moska
27.12.10,10:14
Ahojte poraďáci,
kto poradí ako vykorčuľovať so zrážkovou daňou. Robím každý rok daňové priznanie na dieťa a uplatňujem si zaplatenú daň z úrokov. Od roku 2011 to nepôjde. Vie niekto poradiť či sa to dá nejako obísť?
Ďakujem
wallie
27.12.10,14:11
nedá, táto zrážková daň z vkladov na vkladných knižkách a bežných účtoch sa už od 1.1.2011 nedá uplatniť ako preddavok na daň v daňovom priznaní a navyše sa zruší možnosť uplatňovať nezdaniteľnú položku z "neaktívnych" príjmov, čiže u detí nezdaniteľná časť nebude, keďže nepracujú ani nepodnikajú :)
moska
27.12.10,15:35
to ma mrzí, ale ak bude napr. brigádovať, ani tak sa to nedá? Asi nie. Bolo to fajn, keď nám vrátili aspoň niečo. Poslanci si svoje neodoprú a "poddaným" zoberú aj to málo čo im dali.
veronikasad
27.12.10,15:50
to ma mrzí, ale ak bude napr. brigádovať, ani tak sa to nedá? Asi nie. Bolo to fajn, keď nám vrátili aspoň niečo. Poslanci si svoje neodoprú a "poddaným" zoberú aj to málo čo im dali.
Ak má brigádu len u jedného zamestnávatela, nech podpíše vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov. Príjem do výšky mesačnej nezd.časti základu dane sa jej nebude zdaňovať.

(Nesmie byť súbežne podpísané vyhlásenie u viacerých zamestnávatelov, ak u jedného ukončí, môže podpísať u druhého).
Ice dive
27.12.10,16:04
Ahojte poraďáci,
kto poradí ako vykorčuľovať so zrážkovou daňou. Robím každý rok daňové priznanie na dieťa a uplatňujem si zaplatenú daň z úrokov. Od roku 2011 to nepôjde. Vie niekto poradiť či sa to dá nejako obísť?
Ďakujem
čisto teoreticky by sa to dalo obísť aj tak, že by sa prostriedky pretransformovali a z neaktívneho príjmu spraviť aktívny... napr. kúpou nehnuteľnosti založiť živnosť a túto prenajímať, avšak toto obnáša vysokú administratívnu pracnosť, vysokú počiatočnú investíciu no a vedomosti riadiť túto investíciu tak, aby si zbytočne neplatila dvojite odvody...
ELAST
05.03.11,06:39
Prosím Vás, pomôžete mi ohľadom zrušenia § 7 ods. 5 zákona o dani z príjmov. Platí toto zrušenie až od zdaňovacieho obdobia 2011 alebo sa vzťahuje ešte na rok 2010?

Pýtam sa, lebo teraz v roku 2011 podávam daňové priznanie za rok 2010 a už platí nový zákon (a v prechodných ustanoveniach zákona o dani z príjmov som nenašla, že by sa na zdaňovacie obdobie 2010 vzťahoval § 7 v znení účinnom do 31.12.2010). Tak neviem....

Prosím, poradíte mi preto, či ešte v daňovom priznaní za rok 2010, ktoré robím teraz, môžem uplatniť daň vyberanú zrážkou z úrokov a plnenia z poistenia pre prípad dožiatia určitého veku ako preddavok a keďže som nemala žiadne iné príjmy, vyžiadať si túto zrazenú daň ako preplatok na dani?

Ďakujem krásne za pomoc!
truch
05.03.11,08:43
Prosím Vás, pomôžete mi ohľadom zrušenia § 7 ods. 5 zákona o dani z príjmov. Platí toto zrušenie až od zdaňovacieho obdobia 2011 alebo sa vzťahuje ešte na rok 2010?

Pýtam sa, lebo teraz v roku 2011 podávam daňové priznanie za rok 2010 a už platí nový zákon (a v prechodných ustanoveniach zákona o dani z príjmov som nenašla, že by sa na zdaňovacie obdobie 2010 vzťahoval § 7 v znení účinnom do 31.12.2010). Tak neviem....

Prosím, poradíte mi preto, či ešte v daňovom priznaní za rok 2010, ktoré robím teraz, môžem uplatniť daň vyberanú zrážkou z úrokov a plnenia z poistenia pre prípad dožiatia určitého veku ako preddavok a keďže som nemala žiadne iné príjmy, vyžiadať si túto zrazenú daň ako preplatok na dani?

Ďakujem krásne za pomoc!
Môžeš si uplatniť, DP sa podáva za rok 2010 a novela je platná od 1.1.2011:),
ELAST
05.03.11,12:38
Môžeš si uplatniť, DP sa podáva za rok 2010 a novela je platná od 1.1.2011:),

Dakujem krasne!