mikito
24.12.10,13:39
Dobry den mam problem zo sietov nemozem sa pripojit na internet mam win7 no ovladace na zakladnu dosku zial boli iba na XP a vistu nevsimol som si to a skusal som ich nahradit inym stiahnutymi zo stranky zakladnej d. no a pysalo mi chybu v adapetry siete proste nie a nie najst internet a ovladace som nahradalil novymi na win7 . ak bude niekto chciet dam sem aj screne.
Charon
25.12.10,11:53
Neviem, možno sa mýlim, ale základná doska nemá nič spoločné so sieťou. Pravdepodobne myslíš sieťovú kartu.
Som prekvapený, že W7 nemá ovládač na sieťovú kartu, alebo v Tvojom prípade základnú dosku (žeby si mal integrovanú sieťovú kartu na základnej doske?)
Skús zodpovedať nasledovné otázky a pohneme sa (dúfam) ďalej:
1) Akú máš základnú dosku a sieťovú kartu? (Typ, značku)
2) Akým spôsobom si pripojený na internet?

WiFi
kábel cez modem
Router
inak ...

3) Odkedy sa nevieš pripojiť? Čo sa stalo, čo si robil?
Charon
26.12.10,07:30
4) Máš W7 legálnu verziu?
mikito
26.12.10,11:47
1: GIgabyte p55a ud3 a mam integrovanu sietovku
2:router
3: pripojit sa nevem uz od vtedy jak som ho kupil a nainstaloval windows a ovladace
4: mam legalny
Vlado40
26.12.10,11:55
Ale veď na stránke sú aj ovládače na WIN7 nielen XP.Veď je to nová doska ,ktorá podporuje Core™ i7 Core™ i5 .

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3439#dl
Vlado40
26.12.10,12:15
1: GIgabyte p55a ud3 a mam integrovanu sietovku
2:router
3: pripojit sa nevem uz od vtedy jak som ho kupil a nainstaloval windows a ovladace
4: mam legalny

Je dobre nastavený ten router ak si ho teraz kúpil.Skúšal si tam pripojiť aj iné PC či je tam internet.Možno je chyba v nastavení routra nie v PC s novou doskou.
Charon
26.12.10,12:54
Ak si klikneš na riešiť problémy so sieťou... (ikona vedľa hodín, taký stĺpcový diagram), pravé tlačidlo myši - čo Ti vypíše?
(Nepredpokladám, žeby W7 nevedel nainštalovať sám ovládače ...)
mikito
26.12.10,16:50
no chlapci toto vsetko mam uz vyskusane internet mame davno na starom pc Win XP mi siel v pohode a to ze vyhlada problem mi napise ze sietovi adapter ma zle nakonfigurovany teraz nevem tusim protokol IP to som vsetko nastavoval a nic a este ze som znova preinstaloval WIn 7 a dal som tam ovladace z ich stranky na win 7 a nic nejde vobec a nejdu mi ani hry ziadne vypyse mi ze mi nejaky subor chyba z koncovkou .dll takze ja uz nevem co stim je
Vlado40
26.12.10,17:43
Na hry potrebuješ mať nainštalovaný DirectX :
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3&displayLang=cs
Ešte sa mi nestalo aby si WIN7 pri inštalácií nenainštaloval ovládače pre sieťovú kartu.
Hry s internetom nemajú nič spoločné.Ukazuje Ti na paneli že je PC spojené s routrom ak pripojíš PC a router káblom.
mikito
26.12.10,19:26
nie pise mi neznama siet a nepripojeny a directx tam mam to mi nainstalovali ovladace od grafickej
mikito
26.12.10,19:27
mozno to bude tym windowsom a skusal som tam adt XP a po restarte mi napysalo ze nemoze nacitat disk
Vlado40
26.12.10,19:41
V správcovi zariadení ukazuje správne nainštalovanú sieťovú kartu?
mikito
26.12.10,20:03
ja mam integrovanu
Vlado40
26.12.10,20:16
ja mam integrovanu

