libuš
27.12.10,12:18
Prosím Vás, chcela by som si iba overiť jednu skutočnosť.
Viem, že potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti za príslušný kalendárny rok som povinná ako mzdárka vystaviť
do 10.02. ak zamestnanec žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa
do 10.03. ak zamestnanec nepožiadal zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania.
Moja otázka je, môžem uvedené potvrdenie vystaviť hneď po ukončení prac. pomeru ( v priebehu kalendárneho roka) a zamestnanec mi potvrdí svojim podpisom do vyhlásenia, že si ho prevzal...?
Alebo ho musím vystaviť najskôr až po ukončení kalendárneho roka, za ktorý vystavujem?

Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
27.12.10,11:22
Prosím Vás, chcela by som si iba overiť jednu skutočnosť.
Viem, že potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti za príslušný kalendárny rok som povinná ako mzdárka vystaviť
do 10.02. ak zamestnanec žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa
do 10.03. ak zamestnanec nepožiadal zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania.
Moja otázka je, môžem uvedené potvrdenie vystaviť hneď po ukončení prac. pomeru ( v priebehu kalendárneho roka) a zamestnanec mi potvrdí svojim podpisom do vyhlásenia, že si ho prevzal...?
Alebo ho musím vystaviť najskôr až po ukončení kalendárneho roka, za ktorý vystavujem?

Ďakujem za odpoveď.
Môžeš, ale "občas" sa stáva, že zamestnanec toto potvrdenie stratí, alebo sa zmení jeho formát.
kira
28.12.10,16:48
Mali sme kontrolu z Inšpektorátu práce a vytkli nám, že toto potvrdenie máme vydávať pri ukončení PP. Doteraz som ho vydávala vo febrári nasledujúceho roka, teraz to robím pri ukončení PP a kopiu si dám podpísať
alusa783
29.12.10,09:47
prosím Vas ako sa to tlačivo vyplna ja som uplne mimo som začiatočník a hladala som navod ale nenašla som, a to čo je tam popísané mi nič nehovori... :( povedali mi že do 1 riadku dam HM ale ostatné netušim...
mlyn16
10.01.11,18:41
Hľadám tlačivo platné pre rok 2009 - 2010 "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti ..." vo formáte doc., t.j. aby sa doň dalo vpisovať. Našla som aj na Porade len staré, neplatné.
veronikasad
10.01.11,20:29
Hľadám tlačivo platné pre rok 2009 - 2010 "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti ..." vo formáte doc., t.j. aby sa doň dalo vpisovať. Našla som aj na Porade len staré, neplatné.
Za rok 2009 máš tu (asi len pre DRAKov)

http://www.porada.sk/t120656-potvrdenie-o-prijmoch-fo-zo-zavislej-cinnosti-za-rok-2009-a.html?styleidd=5&highlight=potvrdenie+zdanitelnej+mzde
Mária27
10.01.11,21:31
Je to užitočné - pre drakov. Takže som to neotvorila (asi so jašterica:D).
mlyn16
11.01.11,06:52
Veronika tam je ale v pdf. S pomocou kolegu ho mám už aj vo formáte "doc", takže sa už môžu aj vpisovať údajú. Prikladám pre ostatných
jarkra
13.01.11,06:28
Mali sme kontrolu z Inšpektorátu práce a vytkli nám, že toto potvrdenie máme vydávať pri ukončení PP. Doteraz som ho vydávala vo febrári nasledujúceho roka, teraz to robím pri ukončení PP a kopiu si dám podpísať

Mňa by zaujímalo, prečo by sa malo potvrdenie o príjmoch vydávať pri ukončení PP. Veď keď zamestnanec ukončí pracovný pomer v januári, neznamená to, že by sa nemohol do konca roka ešte vrátiť. A zamestnávateľ vystavuje iba jedno potvrdenie za rok pre toho istého zamestnanca, to by som potom musela tomu zamestnancovi vysvetľovať, že to prvé potvrdenie má zahodiť, že je neplatné. Nehovoriac o tom, že formuláre na potvrdenie bývajú často menené a zverejňujú sa niekedy aj koncom roka.
kira
12.02.11,14:36
Mňa by zaujímalo, prečo by sa malo potvrdenie o príjmoch vydávať pri ukončení PP. Veď keď zamestnanec ukončí pracovný pomer v januári, neznamená to, že by sa nemohol do konca roka ešte vrátiť. A zamestnávateľ vystavuje iba jedno potvrdenie za rok pre toho istého zamestnanca, to by som potom musela tomu zamestnancovi vysvetľovať, že to prvé potvrdenie má zahodiť, že je neplatné. Nehovoriac o tom, že formuláre na potvrdenie bývajú často menené a zverejňujú sa niekedy aj koncom roka.

Priznám sa,že som o tom s nimi nepolemizovala. Sme menšia firma do 20 ľudí a za svoju prax som sa ešte nestretla, aby sa vrátil odídenec. Ale stať sa môže aj to.Môžu sa meniť aj tlačivá, i to je viac ako pravdepodobné. No čo už, vystavím nové tlačivo.Ale celkom mi to vyhovuje, pretože ak zamestnanec odíde, strčím mu do ruky všetky výstupné papiere a ušetrím vo februári na poštovnom. Toľko z vlastnej skúsenosti, ale každý si vyberie, čo mu vyhovuje z časového aj finančného hľadiska.Nemyslím, že by sa porušoval zákon, ak potvdenie vystavíte vo februári. :)