Ajinka24
24.12.10,01:15
mám trpasličieho králika a dnes som ho utierala navlhčenou utierkou pre deti.no tak sa raz zavrtel, že som mu utrela aj očko a teraz pozerám, že už ho má červené a akoby "kaprinky" hnisavé,neviete mi poradiť, čo s tým? harmanček?kvapky?nechať to voľné? ďakujem za všetky rady
pasuliatko
24.12.10,10:24
zverolekár
verkaz
24.12.10,10:50
Ak náš nejakú penicilínovú očnú mastičku, tak mu skús trochu potrieť alebo vymývaj repíkom. Nemalo by to byť nič vážne, Skús ešte pohľadať v téme "starostlivosť o psa".
Ak by to neustupovalo, tak rozhodne navštív zverolekára.
bonita
24.12.10,21:42
pre niektore zvierata je myslim penicilin jedovaty, neviem ci nie pre hlodavce. Alebo je pre ne acylpyrin jedom? Nespomeniem si, ale iste neexperimentujte ludskymi liekmi na hlodavce. Kazdopadne veterinar, ak mu to neprejde.
verkaz
25.12.10,08:32
AJINKA, ozvi sa ,či sa mu polepšilo ?
pasuliatko
25.12.10,17:57
Ak náš nejakú penicilínovú očnú mastičku, tak mu skús trochu potrieť alebo vymývaj repíkom. Nemalo by to byť nič vážne, Skús ešte pohľadať v téme "starostlivosť o psa".
Ak by to neustupovalo, tak rozhodne navštív zverolekára.

určite by som to takto neriešila PNC mastičkami a podobne lebo je to určené pre ľudí a nie pre zvieratá, čo pomôže človeku nemusí zvieraťu dokonca mu to pmôže pohoršiť.
také ako repík možno áno ale určite nie žiadne mastičky ani lieky pre ľudí!!!!!
verkaz
25.12.10,19:24
dobre vedieť do budúcna
Dav
25.12.10,19:35
Na veterinárove doporučenie používam pre psa ľudské lieky - očné kvapky Opthalmo-Evercil, Opthalmo-Framykoin masť.
arizona
25.12.10,20:59
Ja pouzivam umyvanie harmancekom ,ak maju nase male maciatka obcas karpave ocko. Dokonca mi to doporucil veterrinar, vraj je to lepsie ako masticky,lebo sa do nich usadza pracha ten moze ocko viac rozdrazdit.

Udivilo ma ale,ze zajacika umyvas detskymi navlhcenymi utierkami.:confused:
Nemoze mu to drazdit kozu a oci,alebo sposobovat nejaku alergiu ?
Su sice urcene pre deti,ale predsa len zvieracia srst moze reagovat inak...
bonita
26.12.10,09:42
....ale inac je penicilin pre hlodavce jedovaty....

nasla som na nete - zakze predsa penicilin.

Psi, macky a hlodavce je rozdiel.

Ja bezne liecim psy amoxicyklinom, ludskym a bezne antibioticke kvapky cí masti pouzivam. Ale hlodavce to je uz ina kategoria.
pasuliatko
26.12.10,12:33
áno očné kvapky Opthalmo-Evercil, Opthalmo-Framykoin masť mu neublížia ale penicilín alebo podobné ATB im uškodiť môžu.
alaya1
26.12.10,12:37
na kapriky staci borova voda, preco hned take silne kvapky??