vrazda
25.12.10,09:55
Dobrý deň synovi diagnostikovali leukemiu a chcem sa spítat aké by sme mali úľavy a víhody.za odpoved dakujem
willma
25.12.10,10:22
prepáč a čo tak v prvom rade zamerať sa na zdravotný stav syna? A nie na úľavy a výhody. Alebo skús preformulovať otázku: Ako zarobiť na zdravotnom stave môjho dieťaťa?
alabut
25.12.10,13:09
Nechapem, preco sa pozastavujete nad otazkou? Zdravotny stav a postup liecenia zrejme vysvetlili lekari a dotycny(a) sa informuje o tom, co nevie. Plati snad do systemu zdravotneho a socialneho poistenia? Ak plati, ma pravo vediet o vyhodach a ulavach, ktore system umoznuje. Alebo nema?
Flinstone
25.12.10,13:16
už z nicku by som jeho otázku nebral príliš vážne a pravopis tiež nesvedčí o dospelom človeku.
vrazda
25.12.10,17:06
Viilma nikto nechce zarobiť na svojom dieťati chcem len vedieť o vyhodach a ulavach, ktore system umoznuje. Alebo nemam právo to vediet.
buchač
25.12.10,17:23
Dobrý deň synovi diagnostikovali leukemiu a chcem sa spítat aké by sme mali úľavy a víhody.za odpoved dakujem

Vydanie preukazu ZŤP

• Vydanie preukazu ZŤP
- funkčná porucha
- kritériá pri posudzovaní vydávania preukazu ZŤP
- príslušnosť na posudzovanie vydávania preukazu ZŤP
• Výhody a zľavy pre občana ZŤP

Podmienkou na vydanie preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím (ďalej len preukaz ZŤP) je posúdenie miery funkčnej poruchy zdravia, ktorá musí byť najmenej 50 %, pričom sa prihliada na lekárske a nelekárske posudkové kritériá.

Základná právna úprava upravujúca problematiku vydávania preukazu ZŤP je obsiahnutá v zákone č. 195/1998 Z. z. o sociálnej pomoci v platnom znení (ďalej len zákon).

Preukaz ZŤP sa vydáva na základe posúdenia zdravotného postihnutia, kedy sa zároveň rozhodne o miere funkčnej poruchy a o tom, že ide o občana s ťažkým zdravotným postihnutím.

Tento preukaz je určený na uplatnenie kompenzácií. Kompenzácia je podľa § 49 a nasl. zákona určená na prekonanie alebo na zmiernenie sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia.

Za občana s ťažkým zdravotným postihnutím sa podľa § 51 zákona považuje občan, ktorého miera funkčnej poruchy je najmenej 50 %.

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=/Main/TArticles.ascx&phContent=/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=4115&LngID=0
pasuliatko
25.12.10,17:54
mňa tiež tá otázka zaskočila, mala si ju formulovať inak a nie aké zľavy z toho budete mať...
pasuliatko
25.12.10,17:55
Vydanie preukazu ZŤP

• Vydanie preukazu ZŤP
- funkčná porucha
- kritériá pri posudzovaní vydávania preukazu ZŤP
- príslušnosť na posudzovanie vydávania preukazu ZŤP
• Výhody a zľavy pre občana ZŤP

Podmienkou na vydanie preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím (ďalej len preukaz ZŤP) je posúdenie miery funkčnej poruchy zdravia, ktorá musí byť najmenej 50 %, pričom sa prihliada na lekárske a nelekárske posudkové kritériá.

Základná právna úprava upravujúca problematiku vydávania preukazu ZŤP je obsiahnutá v zákone č. 195/1998 Z. z. o sociálnej pomoci v platnom znení (ďalej len zákon).

Preukaz ZŤP sa vydáva na základe posúdenia zdravotného postihnutia, kedy sa zároveň rozhodne o miere funkčnej poruchy a o tom, že ide o občana s ťažkým zdravotným postihnutím.

Tento preukaz je určený na uplatnenie kompenzácií. Kompenzácia je podľa § 49 a nasl. zákona určená na prekonanie alebo na zmiernenie sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia.

Za občana s ťažkým zdravotným postihnutím sa podľa § 51 zákona považuje občan, ktorého miera funkčnej poruchy je najmenej 50 %.

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=/Main/TArticles.ascx&phContent=/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=4115&LngID=0

neviem či by mu vydali ZŤP preukaz... kiež by...
ja som tiež čakateľ na vyjadrenie ohľadom ZŤP/S preukazu
verkaz
27.12.10,14:34
Aj mne tá otázka pripadala divná, až ma zamrazilo, keď som si ju prečítala a naozaj to vyznelo tak hlúpo.
S preukazom ZŤP budú problémy, všetko záleží na posudkovej komisii.
Myslím si, že aj ošetrujúci lekár by to mohol poradiť.
vrazda
27.12.10,14:41
Ahoj omluvam sa za zle položenu otázku.
mirhu
29.12.10,11:37
Moja dcera mala tiez leukemiu, a ten, kto to nezazil , nech nekomentuje, ci je otazka postavena tak alebo onak... ani si mnohi neviete predstavit, KOLKO penazi to stoji, na kazdy liek sa doplaca, vitaminy sa musia kupovat, tiez casto aj zakladny material co by mala poskytnut nemocnica... iste by ste nechceli byt v mojej kozi a ani v kozi pani, ktora zadala ,,nevhodne,, otazku....
ešte dodám : v 99% prípadoch jeden rodič ostáva s dieťaťom - v nemocnici, potom doma, - je to veľmi dlhá a veľmi náročná liečba.. čo z toho vyplýva?? že rodina ostane IBA na jednom príjme...
vrazda
29.12.10,12:00
Ďakujem za podporu od osoby mirhu s pozdravom vrazda
buchač
29.12.10,12:30
Moja dcera mala tiez leukemiu, a ten, kto to nezazil , nech nekomentuje, ci je otazka postavena tak alebo onak... ani si mnohi neviete predstavit, KOLKO penazi to stoji, na kazdy liek sa doplaca, vitaminy sa musia kupovat, tiez casto aj zakladny material co by mala poskytnut nemocnica... iste by ste nechceli byt v mojej kozi a ani v kozi pani, ktora zadala ,,nevhodne,, otazku....
ešte dodám : v 99% prípadoch jeden rodič ostáva s dieťaťom - v nemocnici, potom doma, - je to veľmi dlhá a veľmi náročná liečba.. čo z toho vyplýva?? že rodina ostane IBA na jednom príjme...

....hm , ja nič , ja muzikant ...:rolleyes:

Len jeden link dávam , zvyšok témy je potrebné prelúskať ...;)

http://www.porada.sk/1416745-post37.html
vrazda
29.12.10,13:19
Dík idem nato ta jedna poznámka je tam dobrá to by mali čítať viacerí
willma
29.12.10,13:35
vieš, nehnevaj sa na moju reakciu - bola presne taká ako bola položená otázka. A už tu veru bolo zopár tém, kde si z poraďákov niekto riadne robil vrtuľu bohužiaľ aj takýmto spôsobom. Prajem veľa síl a trpezlivosti v boji s chorobou a mláďaťu uzdravenie.