david907
26.12.10,20:05
mam procesor amd athlon 64 x2 4400+ chcem ho taktovat čital som že sa to roby cez bios v biose mam CPU CLOCK min 200mhz max 450mhz ak zvišim to cpu clock to bude taktovanie zvišim výkon CPU
KoxXxo
26.12.10,20:28
TomasHC
27.12.10,06:38
V Tvojom pripade by som odporucal skor hodiny gramatiky ako taktovanie...

PS: niekto v dnesnej dobe este taktuje? Mna to prestalo bavit pred 7 rokmi...
david907
27.12.10,08:51
mam AMD athlon 64 x2 4400+ 2.30 ghz chcel by som ho taktovať . aký program mám na to použiť? v BIOSE som našiel iba CPU Clock
Deiky
27.12.10,08:58
V Tvojom pripade by som odporucal skor hodiny gramatiky ako taktovanie...

PS: niekto v dnesnej dobe este taktuje? Mna to prestalo bavit pred 7 rokmi...

No prava tomas tiez som sa ti nadym tak zamyslel a uz pravdupovediac asi fakt uz malo ludi zvykne doma taktovat procaky to bolo este za cast jednojadrovych porocesorov... Skôr sa taktuje kôli rekordom alekôli beznej pouzivatelnosti uz pomenej..
Ale trosku nechapem preco ho chce taktovat ved to je dobry procak aj ked dvojjadro
david907
27.12.10,09:01
spustil by som na tom procesore gta 4 ?
Deiky
27.12.10,09:03
mam AMD athlon 64 x2 4400+ 2.30 ghz chcel by som ho taktovať . aký program mám na to použiť? v BIOSE som našiel iba CPU Clock
Preco zakladasnovu temu pokracuj v starej a v biose si to nastav ako ches sam zistis kde ma hranicu kedy ti zacne mrznut alebo sa restartovat.. nezabudni na chladenie
Deiky
27.12.10,09:09
spustil by som na tom procesore gta 4 ?
Ano spustil..

Ja mam ten procesor na domacom servery a HTPC a nehodlam ho menit kedze ked som ho kupoval tak to bol dobry procak a aj teraz s odstupom casu je na domace ucely dobry : ) Bezi mi nanom FTP HTTP (apche) mysql databaza DLNA server.. XBMC media a v podode s akymkolvek multimedialnymobsahom si poradi... .Ide aj o zostavu dnesne nove dosky ti same prispôsobuju takt procesora podla vykonu a aj intenzitu vetrania to je môj pripad takze ani nieje hlucnu a dokonca aj nizku spotrebu ma.
tibor.
27.12.10,09:30
PS: niekto v dnesnej dobe este taktuje? Mna to prestalo bavit pred 7 rokmi...

napriklad ja - je pravda ze pocitac kupujem asi raz za 5 rokov, ale prve co robim je taktovanie - nie pretaktovavanie.
hlavne znizovanie napatia az po minimum - aby som mohol znizit otacky ventilatorov.
pri otovrenom okne - vonkajsom sume nie je pocitac pocut vobec.

neviem ako je to s pretaktovavanim teraz, ale moj stary athlon xp procesor sa dal v pohode pretaktovat az az - bolo to vidiet uz na samotnom windowse ked som z povodnych 1500MHz pouzival 2000.
Chobot
27.12.10,10:10
mam procesor amd athlon 64 x2 4400+ chcem ho taktovat čital som že sa to roby cez bios v biose mam CPU CLOCK min 200mhz max 450mhz ak zvišim to cpu clock to bude taktovanie zvišim výkon CPU

Ak si o tom len čítal, tak to nerob. V dnešnom svete výkonných procesorov nemá zmysel taktovať CPU. Narobíš s tým viac zla, než osohu. Aj po pretaktovaní dostaneš možno z CPU vyšší výkon max. do 10%. V praxi taktovanie nemá zmysel. Je to skôr také experimentovanie s PC, kde rôzni nadšenci skúšajú limitné možnosti počítača a jeho komponentov. Je to skôr zábava, než spôsob na zvýšenie výkonu zostavy.

A nemysli si, že stačí len niečo prepnúť v BIOSe. Je na to nadviazané aj následné prehrievanie a potreba chladenia CPU a taktiež s frekvenciou pamätí. Prakticky zvýšenie taktu o nejakých 5% ani nepostrehneš, jedine nejakými diagnosticko-testovacími nástrojmi.

Ak to chceš skúsiť, môžeš. Ale nečakaj od toho zázraky. Najprv si ale prečítaj niečo o tom (viac, než len to , že sa to robí v BIOSe).
david907
27.12.10,10:15
oplati sa my ktomu procesoru kupovat geforce 9800gt
Chobot
27.12.10,11:35
oplati sa my ktomu procesoru kupovat geforce 9800gt

david, nehnevaj sa, ale dávaš naozaj hlúpe otázky. Čo vlastne potrebuješ docieliť? Už raz som sa ťa pýtal, či skladáš vlastné PC, ale žiadnej odpovede som sa nedočkal. Vôbec nereaguješ na odpovede na tvoje príspevky, namiesto toho zakladáš stále nové a nové témy. Pripadáš mi ako 13 ročný pubertiak, ktorý sa učí skladať PC.

GK sa nekupuje k CPU. GK kupuješ podľa účelu. Vlastne celý PC skladáš podľa účelu jeho použitia. Ani ten si nám ešte neprezradil. Raz si napísal, že chceš hrať jednu - dve hry. Ak chceš PC na hry, tak Athlon 4400+ ti stačí. Nie že by výkonnejší procesor nebol vhodný, ale zdá sa, že máš hlboko do vrecka a kupuješ lacnejšie veci. Alebo už máš ten 4400+. Ak ho nemáš, tak kúp výkonnejší, ale aj s ním ti hry pôjdu (za podmienky, že zvyšok zostavy bude adekvátny - napr. pamäte aspoň 1GB).

GK - čím výkonnejšia, tým lepšia. K procesoru môžeš dať akúkoľvek grafiku, ktorá je päticou vhodná pre ZD. V jednej staršej téme som ti poradil niekoľko grafických kariet, neviem, prečo stále hľadáš niečo iné. Máš túto možnosť kúpiť nejako výhodne? Tak si pozri jej recenzie a nejaké testy. Nebudem ti už robiť vyhľadávača na nete, nájdi si to sám. Lebo neviem, či to vôbec čítaš a či potrebuješ vôbec pomoc.
Stevo5
27.12.10,14:00
Súhlasím s Chobotom. Aj v tomto príspevku - hneď v odpovedi #2 je link na stránku s podrobným popisom možností a spôsobov taktovania AMD procesorov... a žiadna zmienka od davida907 o tom že to vôbec čítal.