Fero11
25.12.10,15:15
Nenasiel som vhodnu sekciu na zadanie mojej banalnej otazky a tato sekcia sa mi k tomu najviac priblizovala, tak to hodim sem :)
Chcem si prelozit peniaze z banky A do banky B. V banke B mi dali cislo uctu na ktore to mam poslat a to cislo uctu je 000000-00xxxxxxxx/6500
Viem, ze cislo uctu je xxxxxxxx/6500 (kde 6500 je kod banky) ale naco tam davaju tie nuly predtym, aby cloveka zmagorili ?? :D
Rozalka
25.12.10,14:44
Presne tak, aby zmagorili. Nemusíš tie predné nuly napísať, ak to chcú, tak ich softvér ich "dorovná". Je to tak krajšie na výpise, čísla účtov pekne rovnako zarovnané, iný účel ja osobne v tom nevidím.
Pohodové a radostné vianoce prajem.
Fero11
25.12.10,15:03
dik, podobne aj tebe
ivka70
25.12.10,15:51
Su banky, ktore maju aj predcislia uctov a za nimi nasleduje cislo, vtedy je vyplnene vsetko, aj tie nuly.
Pokial tvoj ucet predcislie nema, je skutocne zbytocne to uvadzat s nulami.
Stefan2005
25.12.10,16:06
Slovenská banková ombudsmanka:

"Číslo účtu v domácom platobnom styku sa skladá z maximálne 16 číslic, t.j. najviac 6 číslic tvorí predčíslie účtu a maximálne 10 tvorí základné číslo účtu. Na Slovensku nie všetky banky používajú predčíslie. Ak nie je predčíslie uvedené, nahradzuje sa automaticky nulami. Používanie predčíslia je pre banku dobrovoľné, ak už sa však (http://webtext.sitelement.sk/returns/redirect.php?goto=121&pr=0.26&wid=1050&tstamp=1293296339&pid=3&cd=41615afeb869de3d7d9d2b50bcf6948f) banka predčíslie rozhodne používať, číslo účtu je úplné až po jeho zadaní."

zdroj: http://www.topky.sk/cl/100289/717522/Odpovede-Najcastejsie-problemy-bankovych-klientov--14--

ale aj Češi tvrdia to isté:

"Pokud banka přidělí klientovi číslo bankovního účtu včetně předčíslí, je nutné, aby bylo v mezibankovním platebním styku používáno číslo kompletní, tj. včetně tohoto předčíslí. Jakékoliv zkracování přiděleného čísla účtu znemožňuje jednoznačnou identifikaci účtu klienta, a tím narušuje hladké fungování mezibankovního platebního styku."

zdroj: http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/struktura-cisla-bankovniho-uctu/
220870
25.12.10,16:11
Presne tak, aby zmagorili. Nemusíš tie predné nuly napísať, ak to chcú, tak ich softvér ich "dorovná". Je to tak krajšie na výpise, čísla účtov pekne rovnako zarovnané, iný účel ja osobne v tom nevidím.
Pohodové a radostné vianoce prajem.
S týmto nesúhlasím.Ja som tak platil za vodu.Tie nuly som nenapísal (platba neprešla )a prišli ma vypojiť.Vzhľadom na vlastnú skúsenosť odporúčam ich napísať.;)
Fero11
25.12.10,17:56
Mne je to vlastne jedno, lebo to robi pracovnicka v banke (ja jej poviem cislo aj s nulami) ale zaujmalo ma na co su tam tie nuly
btw postova banka pouziva predcislie ?
Rozalka
25.12.10,18:22
S týmto nesúhlasím.Ja som tak platil za vodu.Tie nuly som nenapísal (platba neprešla )a prišli ma vypojiť.Vzhľadom na vlastnú skúsenosť odporúčam ich napísať.;)

Vodárne majú s najväčšou pravdepodobnosťou aj predčíslie, vtedy nemôžeš vynechať žiadne číslo.
V tom prípade platí to, čo napísal Stefan2005