Jozef Mihál
30.11.05,10:34
Nemáte náhodou niekto k dispozícií tlačivo

"Potvrdenie o vyplatených a zúčtovaných príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok)..."

...2005 ???

Inak povedané, čo vydávate - aké potvrdenie na daňové účely - zamestnancom, ktorí od Vás odišli alebo odchádzajú v priebehu roka 2005 ?

Za odpovede vopred ďakujem.
EPk
30.11.05,09:49
Tlačivo mam este z januara 2005. Neviem ci sa nieco zmenilo.
Eva
pozit
30.11.05,09:55
Mám také isté, neviem o tom, že by neplatilo.
Jozef Mihál
30.11.05,09:59
Ak sa nad tlačivom za obdobie roka 2004 zamyslíte, uznáte, že asi bude problém použiť ho aj za rok 2005 - keďže príspevky na DDS v roku 2005 na rozdiel od roka 2004 už neznižujú čiastkový základ dane...

Viď riadok 03 b),
riadok 03 c),
a riadok 04.
vladan
30.11.05,11:21
ja mám tlačivo, kde mám príspevky zamestnanca na DDS uvedené ako neuplatnené a zároveň mi nevstupujú ani do výpočtu čiastkového základu dane
matafe
30.11.05,11:41
U nás používame zatiaľ staré tlačivo, pričom príspevky na DDP zapisujeme do riadku 03b2, ako neuplatnené príspevky. Riadok 03c je úhrn 03a, 03b1, takže príspevky DDP neznížia čiastkový základ dane.

Ja už dlhšiu dobu striehnem na stránke MF, či sa neobjaví nejaké aktuálnejšie tlačivo Potrdenia a zatiaľ bezvýsledne.

V tejto súvislosti mi ale napadá otázka, či potvrdenie o zaplatení príspevkov na DDP bude postačovať v takejto forme (1 riadok Potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch ...) od zamestnávateľa, alebo bude nutné potvrdenie od poisťovne.
Jozef Mihál
30.11.05,11:43
Aha, takže používate tlačivo z roka 2004 a príspevky na DDS uvádzate do r.03/b/2.

OK, môže byť. Keďže MF doteraz nevydalo nové tlačivo, tak zrejme to tak aj zostane.
papmi
30.11.05,12:10
včera som bola na školení a sľúbili, že v najbližších dňoch na stránkach MF bude vzor tlačiva pre poisťovne, na ktorom budú potvrdzovať ľuďom, že majú u nich životné poistenie a teda aj pre ostatné možnosti, ktoré zákon uznáva by to malo byť platné tlačivo. To by malo zároveň slúžiť aj na potvrdenie tých zákonných podmienok - 10 rokov trvania zmluvy a výplata po 55 roku života. Tak uvidíme...
ALDA
30.11.05,12:19
včera som bola na školení a sľúbili, že v najbližších dňoch na stránkach MF bude vzor tlačiva pre poisťovne, na ktorom budú potvrdzovať ľuďom, že majú u nich životné poistenie a teda aj pre ostatné možnosti, ktoré zákon uznáva by to malo byť platné tlačivo. To by malo zároveň slúžiť aj na potvrdenie tých zákonných podmienok - 10 rokov trvania zmluvy a výplata po 55 roku života. Tak uvidíme...

mimotemy
Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú:D Dobre, že už sľubom po skúsenostiach neveríme:p