Clone1
27.12.10,11:17
Dobrý deň,

má niekto skúsenosti s preventívnou prehliadkou u stomatológa?

Čoho sa presne týka a aké máte reálne skúsenosti, či ste platili za preventívnu, nakoľko 2 známy boli na prehliadke minulý rok a tento rok platili tak ako po ostatné roky a tak isto ako ten čo nebol na prehliadke, podotýkam za kontrolu kazu, plombu a vŕtanie, čo si myslím že sú základné úkony, tak aké má výhody ísť na preventívnu okrem skontrolovania stavu chrubu?

ďakujem
buchač
27.12.10,10:33
Dobrý deň,

má niekto skúsenosti s preventívnou prehliadkou u stomatológa?

Čoho sa presne týka a aké máte reálne skúsenosti, či ste platili za preventívnu, nakoľko 2 známy boli na prehliadke minulý rok a tento rok platili tak ako po ostatné roky a tak isto ako ten čo nebol na prehliadke, podotýkam za kontrolu kazu, plombu a vŕtanie, čo si myslím že sú základné úkony, tak aké má výhody ísť na preventívnu okrem skontrolovania stavu chrubu?

ďakujem

Preventívna prehliadka u stomatológa (zubára)

Preventívna prehliadka u zubára napomáha k zachovaniu zdravých zubov, zabraňuje zdravotným problémom. Preventívnu zubnú prehliadku vykonáva lekár so špecializáciou v odbore stomatológia:
u detí a mladistvých do 18 rokov života dva krát ročne
u dospelých jeden krát ročne U stomatológa (zubára)
dva krát u žien počas tehotenstva - raz na začiatku a raz pred koncom tehotenstva

Preventívna prehliadka zahŕňa vyšetrenie stavu chrupu, slizníc, mäkkých tkanív čeľustí a ústnej dutiny, kontrolu zubných náhrad, kontrolu zubnej hygieny, hygienických návykov, určenie indexov KPE a PBI. V prípade potreby stomatológ súčasne odstráni povlak, zubný kameň, ošetrí zubný kaz. Ak má poistenec absolvované preventívne prehliadky, odstránenie zubného kazu mu hradí zdravotná poisťovňa.
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=431

...zvyšok platieb je len a len na zubárovi ...ak nejdeš na preventívku , platíš oveľa viac ...;)
Ono ešte záleží ešte aj na poisťovni ...nie každá má rovnaké podmienky . :rolleyes:
stanco007
27.12.10,10:48
Ja som to uz tiez pocul, ze ludia aj co boli na prehliadke rok dozadu tak platili tak isto ako tí co neboli...
Ja som napr nebol pri statnom zubarovi od roku 2002... Mal som sukromnika co bral za osetrenie "kes" bez spoluucasti poistovne... Zdalo sa mi to dost drahe aj ked robil perfektnu pracu a bezbolestnu, tak som bol tento rok na preventivke u statneho zubara. Ten mi urobil prehliadku a zistil 2 malilinke kazy plus som povedal, ze chcem aj jednu korunku urobit. Myslel som si, ze ked som bol teraz na prehliadke, tak od januara mi to bude preplacat alebo aspon ciastocne hradit poistovna... Ale omyl!!! Kedze som nebol na prehliadke aj v roku 2009, tak tieto zakroky ako tie 2 malinke kazy co mi teraz zistil a aj tu korunku co potrebujem si budem cvakat full-plnu palku bez spoluucasti poistovne. Az nasledne ked mi najde dalsie kazy alebo bude robit ine zakroky, tak uz tam bude v tom aj poistovna...
Uz ma parkrat napadlo, ci som neurobil aj chybu, ze som siel ku statnemu... A to som zvedavy este na tie ceny ked sa na lekarskom zakroku bude podielat aj poistovna... Aky tam bude rozdiel...
Clone1
27.12.10,10:57
díky, to som si tiež našiel na nete ale potreboval som vedieť reálne skusenosti ako písal stanco, aký je rozdiel ak idem a ak nejdem bo ako vravím žiadne zmeny tam nie sú,príde mi to len ako udržať si zákazníkov u štátnych stomatológov čo majú zmluvy s poisťovňami a mimo to tie čakacie doby sú neuveriteľné, moja stomatologička podľa ulice má voľný termín až v marci
stanco007
27.12.10,11:10
díky, to som si tiež našiel na nete ale potreboval som vedieť reálne skusenosti ako písal stanco, aký je rozdiel ak idem a ak nejdem bo ako vravím žiadne zmeny tam nie sú,príde mi to len ako udržať si zákazníkov u štátnych stomatológov čo majú zmluvy s poisťovňami a mimo to tie čakacie doby sú neuveriteľné, moja stomatologička podľa ulice má voľný termín až v marci
Viac menej suhlasim. Ale to, ze ma tak dane terminy je jej chyba... Preventivne prehliadke si ma robit priebezne pocas roka, resp. na ne upozornovat ludi a nie, ze posledne 2 mesiace v praci aj spi :D Mna by este zaujimalo, ze ci ludia co maju v rodine zubara platia za akekolvek ostetrenie??? :confused: Asi tazko si myslim. Takze ceny si urcuje zubar asi podla nejakeho ustanovenia...
adam
27.12.10,11:28
Dcéra chodí k štátnej zubárke. Naposledy jej vymenila plombu, i keď tá stará bola dobrá, ale"čierna", za novú peknú bielu. neplatila nič. Svokra chodí k inej štátnej zubárke a za plombu platila okolo 10E. Takže tiež neviem podľa čoho sa účtuje...
buchač
27.12.10,11:36
díky, to som si tiež našiel na nete ale potreboval som vedieť reálne skusenosti ako písal stanco, aký je rozdiel ak idem a ak nejdem bo ako vravím žiadne zmeny tam nie sú,príde mi to len ako udržať si zákazníkov u štátnych stomatológov čo majú zmluvy s poisťovňami a mimo to tie čakacie doby sú neuveriteľné, moja stomatologička podľa ulice má voľný termín až v marci
Každý má zmluvu s poisťovňou....nie so všetkými , ale má ...
Si potom predstavte tie platby ...

