daja106
25.12.10,10:20
ahoj,
potrebovala by som poradiť. Zakúpila som si Nero 10 a ked som si ho inštalovala do PC nedalo mi volbu jazyka. Nainštaloval sa v AN. Viem že sa dá urobiť aj inštalácia do češtiny, no neviem ako na to. V PC mám Win. vista a neviem či to nebude tým, že slovenčina na Nere nieje a kedže mám nastavený slov. jazyk, tak sa to automaticky uložilo v anglickom jazyku. Našla som len manuály v češtine, ale prosím poradiť, ako sa dá priamo v Nere zmeniť jazyk na český. Ďakujem
misoft
25.12.10,11:46
Skús stiahnuť toto:

http://www.edisk.sk/stahni/00874/Cestina_Nero_10.rar_5.13MB.html
Aspoň bude po česky. Dúfam.
daja106
25.12.10,11:54
stiahla som...čo teraz???
misoft
25.12.10,12:15
Pretože je to zbalené v RARe, tak si to "rozbaľ" do nejakého voľného adresára(napr. v TotalCommanderi vysvietením súboru *.rar a klinkutím hore na ikonku dekomprimácie - krabička s vychádzajúcou zelenou šípkou) a potom len v tomto rozbalenom nájsť *.exe (môže mať aj názov Setup.exe). Malo by to potom nainštalovať češtinu, prípadne to pridá jazykový balík, ktorý potom Nero bude schopný identifikovať a ponúkne možnosť zmeny jazyka.
daja106
25.12.10,12:27
Rozbalila som, ale su tma dva priecinky v jednom su subory s koncovkou nls, alebo xml. ani jeden nieje exe. A v druhom su dva a oba maju kocovky:.exe.mui. Nieje tu nikde normalmalny exe subor.
daja106
25.12.10,16:38
Skopirovala som vsetky subory do program files NERO 10, a do cestiny mi dalo len nero smart start a pomocnika, vsetky ostatne programy zostali v anglictine. Ale napisalo mi to pri dvoch suboroch, ze sa nedaju prepisat, vraj potrebujem povolenie. Predpokladam, ze tam je cely problem. Daaka rada ako ich aj napriek tomuto zmenit?
Vlado40
25.12.10,16:52
Máš Vistu a tak všetko musíš robiť ako správca ,to povolenie potrebuješ.Alebo si tie súbory skopíruj-prepíš v núdzovom režime.
daja106
25.12.10,16:57
ako sa dostanemdo nudzoveho rezimu?
tibor.
25.12.10,17:29
99% ludi co ma nera ho aj tak nevie vyuzit. uplne staci aj starsia verzia - ktora je c slovencine.
osobne vsetky sw v cestine ignorujem.
ked idem niekomu pomoct s pc a vidim windows v cestine tak sa otocim a odidem.
ked niekto kupi sw v cestine tak je to smutne... je vela alternativ.
daja106
25.12.10,17:35
..niekomu sa hovorí, ked rozumie v anglickom jazyku, ja teda nie, a nehambím sa za to....mám 53 rokov a v škole angličtina nebola... sorry...ale mne sa dá dobre pracovať, len vtedy, keď tomu rozumiem a dokážem ten soft aj využívať, a že ho budem využívať, tak to si píš, inak by som ho nekupovala :)
Vlado40
25.12.10,18:04
ako sa dostanemdo nudzoveho rezimu?

Reštartuj PC a pri úvodnej obrazovke parkrát stlač F8 a potom si z ponuky vyber safe mode.
viktorviktor
25.12.10,19:33
daja106
25.12.10,19:41
ano to som už našla a preto som myslela že tam je ten problém, že mám Win v slovenčine a preto sa mi nainštaloval v angliskom jazyku. Či by sa nedal Nero odinštalovať, nastaviť češtinu v jazykoch a potom ho znova nainštalovať????:(
daja106
25.12.10,19:42
urobila som to, ale nepomohlo, nejde to ....asi z toho nič nebude, však?
viktorviktor
25.12.10,20:03
máš tam Nero ControlCenter, tam by to malo ísť zmeniť, alebo skús vyhľadať uloženie jazyka v tvojom nere a tam vložiť ten stiahnutý český

subory s koncovkou nls, alebo xml vlož do každého nera -burnig,star, expres ......atd

voľakedy na oficiálnej stránke Nera boli súbory na odinštalovanie nera
daja106
25.12.10,20:08
Nero control center tam nieje, nejde ani uložiť ten stiahnutý. išlo to iba na tej úvodnej stránke
viktorviktor
25.12.10,20:53
Nero ControlCenter by tam mal byť, odtiaľ sa dá aktualizovať program a meniť veci v nere. je dobre sa registrovať pri oficiálnej verzii

podľa oficiálnej stránky http://www.nero.com/eng/support-nero10-faq.html?s=sub&t=Nero%2010

