chiquita
23.12.10,14:48
Poradí mi, prosím niekto? Začala som účtovať občianske združenie, ktorého príjmy sa skladajú z členských príspevkov a peňazí získaných z projektu (Eurofondy). Záver roka bude plusový...znamená to, že občianske združenie, ktoré nie je založené na podnikanie, bude platiť daň z príjmu? Ďakujem
ego.mc
25.12.10,07:24
Ak má OZ členské príspevky uvedené v stanovách združenia, tak sú, rovnako ako dotácie z Eurofondov, oslobodené od dane z príjmu (§ 13 ods. 2.).