Bacigala
23.12.10,22:39
Ahoj. Priatelka si nasla dve brigady popri studiu na VS. Rocne u nich zarobi okolo 2500€ a mesacne odpracuje do 90 hodin. U jedneho zamestnavatela podpisala vyhlasenie k zdaneniu prijmu a druhy jej povedal ze to moze podpisat len u jedneho nech si vyberie.
Ma zamestnavatel pravdu? Ci moze podpisat u obidvoch aby jej nezdanili plat:eek:
Lubaba
23.12.10,21:57
"vyhlásenie" si môžeš uplatniť len u jedného zanestnávateľa.
meggiePP
24.12.10,10:19
ako mam dosiahnut aby mi v oboch brigadach nestrhavali dan ? kedze moj rocny prijem dokopy z oboch brigad, popri studiu dennom, cini cca 2500€ +- 100 € , zalezi podla hodin odrobenych. ale ani v jednej brigade nemozem odrobit za mesiac viac ako 80 hodin.
Zoltán Kovács
24.12.10,10:42
ako mam dosiahnut aby mi v oboch brigadach nestrhavali dan ? kedze moj rocny prijem dokopy z oboch brigad, popri studiu dennom, cini cca 2500€ +- 100 € , zalezi podla hodin odrobenych. ale ani v jednej brigade nemozem odrobit za mesiac viac ako 80 hodin.

Nedocieliš to nijak. Ak v jednom zamestnaní už máš podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov (odporúča sa to v tom, kde je vyšší príjem), potom v druhom už nie je možné podpísať vyhlásenie.

Riešenie, podať daňové priznanie do 31.03. nasledujúceho roka, a zrazená daň sa ti vráti.
zk24
24.12.10,11:12
ako mam dosiahnut aby mi v oboch brigadach nestrhavali dan ? kedze moj rocny prijem dokopy z oboch brigad, popri studiu dennom, cini cca 2500€ +- 100 € , zalezi podla hodin odrobenych. ale ani v jednej brigade nemozem odrobit za mesiac viac ako 80 hodin.

Ide len o preddavky na dan. Vzhladom k tomu ze tvoj rocny prijem je nizsi ako nezdanitelna cast na danovnika, odvedena dan sa ti v danovom priznani vrati, v celej vyske.