Ako môžem zmeniť jazyk, v Nero Multimediálne Suite 10?
V porovnaní so staršími verziami Nero, nie je možné určiť jazyk počas inštalačného procesu s Nero Multimediálne Suite 10. Nero 10 bude inštalovať v rovnakom jazyku aký je použitý pre operačný systém.

odinštalovať nero 10 asi nie je potrebné pretože už verzia nero 9 obsahuje inštalátor ktorý umožňuje spoluprácu s10, i keď všetko je možné, rovnaké čísla nebudú spolupracovať
daja106
27.12.10,10:25
zaregistrovala som sa, aj som ich prosila o pomoc, no neprišla, a až potom som sa obrátila sem...asi s tým nič nenarobím....takže veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí sa mi snažili pomôcť, vážim si to...prajem veľa úspechov do nového roku...
Juraj Tlach
19.02.11,18:55
ahoj,
potrebovala by som poradiť. Zakúpila som si Nero 10 a ked som si ho inštalovala do PC nedalo mi volbu jazyka. Nainštaloval sa v AN. Viem že sa dá urobiť aj inštalácia do češtiny, no neviem ako na to. V PC mám Win. vista a neviem či to nebude tým, že slovenčina na Nere nieje a kedže mám nastavený slov. jazyk, tak sa to automaticky uložilo v anglickom jazyku. Našla som len manuály v češtine, ale prosím poradiť, ako sa dá priamo v Nere zmeniť jazyk na český. Ďakujem
Ahoj.už sa ti to podarilo s tým nerom?mohol by som ti pomôcť...
daja106
19.02.11,19:19
ahoj, ďakujem že si zareagoval....nie neporadila som si s tým, mám to v angličtine a dosť sa natrápim aby som tomu porozumela, kedže po anglicky mi to nejde...budem rada ak by si bol ochotný mi pomôcť...
Vlado40
19.02.11,19:20
Skúsila si to cez nero control center?
daja106
19.02.11,19:24
vo Viste control center nieje
Vlado40
19.02.11,20:03
Čo má OS s Nerom.Myslím Nero control center ,alebo tak sa nejako sa nazýva časť nera kde sa vkladajú aj sériové čísla na napr.mp3PRO Plug-In ... a tam je aj voľba jazyka.To je súčasťou Nera nie windows.
Ale zmenu jazyka ponúka iba verzia Nero multilanguage pack ak sa nemýlim.
http://ftp6.nero.com/user_guides/nero10/controlcenter/NeroControlCenter_en-US.pdf
Juraj Tlach
19.02.11,21:43
ahoj,
potrebovala by som poradiť. Zakúpila som si Nero 10 a ked som si ho inštalovala do PC nedalo mi volbu jazyka. Nainštaloval sa v AN. Viem že sa dá urobiť aj inštalácia do češtiny, no neviem ako na to. V PC mám Win. vista a neviem či to nebude tým, že slovenčina na Nere nieje a kedže mám nastavený slov. jazyk, tak sa to automaticky uložilo v anglickom jazyku. Našla som len manuály v češtine, ale prosím poradiť, ako sa dá priamo v Nere zmeniť jazyk na český. Ďakujem
Ahoj.Môžem ti pomôcť, ale tu sa mi to zdá zdĺhavé.v kontaktných informáciách nájdeš spôsob, ako sa so mnou spojiť.Tak sa môžeš spýtať priamo, čo ti nepôjde alebo čomu nebudeš rozumieť.pravda je, že program sám o sebe slovenčinu nepodporuje, čiže po inštalácii v neznámych OS púšťa angličtinu.Už to tu bolo povedané.Stačí prepísať anglické súbory českými, program ich dokonca sám obsahuje, a je to.Sám ho používam v českom jazyku.
daja106
19.02.11,21:54
prepáč, nemohla som hned reagovať...v control center namám na výber jazyk, bol iba na začiatku inštalácie ak sa spustí Linux, tam bola volba jazyka..a vôbec neviem ako prepísať súbory na české
daja106
19.02.11,22:00
poslala som žiadosť na skype - daja106, možno by si ma to týmto spôsobom najako navigoval
daja106
25.02.11,08:14
Dobrý deň, chcem týmto oznámiť, že môj problém s Nerom je vyriešený , beží mi v jazyku českom,a konečne môžem pracovať bez problémov za čo vďačím Jurajovi Tlachovi, ktorý so mnou trávil kopec hodín, až dovtedy, kým tento môj problém nevyriešil. Je veľmi ochotný, milý a trpezlivý. Všimla som si , že na Porade za zaregistroval v deň, kedy začal riešiť môjho Nera a vyriešil, takže si myslím, že Porada získala dobrého odborníka. Právom mu patrí moja veľká vďaka. Všetkým prajem pekný deň....
jakro
07.03.11,05:58
čeština
Chobot
07.03.11,07:28
čeština

