peten1
25.12.10,11:01
Ahojte, potrebujem poradit,
Mam brata a on je uz 3 dni chorý má 6 rokov, stale vracia aj ked mu dame nieco ziest tak to vyvracia, má aj teplotu , ak by ste mi vedeli poradit co mam robit alebo co mu mam dat ziest aby to nevivracial tak napiste, za vsetky rady vopred dakujem
2009
25.12.10,10:09
Ahojte, potrebujem poradit,
Mam brata a on je uz 3 dni chorý má 6 rokov, stale vracia aj ked mu dame nieco ziest tak to vyvracia, má aj teplotu , ak by ste mi vedeli poradit co mam robit alebo co mu mam dat ziest aby to nevivracial tak napiste, za vsetky rady vopred dakujem

3 dni vracia? Treba na pohotovosť. Nenútila by som ho nič jesť. Udrží v sebe aspoň čaj?
peten1
25.12.10,10:11
hej caj ano pomaly si ho pije ,,, ale ked mu dam e hocico ine tak ide vsetko von aj s cajom :(
daria29
25.12.10,10:12
ma 6 rokov, vracia 3 dni , čo tak k lekárovi? kde je mama? ak vracia nemá papať, len po troške piť, lebobude dehydrovaný,bude mu potom zle ,treba le
kára!
peten1
25.12.10,10:15
caj pije ,,, pojdeme na pohotovost ,, len som sa chcel este pred tym opytat ci by nemal nic ziest,, dakujem za rychle odpovede
2009
25.12.10,10:17
hej caj ano pomaly si ho pije ,,, ale ked mu dam e hocico ine tak ide vsetko von aj s cajom :(


Ak má podráždený žalúdok treba mu dávať čaj po lyžičkách. Aby nebol dehydrovaný. Ty si s ním dnes sama? Sťažuje sa na niečo? Musí ho vidieť lekárka takto na diaľku Ti nik neporadí.
peten1
25.12.10,10:18
Je tu aj mama a oco ,, ten caj pije po lzyzickach ,, pojdeme k lekarovi ,,, diki
2009
25.12.10,10:19
caj pije ,,, pojdeme na pohotovost ,, len som sa chcel este pred tym opytat ci by nemal nic ziest,, dakujem za rychle odpovede
Nie nedávaj mu radšej nič jesť. Nechceš predsa aby Ti vracal po ceste. Pokiaľ mu chceš dať piť čaj iba po lyžičkách a pomaličky. Nevieme čo mu je tak opatrne.
2009
25.12.10,10:20
pá držíme palce a neboj sa
peten1
25.12.10,10:21
ok,, dakujem,,
kaivorus
25.12.10,11:08
daj mu zázvorový čaj, roiboss, v malých dávkach a stále, čaje striedaj
pasuliatko
25.12.10,17:50
jesť také ako suchú ryžu, daj mu piť veľa tekutín čaj, minerálka, voda čokoľvek čo v sebe udrží aby nebol dehydratovaný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a OKAMŽITE ísť na pohotovosť
olybaba
25.12.10,19:40
otazka pre Peten1

- ako si dopadol u lekara ?

- uz ked si dostal tolko rad, mohol by si nas poinformovat, nech sa aj ini poucia
peten1
25.12.10,21:02
cavte,, boli sme u lekara povedal ze treba pit caj a snayit sa mu nieco dat na jedenie a tiez predpisal nejake antibiotika ,,, lebo yistil ze ma este aj hrdlo chytené,,, ale uz mu je lepsie ,
pasuliatko
26.12.10,12:31
cavte,, boli sme u lekara povedal ze treba pit caj a snayit sa mu nieco dat na jedenie a tiez predpisal nejake antibiotika ,,, lebo yistil ze ma este aj hrdlo chytené,,, ale uz mu je lepsie ,

suchá ryža,zemiaky, kurací vývar, na vode nejaké kuracie prsia. niš slané,štiplavé,mastné...skorej také bez chuti. piť veľa tekutín ale to som už napísala, čaje, minerálky...
prajem skoré uzdravenie
peten1
26.12.10,13:08
suchá ryža,zemiaky, kurací vývar, na vode nejaké kuracie prsia. niš slané,štiplavé,mastné...skorej také bez chuti. piť veľa tekutín ale to som už napísala, čaje, minerálky...
prajem skoré uzdravenie
Dakujem za rady,, vyskusam
pasuliatko
27.12.10,18:49
Dakujem za rady,, vyskusam

