dvolna
24.12.10,20:29
Zdravim.Mám kombinovanu chladničku s mraziakom dole. nejak mi zacala vyrekat voda od spodu. mam pocit ako keby vpredu na bokoch hned vedla nožiciek. kukal som vzadu vyparnik je suchy. zatial ju nechcem prevracat.kukal som len od zadu a tam ziadne hadicky nevidim vytiahnute. jedna sa o eurotech K339B.dakujem
plastikár
25.12.10,08:44
Ahoj. Podobný problém som mal aj ja.
Na zadnej vnútornej stene chladničky by si mal mať taký odvodňovací žľab. Kadiaľ odteká voda vyzrážaná na stene. V tom žĺabe je malý otvor, ktorý sa zvykne upchať, ( napr. keď sa na zadnú stenu primrzne kúsok papiera a pod. )
Skús prepchať ten otvor. Výrobcovia chladničiek pridávajú k chladničke takú malú plastovú tyčinky na čistenie toho odtoku. Alebo ak to nemáš, postačí kúsok medeného drôtiku. ( nech Ti tam neostane) aj osobne to čistím obyčajnou slamkou od dzúsu. Kúsok vopchať, a prefúknuť. Bordel čo tam je, vyjde von.
A ešte skús vybrať spodné šuflíky, či pod nimi nie je voda. Aj to som mal. Ked zamrzne, a potom sa postupne rozpúšťa, vtedy mi to vytekalo von. Stačilo mi dať chladenie na menší stupeň.
Asi toľko.
dúfam, že to je len toto, a nie niečo za čo budeš musieť platiť.
Prajem príjemný zvyšok Vianoc.
Ahoj.