Ak máš podobný problém, ako už bol diskutované v inej téme, stačí do tej témy napísať nový príspevok. Nemusíš zadávať novú tému. Tvoju tému som pripojil k pôvodnej téme. Dúfam, že ti či najskôr poradia.

A čítal si už túto tému celú? Nenašiel si tam odpoveď na tvoj problém?
Juraj Tlach
07.03.11,09:40
čeština
Ahoj. Zmeň jazyk v OS. Manuálne V Nere 10 sa mi nepodarilo zmeniť jazyk BacitUp, Vision a Mediahub. Na tieto tri je nutné zmeniť jazyk operačného systému. Ostatok ide v pohode v češtine.
jakro
07.03.11,10:03
Zdravím, zmenu OS miestnom nastavení som zmenil na čeština/Česká republika a nepomohlo, multilanguage pack nemôžem použit,aspoň som nenašiel, neboť vlastním OS wn XP Home
Juraj Tlach
07.03.11,11:30
Zdravím, zmenu OS miestnom nastavení som zmenil na čeština/Česká republika a nepomohlo, multilanguage pack nemôžem použit,aspoň som nenašiel, neboť vlastním OS wn XP Home
ale to predsa nevadí.Jazyk sa dá nainštalovať.Potreboval by som ale nejaké informácie, aký sp máš, či je to anglický alebo slovenský...potom uvidíme.
jakro
08.03.11,04:51
Pozdravuj, až teraz som sa dostal k téme. Mám Win XP Home
a SP3 Slovak. A chcel som sa opýtať Juraj, šlo by to riešiť cez SKYPE - revver-i.Ďakujem
Juraj Tlach
08.03.11,10:26
Pozdravuj, až teraz som sa dostal k téme. Mám Win XP Home
a SP3 Slovak. A chcel som sa opýtať Juraj, šlo by to riešiť cez SKYPE - revver-i.Ďakujem
Home edície sú také, ktoré majú napr.jednotný balík OS anglický a na ten sa inštalujú jednotlivé LIP jazyky.Sú to malé súbory.Ovšem, ak je zmluva tej či tej krajiny, je OS preložený celý.Čiže nie je anglicky, ale napr.korejský, český a pod.Slovenský je takťiež poslovenčená angličtina.MUI paky sú pre OS profesionál.A sú to veľké súbory, je to vlastne zmena OS na ten či ten jazyk.Z tohto vyplýva, že čeština nie je možná.Jedine originál OS Český.Alebo update na novšiu verziu systému win.Asi tak.
jakro
08.03.11,14:26
K tomuto som dospel, po dlhšom bádaní na internetu, mám OS poslovenčená angličtina tak že sa NERO 10 inštaluje po anglicky.
Robím pokusy české súbory napr. ...CZ.xml na ...US.xml, je to ale časovo náročné o výsledku budem informovať.
Juraj Tlach
08.03.11,14:32
K tomuto som dospel, po dlhšom bádaní na internetu, mám OS poslovenčená angličtina tak že sa NERO 10 inštaluje po anglicky.
Robím pokusy české súbory napr. ...CZ.xml na ...US.xml, je to ale časovo náročné o výsledku budem informovať.
Výsledok som už písal vyššie, nepodarilo sa mi preložiť Vision, Mediahub a BackItUp.Možno budeš úspešnejší.
Juraj Tlach
09.03.11,07:16
Jedine použiť staršiu verziu, kde sa jazyk jednoducho nastaví pri inštalácii - Nero 9 a staršie. Nero desať sa líši tým, že sa to pokúsili naskladať do pár aplikácii, napr.foto a showtime atď. nahradili mediahub, čo sa aspoň pre mňa pracuje s tým horšie a vlastne to už ani nepoužívam.:)Myslím si, že deviatka je na to lepšie.
