MAVEL
23.12.10,07:58
..pri prehliadani stranok mi na cca minutu dve nejde nacitat ziadne stranky. Vypisuje server sa nenasiel. Spociatku som myslel, ze to blbne u poskytovatela , ale ked na druhom PC ide inernet bez vypadkov, zostavam bezradny. Skusal som optimalizery na internet i defaut nastavenia...
Rovnako sa to sprava i cez mozilu ci operu a chrome... A je jedno ci sa pripojim doma alebo inde. Stale rovnako.
Cca minutu internet ide a cca minutu dve nejde. To iste i email. Sietovka funguje OK. Na sieti sa prihlasim a cez Total commander prenasam data cez ftp bez problemov.
Najde sa niekto co by tusil kde moze byt problem?
salvosko
23.12.10,11:11
Je to na 99% zavirene. Toto robia vselijake trojany.
TomasHC
23.12.10,11:37
Ako mas pripojeny notebook na net? Cez kabel alebo WiFi?
MAVEL
23.12.10,16:39
Eset virus nenasiel. Este mozem skusit dajaky vyhladavac trojanov..



Ako mas pripojeny notebook na net? Cez kabel alebo WiFi?

to je jedno. robi to i cez wifi i cez lan..
MatoB
23.12.10,16:51
to neni problem kvoli vyrusu ale bud nespravne nakonfigurovaneho netu v PC alebo ti to robi poskytovatel aj ked na druhom pocitaci ti net ide (najcastejsie kvoli nadpriemernemu downloadu, uploadu najcastejsie cez torenty a podobne programy). Skus skontaktovat poskytovatela internetu.
MAVEL
23.12.10,17:27
to neni problem kvoli vyrusu ale bud nespravne nakonfigurovaneho netu v PC alebo ti to robi poskytovatel aj ked na druhom pocitaci ti net ide (najcastejsie kvoli nadpriemernemu downloadu, uploadu najcastejsie cez torenty a podobne programy). Skus skontaktovat poskytovatela internetu.

za urcitych okolnosti by to mohla byt pravda, ale ako som pisal. Robi mi to doma a aj ked sa pripojim inde. U kamarata cez jeho pripojenie alebo u svokrovcov na ich Tcom...
Arnold123
23.12.10,17:42
Eset virus nenasiel. Este mozem skusit dajaky vyhladavac trojanov..




to je jedno. robi to i cez wifi i cez lan..

Nevýhodov antivírusov je, že ak sa popis vírusu nenachádza v aktualizácii (v databáze, podľa ktorej vyhľadáva hrozby), tak je šanca jeho nájdenia pod 60 %.

Ja využívam pre takéto prípady ešte CureIt (http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en) od Dr. web.
MatoB
23.12.10,18:53
za urcitych okolnosti by to mohla byt pravda, ale ako som pisal. Robi mi to doma a aj ked sa pripojim inde. U kamarata cez jeho pripojenie alebo u svokrovcov na ich Tcom...

Tak to bude pravdepodobne nejaka chyba v PC.

Este ma napadlo skus si aktualizovat ovladac na sietovku alebo ak ti vyrobca NB na stranke udava viac ovladacov skus iny.
MAVEL
23.12.10,19:06
Este ma napadlo skus si aktualizovat ovladac na sietovku alebo ak ti vyrobca NB na stranke udava viac ovladacov skus iny.

wifina i lan sa chova rovnako. ze by rovnako prislo ku zmene i v lan a wlan...

kazdopadne dakujem za rady.
Vyskusam vsetko popisovane a dam vediet ked na to pridem.

tera som zistil, ze download funguje !?
dal som stiahnut 100mb subor a zatial co sa stranky nenacitaly, download fungoval bez vypadku...
TomasHC
24.12.10,06:38
Skontroluj nastavenie PROXY v prehliadaci ;)
MAVEL
24.12.10,07:16
Skontroluj nastavenie PROXY v prehliadaci ;)

Proxy je vypnute.

preinstalovl som ovladace, skontroloval antivirusom eset, skontroloval i cez cureit...
ziaden trojan, ziaden virus.

este vyskusam skontrolovat register hoci myslim, ze to nepomoze...
Nie je dajaky dobry program, ktory by nastavil vsetko na default?
mam totiz pocit, ze to zacalo robit ked som vyskusal Advanced SystemCare PRO, no nezdalo sa mi, ze sa nieco zlepsilo, tak som ho odinstaloval...
Nie som si vsak isty ci to sposobil. Iste vsak je, ze to bol posledny prograqm, ktory som nainstaloval...

