monikan3
23.12.10,17:49
Dobry vecer,chcela by som sa opytat za svoju mamu je zamestnana vo firme uz niekolko rokov a od minuleho roka ma zdravotne problemy berie tabletky na ukludnenie(rok),zhorsil sa jej zrak,k 15.12.2010 dala vypoved dovolenku 15 dni jej nechcu dat vraj jej ju preplatia,momentalne je PN a chcu jej predlzit vypovednu dobu o to co je PN.Ako ma postupovat aby mohla ukoncit pomer ihned.je to vobec mozne?Dakujem a prajem pekne vianoce!!!
rodina1
23.12.10,17:55
Dobry vecer,chcela by som sa opytat za svoju mamu je zamestnana vo firme uz niekolko rokov a od minuleho roka ma zdravotne problemy berie tabletky na ukludnenie(rok),zhorsil sa jej zrak,k 15.12.2010 dala vypoved dovolenku 15 dni jej nechcu dat vraj jej ju preplatia,momentalne je PN a chcu jej predlzit vypovednu dobu o to co je PN.Ako ma postupovat aby mohla ukoncit pomer ihned.je to vobec mozne?Dakujem a prajem pekne vianoce!!!
Ak tvoja mama dala výpoveď, k 15. 12. 2010, výpovedná doba začne plynúť od 01. 01. 2011 a PP by mal byť ukončený k 28. 02. 2011.
Ak je mama v súčasnosti PN, PP bude ukončený dňa 28. 02. 2011. O dobu čerpania PN nebude mame predĺžená výpovedná doba, pretože výpoveď dala mama a nie zamestnávateľ.
Ak by však chcela mama ukončiť PP skôr, ako uplynutím výpovednej doby, môže zamestnávateľa požiadať o ukončenie PP dohodou v zmysle § 60 ZP. Avšak s ukončením PP dohodou musí súhlasiť aj zamestnávateľ.
Nevyčerpaná dovolenka bude mame pri ukončení PP preplatená.