Sylvia K
26.12.10,11:44
Prajem všetkým pekný sviatočný deň, aj keď sa má oddychovať ale ja už rozmýšľam nad zajtrajším DPH.

Poprosila by som o radu :
Firma v SR (plátca DPH) v roku 2009 kúpila stroj od dodávateľa formou splátok z AT (nejedná sa o leasing), v kúpnej zmluve sú uvedené splátky s poznámkou, že stroj je až do úplného zaplatenia vlastníctvom firmy z AT. Firma SR mala z uvedeného stroja príjem (prenajímala ho). Z dôvodu neplatenia dohodnutých výšok splátok si dodávateľ z AT po upozornení stroj v 11/2010 odviezol. Ešte pred odvozom bol sľúbený dobropis v nejakej výške (netuším v akej lebo sa to nikdy nepovedalo), ale do dnešného dňa okrem podpísaného preberacieho protokolu nič od dodávateľa z AT neprišlo.
Takže podľa správnosti by sa mala odviezť DPH zo zostatkovej hodnoty stroja (uplatnený len daňový odpis z roku 2009).
1, A teraz mi to nemyslí bude to podľa § 69 ods.6 alebo §8 .
2, Kebyže teoreticky by došiel zajtra :) mailom dobropis , tak urobím samozdanenie a odpočet tak ako pri dovoze (ale mínusom) a ešte budem musieť zdaniť rozdiel medzi zostatkovou cenou a dopropisom (podľa bodu 1).

Veľmi pekne ďakujem za radu.
Sylvia K
27.12.10,07:47
Nevie niekto poradiť ?