7toff
26.12.10,13:59
Zdravím všetkých

Potreboval by som niekoľko rád. Pred rokom bola založená webová stránka, je to v podstate klub, nedávno sme mali aj prvé stretnutie užívateľov fóra, prevláda tam však skupina študentov, takže zatiaľ viacmenej financie fóra zabezpečujem ja zo svojho platu. Chcel by som sa však opýtať čo je potrebné k tomu, aby sme začali byť zaujímaví pre podnikateľské subjekty, a iné Webové stránky, ktoré by nám poskytovali články na diskusiu a ktoré by boli ochotné nás podporiť. Rozhodne nemáme v pláne to vzdať a radi by sme boli najlepším diskusným klubom o futbale (samozrejme s určitými pravidlami) na SVK ako aj v Čechách. Len máme problém "predať sa". Radi by sme aj pravidelne stretávali a prípadne organizovali a výlety na nejaké vybrané futbalové zápasy. Preto Vás prosím o radu ako ďalej, hlavne v oblasti Marketingu.
blavaciko
26.12.10,13:03
ak ste klub, odporucam clenske prispevky, napr
7toff
26.12.10,13:22
Tak zatiaľ sme iba Webová stránka, na ktorej sa pravidelne stretávame, klub sa ešte len formuje, stretávame sa však každý deň tak by sa to dalo nazvať klubom, len nemáme ešte právnu formu. Ďaľším problémom budú určite vzdialenosti, nakoľko do diskusie prispievajú ľudia od Košíc až po Liberec.
blavaciko
30.12.10,15:22
chapem to tak, ze ste len neformalna partia ludi, ktori sa nasli na webstranke a chceli by sa stretavat a diskutovat o futbale.
(pride mi ta myslienka strasne vtipna, ale budiz)

kazdopadne, vytvorenie obcianskeho zdruzenia by malo byt prvym krokom, clenske prispevky.
Ak sa ti podari ukecat nejakeho podnikatela ze vam zaplati za to ze sa budete rozpravat o jeho clanku alebo vyrobku, tak ti gratulujem.

Myslim ze v tomto pripade je aj irelevantne ci chcete diskutovat alebo sa rozpravat.
7toff
31.12.10,08:12
No my to z vtip rozhodne nepovažujeme a úspešne sme si zorganizovali aj prvé stretnutie užívateľov fóra. Ďalej by sme radi vytvorili slušné diskusné fórum o futbale kde sa dodržujú nejaké zásady, na rozdiel od iných športových webov na SVK, kde si užívatelia veselo a často aj bezdôvodne vulgárne nadávať a urážať a vedenie s tým nič nerobí. Keby som to považoval za VTIP tak by som sem v živote nepísal a nežiadal o RADU!!!!!!!!!!!!!!!!
7toff
31.12.10,08:19
*Opravujem na iných WEBOCH si užívatelia si často bez dôvodne vulgárne nadávajú a urážajú sa navzájom a vedenie na to kašle.
Marek Mahdal
01.01.11,08:45
Preto Vás prosím o radu ako ďalej, hlavne v oblasti Marketingu.

Ahoj,
prosim Ta, mozes presnejsie specifikovat, co su Vase ciele?
Navstevnost stranky? Zisk sponzorov? Ziskanie vacsieho mnozstva clenov?

Zakladna rada je:
Urcit si cielove skupiny a pre kazdu z nich pripravit specificky obsah. Polozit si otazku "Ako nas web pomoze riesit ich problemy?" pre kazdu z cielovych skupin.

Ak chcete viac futbalovych fanusikov, tak ich "problemy" mozu byt napriklad:
"Ako skoncil vcerajsi zapas Slovan-Trnava?"
"Kde mozem kupit dres Slovana pre mojho 3-rocneho syna?"

Pre cielovku "tipujuci", moze byt problem:
"Kde je najvyhodnejsi kurz na Dun. Streda - Presov?"

Pre "sponzorov":
"Preco je futbalovy fanusik cielovou skupinou mojho vyrobku?"

Zakladom dobreho weboveho marketingu je kvalitny obsah. Inspiruj sa kludne Poradou :)
7toff
05.01.11,07:11
Ďakujem za rady. Naše hlavný cieľ vytvoriť kvalitné futbalové fórum, teda zrejme budú potrebné všetky tri veci. Len musíme ísť na to postupne. Preto by ma zaujímalo na čo sa zamerať najskôr.
Marek Mahdal
05.01.11,07:14
Kde je traffic, tam su aj potencialne peniaze. Cize zamerat sa na budovanie navstevnosti z radov fanusikov.
7toff
05.01.11,10:12
Dobre ale ak aj máme čo ponúknuť užívateľom, tak ma zaujíma ešte ako postupovať pri propagácii WEBU. Lebo síce bude alebo je čo ponúknuť, ale užívatelia o tom nebudú vedieť.
Marek Mahdal
05.01.11,10:18
Blogy, fora, seo, podcasty, atd.
Nedavno o tom vysla dobra kniha od Davida M. Scotta - Nove pravidla marketingu
Odporucam kupit a pozorne precitat.
dragan.michal
06.01.11,18:00
ak máš na webe kvalitný obsah, tak sa ti bude návštevnsoť v určitej miere vracať aj sama.

A potom využi to čo je najlacnejšie - social media marketing.
Spravte si dobrú stránku na FB, komunikujte aj cez twitter (aj ked ten v tomto pripade, asi moc nezabere). Relativne lacno mozes ziskat navstevnost aj cez PPC na FB. Jeden klik Ta vyjde na 0,02 eur, co nie je zas tak vela. Mozes rozdelit budget 70 ku 30.
70% = smerovat na web
30% - smerovat na FB page. Kde ich mozes nasledne oslovit pomocou statusou, prispevkov, odkazov atd.

Ak Ta napadne dobra aplikacia, tak mozes vytvorit aj ju. Za relativne nizku sumu mozes cez aps ziskat mnozstvo fans a nasledne traffic na web.

Pripadne sprav na webe sutaz, ak budu zaujimave ceny a dobre to vymyslis tak mas zas navstevnost.

Sposobov mas naoazj vela