marekpm
27.12.10,09:29
Dobry den,

chcel som sa opytat ked ma zamestnankyna pracovny pomer na dobu urcitu do konca aprila, ma narok na plnu ciastku paragrafu na seba a na sprievok rodinneho prislusnika, alebo len pomerna cast na tie styri mesiace t. j. 5 paragrafov

dakujem
Tweety
27.12.10,08:32
Dobry den,

chcel som sa opytat ked ma zamestnankyna pracovny pomer na dobu urcitu do konca aprila, ma narok na plnu ciastku paragrafu na seba a na sprievok rodinneho prislusnika, alebo len pomerna cast na tie styri mesiace t. j. 5 paragrafov

dakujem
Nárok na § 141 podľa ZP sa nijako nekráti.
Chobot
27.12.10,11:11
Dobry den,

chcel som sa opytat ked ma zamestnankyna pracovny pomer na dobu urcitu do konca aprila, ma narok na plnu ciastku paragrafu na seba a na sprievok rodinneho prislusnika, alebo len pomerna cast na tie styri mesiace t. j. 5 paragrafov

dakujem


Nárok na § 141 podľa ZP sa nijako nekráti.

upresním - v ZP nie je nijako riešené krátenie tohto nároku. Preto sa má za to, že zamestnanec má nárok na celých 7 dní na seba a 7 dní na rod. príslušníka.

Je to problém pri zmene zamestnania, pretože počet čerpaných dní sa nový zamestnávateľ nijako nedozvie. Malo by sa to asi zaviesť, že aj toto sa bude uvádzať vo výstupných listoch. Ak zamestnanec u nového zamestnávateľa povie, že doteraz nečerpal voľno, má nárok aj u nového zamestnávateľa na 7+7 dní.