whiscool
27.12.10,06:17
Chcem sa spytat za aku rychlost Vam policajti zadrzia vodicak ? Ci za kazdu rychlost sa zaplati len pokuta a vodicsky preukaz sa neodobere ?
Melnick
27.12.10,06:50
Je to vždy na policajtovi :)

Kedy môže policajt zadržať vodičský preukaz

Ako je to v súčasnosti
– ak vodič hrubým spôsobom poruší zákon a predpisy a ak tým bezprostredne ohrozí bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky alebo spôsobí dopravnú nehodu
– spôsobilosť vodiča je znížená požitím alkoholu, užitím inej návykovej látky, liekov alebo úrazom či chorobou
– ak sa vodič odmietne podrobiť dychovej skúške alebo lekárskemu vyšetreniu a ak sa vodič nepodrobil ustanovenej lekárskej prehliadke, psychologickému vyšetreniu alebo nariadenému preskúšaniu z odbornej spôsobilosti alebo ak o tom nepredložil doklad
– ak má vodič súdom uložené ochranné liečenie alebo súdom či iným príslušným orgánom uložený zákaz viesť motorové vozidlo
– ak uplynula lehota platnosti vodičského preukazu

Ako to bude po novom
– nový cestný zákon upravuje okruh dôvodov na zadržanie vodičského preukazu tak, aby tento mohol policajt zadržať vždy, ak možno za také porušenie pravidiel cestnej premávky uložiť zákaz činnosti
– polícia tak napríklad bude brať vodičské preukazy za hrubé porušenia pravidiel cestnej premávky, ohrozenie bezpečnosti a plynulosti, alkohol za volantom, dopravnú nehodu, prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti
– za ohrozenie iných účastníkov premávky, jazdu na červenú alebo cez železničné priecestie v čase, keď je to zakázané, ignorovanie stopky
– nanovo sa ustanovuje oprávnenie na zadržanie vodičského preukazu, ak je páchateľ priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky vodičom motorového vozidla a nemá peniaze na zaplatenie pokuty


Tu máš celý článok: http://hnonline.sk/slovensko/c1-27047920-stop-pre-vodicak-novy-zakon-pritvrdi
SamuelSK
19.04.11,05:50
Mna by zaujimalo kolko sa "moze" ist aby sa VP este neodobral :)
Myslim ze teraz mame tabulky, a nad 71kmh sa plati 650 eur


Samozrejme myslim tym cesty mimo obce a konkretnejsie len dialnice, i ked u nas sa neda jazdit viac ako 70kmh ani tam :)

Ale zaujima to cisto z teoretickej zvedavosti :)


Vtip je v tom, ze ak by policajti namiesto merania na prazdnej dialnice davali pozor na jazdu v pruhoch:

Prekážanie v jazde rýchlejšie idúcim vozidlám a obmedzovanie plynulosti cestnej premávky = 30 eur

tak by vybrali 2x viac ako za rychlosti a myslim ze ti co jazdia BA > TT CELY CAS v strednom pruhu, tak ohrozuju premavku nesmierne viac ako ten co si zosplapne pedal na tej prazdnej ceste..

Ale samozrejme, treba vyzbierat x penazi, inac nebude na ... rozpocet.

Tym sa mi vynara otazka:
Co bude, ak bude kazdy vodic jazdit dokonale predpisovo?

Myslim, odkial budu potom brat peniaze?

System funguje len preto, lebo sa najde dostatocny pocet blbcov.
(To plati aj pri volbach a inych veciach, ale to je uz ina tema)
wegamizi
16.07.12,16:14
Prosila by som radu.
Pravdepodobne som bola odmerana na dialnici a pravdepodobne som prekrocila povolenu rychlost.
1. Za ako dlho mi pride vyrozumenie?
2. Auto bolo firemne, co sa stane, ak nik neprevezme postu, pretoze sidlo firmy je v inom meste, kde chodime 1x do mesiaca?? Ako dorucia vyrozumenie o priestupku v pripade nedorucenia oznamu postou??
3. Aka je premlcacia doba?