pomáha to, nezaťažuje to žalúdok a je to ľahko stráviteľné.
ako sa má?
peten1
27.12.10,19:00
Skusili sme ryzu a tie zemiaky ,,,a tiez pil aj caj po lyzickach,,,no ale uz mu je lepsie :D
alabut
28.12.10,05:47
Asi sa treba chlapcovi viac venovat. Je mozne, ze jeho psychika si vyzaduje viac pozornosti. Ak sa budu choroby castejsie objavovat, tak tam bude pravdepodobne zakopany pes.
peten1
28.12.10,08:04
Dufam ze sa to nebude opakovat,,toto bolo prvý krát.
magno
28.12.10,08:23
mimotemy Moja kratka Katka od malicka vzdy vracia ked ma byt,alebo je chora.Proste jej opuchne hrdlo a v jednom kuse vracia.Byva to uz take zle,ze v sebe neudrzi nic.Naposledy ked sme volali pohotovost,tak mi doktorka poradila-lebo aj jej syn bol taky- aby som jej davala colu-je tam cukor,teda energia, co je vraj dobre- a obycajne slane tycinky.Skusili sme a hoci je to pre mna nepochopitelne zabralo to.Tak to mozno pomoze aj niekomu dalsiemu ;)
peten1
28.12.10,09:31
Ano,,mi sme tiez skusili tuc colu a tiez to pomohlo,,
maja
28.12.10,09:39
S tou colou a tyčinkami to poradili pred 18 rokmi na pohotovosti aj mne, len nám to kázali "vybublinkovať", aby to nedráždilo na kašeľ. Tie tyčinky sa u nás pri žalúdočných problémoch veľmi osvedčili.
danushka
28.12.10,09:45
mimotemy Moja kratka Katka od malicka vzdy vracia ked ma byt,alebo je chora.Proste jej opuchne hrdlo a v jednom kuse vracia.Byva to uz take zle,ze v sebe neudrzi nic.Naposledy ked sme volali pohotovost,tak mi doktorka poradila-lebo aj jej syn bol taky- aby som jej davala colu-je tam cukor,teda energia, co je vraj dobre- a obycajne slane tycinky.Skusili sme a hoci je to pre mna nepochopitelne zabralo to.Tak to mozno pomoze aj niekomu dalsiemu ;)
Tá cola je zázračná v tom preto, lebo obsahuje toľko chémie, že zničí v žalúdku všetko /aj to dobré, aj to zlé/.
Colu používame ako prvú pomoc na dovolenkách pri žalúdočných ťažkostiach.

Moje deti kým boli malé, vždy pri angínach zvracali. Po vyčerpaní zvracaním som im dávala len piškótky s čajíkom, šetriacu diétu aspoň tri dni a potom pomalý nástup na bežnú stravu.
Ryža, varená mrkvička, biele kuracie mäsko, banány, v žiadnom prípade mlieko, ktoré som vysadila aj bez žalúdočných ťažkostí pri zápaloch. Mlieko len komplikuje ozdravovací proces - zahlieňuje.
olybaba
28.12.10,12:04
- tiez som chcela napisat po uvedenych prispevkoch, ze s velkou pravdepodobnost cela choroba chlapceka mohla byt bakterialna, alebo virusova infekcia podnebia, hltana, alebo mandli - angína, zápal mandlí
- castymi sprievodnymi priznakmi je horucka, bolest hlavy a vracanie (ked boli moji synovia mali, na zaklade tychto priznakov som hned vedela ze "bude" angina)
- skoda ze ste hned, ked boli urcite priznaky "choroby" nenavstivili detskeho lekara, 3 dni ste stratili a nechali chlapceka sa trapit
- cize, chlapcek nemusel mat podrazdeny zaludok zo stravy, ale mal zaludocne problemy z "anginy"
kaivorus
01.01.11,07:42
ak máte možnosť si kúpiť zázvor či už buľvu, alebo sušený, uvarte si čaj: z buľvy narezať 1-mm plátky , a tento variť /miernym varom cca 40 minút, aby sa vyvarili aj triesloviny, u sušeného variť min 30 minút - miernym varom, a tento čaj v rozmedzí teplôt 35 - 45 stupňov celziových po malých dávkach -cca 1 PL prepierať v ústach, aby tieto vyvarené látky sa cez sliznice vstrebali , nastane uvoľnenie tráviacich štiav, a žalúdočné nevoľnosti, zároveň nastane aj psychické uvoľnenie z traumy zvracania. Prajem skoré uzdravenie