vladan
17.08.04,11:07
Ahojte všetci,
ja chcem len radu, možno ste sa s týmto stretli.
Chcem nové, resp. ojazdené auto - som obyčajný človek, občan. Čo mi odporúčate leasing alebo úver z banky? Jasné, že sa mi jedná o čo najnižšie výdavky :-)
Ďakujem za radu.

Ak už bola na porade na toto téma (podotýkam, nie som podnikateľ, ani firma, len taký človiečik), prosím navigujte ma, rada si prečítam.

Pekný deň
Vivi
17.08.04,09:35
Pred casom som tiez riesila túto problematiku - rozhodovali sme sa o kupe auta a tiez sme bojovali s tym ci na leasing, alebo nie.Nakoniec sme kupili jazdene auticko a to prostrednictvom alternativy uveru - neviem, nejako mi bol sympatickejsi ako leasing, najma preto, ze pri leasingu auto nie je tvoje, kym ho nesplatis, pokial havarujes, mozes o vela prist....takto ked si ho (nedajboze) rozbijes, poistovna vyplati nahradu tebe...Neviem, je to len subjektivny nazor, ale stale som presvedcena, ze sme sa nakoniec rozhodli spravne. Inak, co sa tyka nakladov, ked si to rozratas napriklad na tri roky, tak su leasing a autouver porovnatelne....
Janca
17.08.04,10:51
Tiez ku mne dorazili nazory, ze este stale zatial pri sucasnej legislative a poplatkoch a pomeroch - je to moje, nie je - vychadza uver vyhodnejsie.
Zuzka
17.08.04,15:15
Tiez som toho nazoru, ze auto kupene na uver je vyhodnejsie pre obcana. Sama som volila tuto alternativu, hoci som mala moznost aj slusnej ponuky od leasingovej spolocnosti.
ANNA
18.08.04,10:43
Osobne si myslím, že úver je výhodnejší. Otázka úverov respektíve poplatkov tu už bola niekde diskutovaná. Teraz banky ponúkajú rôzne produkty aj nepodnikateľom. Len stojí za to obehať banky porovnať úroky, poplatky, podmienky.
Heni
18.08.04,15:56
Mne tiez vychadza auto cez uver prijatelnejsie. A tiez by som banky obehala radsej osobne, pretoze uz sa mi stalo aj to, ze informacie na ich www-stránke boli neplatné :eek: .
Aňa
19.08.04,09:49
Hoci máme auto na leasing - toť dielo môjho spolubývajúceho - ja by som sa skôr priklonila k úveru. Totiž každý kvartál tŕpnem či dám dokopy splátku, pretože ako to je, vy môžte robiť a ťahať ako kôň, ale peniaze ešte nemáte stále isté na ruku. A čakať, kedy mi zazvoní leasingovka pri dverách je tiež trochu na nervy.
natkov
30.03.08,07:22
Príspevky sú z roku2004, chcem vedieť čo je nové 2007 Otázka: Auto na úver a lízing. Prosím aký je rozdiel. V zmluve klient má v článku I Veriteľ a dlžník uzavreli dňa 26.2.2007 zmluvu o Autokredite č. xxxxxxna základe ktorej veriteľ veriteľ (Volkswagen)poskytol dlžníkovi úver vo výške xxxx Sk , účelovo určený na financovanie časti kúpnej ceny osobného mot. vozidla ....
Simonab
07.04.08,06:31
Príspevky sú z roku2004, chcem vedieť čo je nové 2007 Otázka: Auto na úver a lízing. Prosím aký je rozdiel. V zmluve klient má v článku I Veriteľ a dlžník uzavreli dňa 26.2.2007 zmluvu o Autokredite č. xxxxxxna základe ktorej veriteľ veriteľ (Volkswagen)poskytol dlžníkovi úver vo výške xxxx Sk , účelovo určený na financovanie časti kúpnej ceny osobného mot. vozidla ....

Ahojte, aj mňa by toto zaujímalo. Je niečo nové ohľadne rozdielu Leasing - úver? Okrem toho teda že pri úvere je auto Vaše.
Ak to tu už bolo riešené ospravedlňujem sa, pokúsim sa ešte hľadať.;)
Simonab
07.04.08,06:38
Petra29
07.04.08,06:38
Ahojte, aj mňa by toto zaujímalo. Je niečo nové ohľadne rozdielu Leasing - úver? Okrem toho teda že pri úvere je auto Vaše.
Ak to tu už bolo riešené ospravedlňujem sa, pokúsim sa ešte hľadať.;)
Podľa mňa výhodou úveru je ako píšeš:
1. auto je majetkom spoločnosti /resp.občana/
2. odpočet DPH pri úžitk.automobiloch je hneď pri kúpe
Nevýhoda:
1. odpis 4 roky /pri leasingu za 3 roky v nákladoch/
Simonab
07.04.08,06:56
Podľa mňa výhodou úveru je ako píšeš:
1. auto je majetkom spoločnosti /resp.občana/
2. odpočet DPH pri úžitk.automobiloch je hneď pri kúpe
Nevýhoda:
1. odpis 4 roky /pri leasingu za 3 roky v nákladoch/
Petra ďakujem za rýchlu odpoveď. Čítam tu všetko aj čo sa týka účtovania aký je rozdiel a našla som kopec zaujímavých vecí.
Škoda že sme v oddychovej časti Porady,ale uvedomila som si to až teraz. Posielam aspoň takéto ocenenie:):):):):).
Petra29
07.04.08,07:01
mimotemyaj ja som si všimla neskôr, že sme sa dostali do kaviarne:)
ja to tiež teraz riešim /úver-leasing/, tak to sú len základné postrehy
wolfsvk
29.09.11,13:27
Perfektný článok aj o tomto rozdiele http://pozicky-nebankove.info/pozicka-na-nove-a-ojazdene-auto/ ;)