Viac menej suhlasim. Ale to, ze ma tak dane terminy je jej chyba... Preventivne prehliadke si ma robit priebezne pocas roka, resp. na ne upozornovat ludi a nie, ze posledne 2 mesiace v praci aj spi :D Mna by este zaujimalo, ze ci ludia co maju v rodine zubara platia za akekolvek ostetrenie??? :confused: Asi tazko si myslim. Takze ceny si urcuje zubar asi podla nejakeho ustanovenia...
Spíííí ????:confused::confused::confused:
Tvoj subjektívny pohľad možno ...na Slovensku po slovensky , hlavne to konanie .
Totiž každý si necháva všetko na poslednú chvíľu a potom sa nestíha .
Tie prehliadky hlavne ...kurnik , šak aj ja ...;) ...ale mne stačil len jeden telefonát a okamžite sa robila preventívka ...po telefóne :D:D:D:D
Hm ...upozorňovať ???....he , sa načakáme na takýto luxus ...
Možno by to aj šlo , len to by sa zasa len o peniazoch točilo .
Jedna sestra by to nestíhala ...veď predsa vidíš vo filmoch , ako je to tam . Súkromný zubár má administratívnu silu , telefóny , objednávky , kartotéka ...
Náklady by sa zdvihli a platby súbežne ...inak sa ani nedá , veď to sú spojené nádoby ...

Zaujíma Ťa platba rodinná ???
Mi potom povedz , že či v rodine automechanika sa platí za prácu ???...za matroš hej , ale inak asi nie ....či ?
Tak isto je to potom aj u zubára , robota grátis ...aj nejaká tá plomba ...no u porcelánových zubov by to už tak jednoduché nebolo .

P.S.:
Môj zubár má špeciálnu kameru , zrkadielko ...pacientovi na monitore ukáže komplet stav celej dutiny ...
Cena ???...cca 500 - 700.000 korún vraj bola / nepamätám presne už /..
V nemocnici , na stomatochirurgii takýto nemajú ...;)
Clone1
27.12.10,12:10
ja si myslím že niektorý stomatológovia to robia klasicky po slovensky, že ked vsetci chcu ist na kontrolu, ktorá je pre nich menej zisková tak povedia že maju vela práce aby im ju nespravili naschvál, nech chodíme skorej, neuvedomujú si že stratia zákazníka, toto sa mi stalo pred cca 2 rokmi, kde sa mi ani na 3x nepodarilo dostat do ambulancie, kedže bola stále zatvorená, pri 2 pokuse opäť zavreté a sám lekár z vedlajsej kancelárie povedal že to nie je seriózne kedže tam nebol žiadny oznam o zatvorení, na 3 pokus sme sa tam stretli viacerý zákazníci, čo prišli viackrát a bol tam oznam o dovolenke, ktorá trvá už 2 týždne, samozrejme že ten oznam tam vylepil niekto z kolegov pána zubára, kedže tam predtým nebol a bol zrejme na to upozornený, hanbu si teda spravil pred viacerými
stanco007
27.12.10,14:49
Dcéra chodí k štátnej zubárke. Naposledy jej vymenila plombu, i keď tá stará bola dobrá, ale"čierna", za novú peknú bielu. neplatila nič. Svokra chodí k inej štátnej zubárke a za plombu platila okolo 10E. Takže tiež neviem podľa čoho sa účtuje...
Tu ti to viem presne vysvetlit preco to bolo asi tak... Resp napisem jednu z moznosti co viem! Pokial mala dcera ciernu blombu a zubar je ju vymenil za bielu, tak za to by platila plnu sumu!!! Ide o esteticky ukon a za to si platime plnu palku. Ale je tu ale. Da sa s tym vybabrat kusok. Pokial zubar napise, ze tam bol kaz aj napriek tej ciernej blombe a on ten zub musel osetrit... A je po probleme :D