Každá doska má integrovanú ,aj tá musí mať správne nainštalované ovládače.
mikito
26.12.10,20:19
no a tie nemam asi dobre nainstalovane
Vlado40
26.12.10,20:20
no a tie nemam asi dobre nainstalovane

Veď sa pozri do Správca zariadení.Ak to nevieš nech sa pozrie ten kto sa tomu rozumie.Zrejme si mimo.
mikito
27.12.10,07:00
ja som neni mimodal by som ti tu screene len nemozem musim mat 15 a viac prispevkov :D a tam by si videl no a hlavne to ze pri sietovomadapteri v spravci zariadeni je v pohode nainstalovanemi ukazuje ziadny vikricnik
Vlado40
27.12.10,08:14
Ak pripojíš sieťový kábel k PC ,ako reaguje PC.Ukáže že sieťový kábel je pripojený,ak vytiahneš odpojený.Na stránke sú aj ovládače pre Vistu skús nainštalovať tie.Odinštaluj sieťovú kartu ,daj reštart a nech si Win nainštaluje ovládač sám čo to urobí.
mikito
27.12.10,09:47
ked odpojim kabel a pripojim nic sa nestane a ovladace na vistu som tam uz daval a nic sksuim tu kartu odinstalovat
mikito
27.12.10,13:14
no skusil som to ale on si nainstaloval znova sam ale napysal ze ovladac potrebuje a ked som tam dal ovladac z internetu tak to neslo stale
mikito
27.12.10,13:20
vkladam screen co mi to roby :
http://img841.imageshack.us/g/beznzvujn.jpg/
Vlado40
27.12.10,14:21
Klikni si ovládacie panely - sieť a internet - centrum sieti - zmeniť nastavenie adaptéra ,presne tak ako je to na obrázku beznazvu11 a skús odpojiť a pripojiť sieťový kábel.Pri odpojenom kábli by tam malo naskočiť červené X po pripojení kábla zmizne.Zmeň si sieť na domácu nie verejnú ako máš teraz.
Zabudol som na router napíš aký typ máš ,k niektorým routrom treba zadať ručne IP adresu a DNS ináč sa PC nepripojí ak je to nastavené na auto.Sieťová karta je naištalovaná správne ,vyzerá to tak.
Klikni pravé tlačidlo na ikonu Pripojenie k miestnej sieti-Stav-podrobnosti či tam vôbec máš nejakú IP adresu pri položke IPv4 a tak isto masku podsiete a server IPv4 DHCP.
Možno že Tvoj poskytovateľ internetu kontroluje MAC adresy sieťových kariet ,ako to väčšinou býva a keď mu nenahlásiš zmenu ,že máš inú sieťovú kartu tak sa nepripojíš na internet.
misoft
27.12.10,15:08
Tiež som chcel spomenúť, že poskytovateľ asi kontroluje MAC adresy - Vlado ma predbehol.
Vlado40
03.01.11,11:02
Luboso
25.11.16,05:53
Dobry den chcel by som si preinstalovat win 8 do pc ale nechce mi ho zobrat teraz je tam xp.Uz tam raz bol win 8 naistalovany potom som preinstaloval xp ale nefunguje mi dobre ,hlavne problemy s pripojenim k internetu atd.
misoft
25.11.16,08:24
Najskúr si zisti, čo máš za komponenty (grafika, zvukovka, sieťovka, USB drivery) - pokiaľ máš stolný PC - podľa komponentov na ich stránke vyhľadáš ovládače pre daný OS a niekde si ich uložíš (napr. USB flash) - pre neskoršie doinštalovanie.
Inštalácia - musíš mať bootovateľné médium s OS (Win8), v BIOSe nastaviť ako prvé bootovanie napr. z USB, CD mechaniky - podľa toho, kde to máš) - vložiť toto médium a postupovať podľa pokynov. Ak máš rozdelený disk na logické oddiely - zároveň určuješ, kde budeš inštalovať nový OS http://wiki.lacko.me/windows:install:8