ak nic nezostane, tak asi len preinstalovat windows.
Ked som uz pri preinstalacii, viete poradit ako preinstalovat win, mam original bes SP a v notebooku vsetky aktualizacie? Da sa zadat prikaz cez prikazovy riadok aby to odignoroval alebo musim odintalovat aktualizacie?

prajem vesele Vianoce
TomasHC
24.12.10,09:37
Tak este skontroluj nastavenie MTU - http://help.expedient.com/broadband/mtu.shtml
Stefan2005
24.12.10,09:48
...mam totiz pocit, ze to zacalo robit ked som vyskusal Advanced SystemCare PRO, no nezdalo sa mi, ze sa nieco zlepsilo, tak som ho odinstaloval...

predtým, ako začneš preinštalovávať Windows, tak ho nainštaluj znova (ale pri nejakom zapnutom "uninstall" programe - kvôli zisteniu zápisov, ktoré vykoná). Zistíš, ako sa bude chovať NB a či chyba bola ASC Pro...
viktorviktor
24.12.10,09:49
odborník nie som, skús vyhodiť a znovu inštalovať Eset, prečistiť registre od Advanced SystemCare PRO, akýkoľvek náznak, keď nepomôže asi bude potrebná inštalácia windovsu, tiež som nahodil podobný program ktorý sa neznášal s Esetom a problém bol na svete
MAVEL
24.12.10,18:09
nez som chcel preinstalovat win, napadlo ma ci som nerobil zalohu systemu. Nasiel som poslednu koncom septembra a tak som nou vsetko vyriesil. zatial vsetko ide ako ma... som zvedavy co nepojde :)

dakujem vsetkym za pomoc a prajem pekny zvysok stedreho vecera
michaaal
21.01.11,20:08
nez som chcel preinstalovat win, napadlo ma ci som nerobil zalohu systemu. Nasiel som poslednu koncom septembra a tak som nou vsetko vyriesil. zatial vsetko ide ako ma... som zvedavy co nepojde :)

dakujem vsetkym za pomoc a prajem pekny zvysok stedreho vecera


No cital som si toto vlakno od zaciatku a tesil som sa ze to bude nakonci vyriesene, no mam smolu ze nemam ziadnu zalohu... :(

Neviete mi poradit? Mam tento isty problem... Win7 64bit
TomyL1
04.02.11,10:56
No cital som si toto vlakno od zaciatku a tesil som sa ze to bude nakonci vyriesene, no mam smolu ze nemam ziadnu zalohu... :(

Neviete mi poradit? Mam tento isty problem... Win7 64bit


Daj tam reinstal systemu a mas pokoj...trva to asi pol hodinku a vsetko je na default nastavene takze nebudes mat vobec ziadny problem..
michaaal
04.02.11,18:00
Daj tam reinstal systemu a mas pokoj...trva to asi pol hodinku a vsetko je na default nastavene takze nebudes mat vobec ziadny problem..


nemam instalacku win7... ci da sa to inak nejako?
please popis mi to, dik
TomyL1
07.02.11,09:23
nemam instalacku win7... ci da sa to inak nejako?
please popis mi to, dik

No pokial mas notebook tak urcite tam mas vytvorene nieco ako recovery disk...takze pri startupe ked sa ti zapina pocitac by si to mal spustit po stlaceni klavesu F11 (nie som ale isty ci to je presne F11 - skus nic sa nepokazi) a tam si uz vyberies co chces robit...mala by tam byt ponuka ze system recovery alebo nieco podobne...ked vies aspon trosku po anglicky tak ta system krasne navedie na vsetko....a pokiaľ nemaš inštalačku tak ti v tomto nejak pomocť neviem...jedine tak ze stiahni odniekial pokial nemas original ale tam ti uz nikto nezaruci 100% funkcnost
salvosko
07.02.11,10:59
Pozor recovery po F11 ti zmaze cely disk, takze treba si veci odzalohovat.
Instalacku si stiahni hociaku z netu, najlepsie neupravenu original bez kreku nech nie je modifikovany image, ak mas aktivacny kod nalepeny na notebooku tak by to malo zafungovat.
SKusal si resetovat TCP stack? Odinstalovat a nainstalovat cely network?
Repair install?
michaaal
09.02.11,20:57
mozes mi aspon tak skratke popisat (navod ako to spravit) to resetovanie TCP, odinstalovanie networku a repair install-u
dik