jano.hrib1
26.12.10,11:27
chcem predat do zahranicia stroj linku.vlastnim ju ako sukromna osoba.kupca chce fakturu.mozem ju predat svojej firme szco a potom predat.budem platit dan zo zisku ked ju vlastnim viac ako 4 roky.dakujem
Zoltán Kovács
26.12.10,10:35
Sám sebe nemôžeš predať. Ale môžeš vložiť do podnikania, a následne predať.
Avšak po takomto predaji z príjmu sa odvádza daň (ak sa vloží do majetku firmy).
jano.hrib1
26.12.10,10:47
Tomu by som rozumel ale ako zaplatit dan.ked vlozim do firmi a predam zaplatim dan z celeho alebo si odcitam naklady na za ktore som kupil
Zoltán Kovács
26.12.10,10:49
Tých viac ako 4 roky je koľko presne?
Pýtam sa lebo: Ak stroj patrí do 2. odpisovej skupiny, tak teoreticky by sa mohli uplatniť ešte nejaké odpisy po vklade do podnikania. Ak patrí do 1. odpisovej skupiny, potom už nie je nárok na žiadne odpisy, a daň by sa platiť z celej predajnej ceny.
jano.hrib1
26.12.10,11:01
Kupil som ho presne 22.03.2004.Mam kupcu 30000 eur Kupil som 12000eur ale je to turek a bojim sa ze nezaplati a potom som v pr..chce mi poslat zalohu 5000eur a potom zbytok.Ked zbytok nezaplati co nastane potom zo zdanenim dakujem
Zoltán Kovács
26.12.10,11:12
Ak nedoplatí zvyšok, tak sa zdaní iba tá záloha.
jano.hrib1
26.12.10,11:20
mam tu fakturu nejak rozpisat.alebo napisat na celu sumu a potom kolko zaplati tak zdanim.dakujem
marjankaj
26.12.10,12:04
Kupil som ho presne 22.03.2004.Mam kupcu 30000 eur Kupil som 12000eur ale je to turek a bojim sa ze nezaplati a potom som v pr..chce mi poslat zalohu 5000eur a potom zbytok.Ked zbytok nezaplati co nastane potom zo zdanenim dakujem

To vyzerá na 2.odpisovú skupinu a bolo by to odpísané. Takže ak by si to zaradil do majetku, tak by si zdaňoval celú fakturovanú sumu.
A to si nepoužíval tú linku na podnikanie? Na čo ti bola? Môžeš ju predať na základe kúpnopredajnej zmluvy ako občan a to je od dane oslobodené podľa §9 ods.1) písm. d)
jano.hrib1
26.12.10,12:13
najhorsie je ze turek chce fakturu
marjankaj
26.12.10,12:24
najhorsie je ze turek chce fakturu

Tak mu ju daj a pýtaj celú sumu na drevo.:cool:
jano.hrib1
26.12.10,12:35
ale ako ako sukromna osoba alebo cez moju firmu
marjankaj
26.12.10,13:27
ale ako ako sukromna osoba alebo cez moju firmu

A čo som ja veštec? Nič neviem o tvojej firme, nič neviem o turkovi a nič neviem o tej linke, čo predávaš.:confused::confused::confused:

Faktúru si povinný vystaviť iba ak si platiteľ DPH.
jano.hrib1
26.12.10,15:20
ospravedlnujem sa ze chcem poradit ale pisem ze som szco ale stroj mam na sukromnu osobu a turek chce fakturu.ja ked to vlozim do firmy zaplatim dan z celej fakturi a je mozne ze mi turek nezaplati.preto chcem poradit je nejaky sposob ako to predat ako sukromna osoba.a ako sukromna osoba nemozem vystavit fakturu ale turek ju zas potrebuje.ked mu poslem fakturu tak mi posle 5000euro a zbytok potom.ako to bude s platenim dane ked mi nedolplati.
Zoltán Kovács
26.12.10,15:34
ospravedlnujem sa ze chcem poradit ale pisem ze som szco ale stroj mam na sukromnu osobu a turek chce fakturu.ja ked to vlozim do firmy zaplatim dan z celej fakturi a je mozne ze mi turek nezaplati.preto chcem poradit je nejaky sposob ako to predat ako sukromna osoba.a ako sukromna osoba nemozem vystavit fakturu ale turek ju zas potrebuje.ked mu poslem fakturu tak mi posle 5000euro a zbytok potom.ako to bude s platenim dane ked mi nedolplati.


Už som ti písal, že keď nedostaneš viac ako tých 5 tisíc ečiek, tak zdaniť budeš iba to. Čo nedostaneš to nezdaňuješ.

Traba si čítať riadne príspevky.
jano.hrib1
26.12.10,15:41
tvoju radu som pochopil a dik za nu
JankaO
26.12.10,16:20
Ak stroj vlastníte ako fyzická osoba a neúčtovalo sa o ňom, tak prečo to nechcete predať ako fyzická osoba a dokladom pre kupujúceho bude kúpna zmluva?...
jano.hrib1
26.12.10,16:34
tak som to chcel aj ja ale on chce fakturu.bol som aj na colnici a da sa to ako sukromna osoba vyviest .ale kto vie ako je to u nich.mozno ju naozaj potrebuje
JankaO
26.12.10,16:53
Ak to predáte ako podnikateľ, poškodíte sám seba. Predajte to ako súkromná os., spravte KZ a ak chce faktúru, tak mu ju dajte...
Stefan2005
26.12.10,17:02
... tiež nie je mi známe ustanovenie zákona, ktoré by zakazovalo občanovi vystaviť faktúru... Samozrejme s odvolávkou, že to to predaj majetku, ktorý nebol zaradený v podnikaní
jano.hrib1
26.12.10,19:02
Dakujem za odpovede som v obraze ale snad je este nejaka moznost.som rad ze su ludia ktory aj cez vianocne sviatky sa snazia pomoct dakujem
m.lujza
27.12.10,08:37
podla mna by bola kupna zmluva od vás ako súkromnej osoby pre turka urcite vyhovujuca. Takisto ako my tu mame podnikatelov, ktori kupia v zahranici na kupnu zmluvu auto od zahranicnej súkromnej osoby. Ak chcete stroj mat v podnikani a predat ho ako podnikatel, mozete ho do podnikania dostat aj tak, ze stroj darujete napriklad bratovi sukromnej osobe. Len tak. Brat ako sukromna osoba vam ho zase preda. Spisete s nim kupnu zmluvu na stroj za xy eur. Kedze vam on preda svoju vlastnu hnutelnu vec, u neho pojde o prijem oslobodeny od dane. Vy tak budete ako SZČO v podnikani vlastnit stroj. Predate ho turkovi na fakturu. Ak chcete mat istotu, ze uvidite celu dohodnutu cenu, predajte ho za hotové. Vaším príjmom bude prijatá suma a výdajom kúpna cena stroja. Z ich rozdielu zaplatíte daň z príjmu.
jano.hrib1
28.12.10,00:43
uvidime dik