holcicka15
23.12.10,19:57
Chcem sa opýtať, ako zo súvahy zistim kedy sa účty 311,314,315,335... považujú za krátkodobé a kedy za dlhodobé...
Potrebujem to vedieť pre potreby bakalárskej práce ( konkrétne : pracujem na horizontálnej analýze ukazovateľov majetku- a tam potrebujem vedieť ktoré učty su krátkodobé pohľ.a ktoré dlhodobé. A zo súvahy ( program Softip ) ktorú mám pred sebou to nie je jasné :(
ďakujem za pomoc :)
Rozalka
23.12.10,19:23
Zo súvahy to zistíš podľa riadkov, dlhodobé sú zosúčtované na r. 40.
Dlhodobé pohľadávky sú tie, ktorých splatnosť je dlhšia ako 1 rok.
holcicka15
23.12.10,19:40
Dakujem za reakciu...Ano to mi je jasne...ale ja nemam typ suvahy co sa priklada k danovemu priznaniu, kde su tie riadky vyznacene...
Mam ju vytlacenu z uctovneho programu (hlavna kniha)a je tam prehlad uctov ako v uctovnej osnove, podla jednotlivych uctovnych tried...
Zrejme budem musiet volat do firmy aby mi poslali ine tlacivo :/
durisovad
23.12.10,19:43
Kazdy program by mal mat suvahu v cleneni ako je uvedene na statnom vykaze. Ak to nemas, kontaktuj spravcu programu.
Betina2
26.12.10,16:07
V mojom softe mám k syntetickému účtu vždy možnosť vytvoriť si rôzne analytiky a k týmto účtom potom sa priradia jednotlivé čísla riadkov výkazov. Potom si môžem vytlačiť zostavu, kde mám aj uvedené čísla riadkov výkazov priradené k jednotlivým AÚ.