonka je by som napísala dátum úhrady. Ak nie je, tak by som to nechala tak ako je - ak si uhradila na správny účet správnu sumu, správny VS, DU si to už spáruje.
    Zoltán Kovács
    02.01.11,14:15
    Je tam okienko pomocné výpočty, kde sa dajú uviesť aj iné skutočnosti. Ja som do jedného priznania uvádza zmenu EČ, z dôvodu straty pôvodnej.
    Zoltán Kovács
    02.01.11,14:16
    pokiaľ viem, tak v bankovom styku už konštantné symboly nie sú povinné. Vo vzťahu k DU neviem, či sa niečo zmenilo, ale podľa ich stránky nie - stále uvádzajú aký symbol sa uvádza.
    Takže platba do 31.12. sa podľa mňa považuje za preddavok, lebo platba prebehla PRED podaním DP DMV. V DP potom túto sumu uvedieš ako preddavok a k úhrade nula.
    Ak platba prebehla s KS=1744, vyúčtovanie dane, tak potom by som to ako preddavok v DP DMV neuvádzala ako preddavok. Ponechala by som plnú sumu v riadku k úhrade. Do poznámky - neviem naspamäť, či tam taká kolonka je by som napísala dátum úhrady. Ak nie je, tak by som to nechala tak ako je - ak si uhradila na správny účet správnu sumu, správny VS, DU si to už spáruje.

    Aj podanie priznania sa dalo stihnúť do 31.12. Tlačíva boli na stránke DU, a aj nové sadzby. ;)