keaneslovakia
26.12.10,08:19
Dobrý deň.

Prosím o radu ako postupovať keď mi práve skončil leasing na automobil a chcem ho hneď predať. Ide mi o postup pri odhlasovaní z Dopravného inšpektorátu. Musím auto najprv prepísať z majiteľa lízingovky na mňa a až potom odhlásiť do iného okresu, alebo ho stačí iba odhlásiť do iného okresu a nový majiteľ si ho aj so splnomocnením od lízingovky prihlási vo svojom okrese??

Ešte je možno dobré dodať, že kupcu už mám, zmluvu o kúpe vozidla už máme a kupec bude auto kupovať na svoju firmu.


Ďakujem za každú radu.

Peter
Zoltán Kovács
26.12.10,07:32
Najprv auto musíš mať na svojom mene, až potom sa môže predávať.
keaneslovakia
26.12.10,14:08
velka vdaka!
keaneslovakia
27.12.10,09:08
No kamarat. Velmi zle ste mi poradili. Mali by ste si to nastudovat skor ako niekomu poradite. /pisem to v dobrom/. Dnes som bol na policii. Musel som vypisat ziadost. Stacilo napisat do ziadosti ze ukoncenie leasingu + odhlasenie auta s udajmi noveho majitela, dolozil som doklady o ukonceni z leasingovky a auto odhlasili do ineho okresu, kde si ho do 15 dni novy majitel prihlasi. Takze ja som nemusel prepisovat auto z leasingovky na mna a az potom odhlasovat.
gita
17.10.12,14:17
Chcem sa opýtať to isté, ako zadávateľ. Po ukončení lízingu treba auto prepísať najprv na s.r.o a potom novému majiteľovi predať? A ako predať -s DPH?
gita
18.10.12,07:19
Ešte raz to isté, poraďte prosím