CORODBA27
27.03.11,14:11
Zdravím. Vidím že sa Vám podarilo vyriešiť jazyk na NERO 1O. Aj ja mám ten istý problém, viete mi poradiť? Ďakujem vopred.
qwertzo
28.03.11,07:05
Odinstaluj nero , chod do ovladacich panelov vyber miestne jazykove nastavenia a v zalozke miestne nastavenia vyber vsade cestina to sprav aj v zalozke upresnit. Bude chcet reset PC resetuj a spusti instalaciu. Jeden z tychto nastaveni ma vplyv aj na nero 10. Pretoze sa zial nero dal cestou ze si zisti jazyk podla systemovych nastaveni co je zial blbost :( Cestinu volim preto lebo neviem ci nero 10 ma aj slovencinu. Ak nastavite slovencinu a nero tu slovencinu nema vyberie default jazyk anglicky.
Juraj Tlach
28.03.11,15:16
Odinstaluj nero , chod do ovladacich panelov vyber miestne jazykove nastavenia a v zalozke miestne nastavenia vyber vsade cestina to sprav aj v zalozke upresnit. Bude chcet reset PC resetuj a spusti instalaciu. Jeden z tychto nastaveni ma vplyv aj na nero 10. Pretoze sa zial nero dal cestou ze si zisti jazyk podla systemovych nastaveni co je zial blbost :( Cestinu volim preto lebo neviem ci nero 10 ma aj slovencinu. Ak nastavite slovencinu a nero tu slovencinu nema vyberie default jazyk anglicky.
Nič neodinštaluvávaj. Len zmeň jazyk.
Juraj Tlach
28.03.11,15:18
Po inštalácii nero 10 jazykové balíky nainštaluje všetky. Ide len v akom jazykovom systéme sa spustí. Niečo sa dá použiť, ale nie na všetky Nero-programy. S akou súčasťou chceš pracovať ty?
teacat
29.03.11,13:32
Nastavení Nero 10 na CZ:
1. možnost:
Spustit regedit a ve větvi
HKEY_CURRENT_USER\Software\Nero\Nero 10\NeroX\Shared
doplnit položky
FamilyLanguage: cs-CZ
DisableMUI: 00000001 (hodnota dword)

2.možnost
Následující text zkopírovat do .txt souboru a následně změnit příponu na .reg a poklepáním na soubor přidat informaci do registry.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Nero\Nero 10\NeroX\Shared]
"FamilyLanguage"="cs-CZ"
"DisableMUI"=dword:00000001
Juraj Tlach
27.04.11,14:47
Áno, ale pri x64 to treba manuálne.
Vlado40
27.04.11,20:08
Pre menej zdatných ,ktorý sa nechcú hrabať v registroch ,ale aj pre iných ,ktorý si chcú zmeniť jazyk v Nero na CZ dvojklikom ponúkam tento súbor:
http://www.filefactory.com/file/cbf2fec/n/NERO_CZ.rar
peter8866
07.10.11,21:47
Ďakujem za pomoc Vlado40 . Ale teraz by som potreboval to isté,ale na verziu Nero multimedia suite 11. V tom reg faily som prepísal verziu,ale to nejak na 11-ku nefunguje. Asi tam budú nejaké iné hodnoty treba dopísať. Vďaka vopred...
lukisssko
08.10.11,14:44
tu to mate nero 11 češtinu ako višitú ZDE LINK
http://www.uloz.to/10549985/nero-cz-reg