pavol.hornak
27.12.10,12:58
Dobry den,

mam jednu dost vaznu vec na Vás, sme v procese riesenia ziadosti na prispevok na zacatie podnikania od UPSVaR (Kosice).

A otazka znie stretol sa nikto stym aby SROcka zalozena s prispevkom nemohla mat 2 konatelov ? :) lebo na Urade mi tvrdia ze moze mat iba toho kto dostal ten prispevok (cize frajerka, musi byt jediny spolocnik a zevraj aj jediny konatel) a odvolavaju za na zakon o sluzbach zamestnanosti, cely som ho presiel nieje tam otom ani zmienka, kedze oni sa neriadia Obchodnym zakonnikom ako povedali, co sa mi velmi nezda.

Preto by som Vas chcel poprosit o rady, lebo mi dochadzaju napady a neviem ci ma vyznam sa snimi hadat.

Dakujem :confused::confused:
pavol.hornak
27.12.10,21:02
vazne ste to nikto este neriesili ?? :mee::mee: pomoze mi ked hocikoho hocico napadne :(
Miwoslav
27.12.10,21:14
Chod cestou ľahšieho odporu - urob to tak ako požadujú aby si dosiahol cieľ - príspevok
pavol.hornak
27.12.10,21:33
Chod cestou ľahšieho odporu - urob to tak ako požadujú aby si dosiahol cieľ - príspevok

Lenze ono to nieje take jednoduche, kedze prispevok je na priatelku a nechcem aby 2 roky bola ona jediny spolocnik a konatel :) je to myslim dost nebezpecne preto hladam cesticky ako tomu zabranit ...
Economic
28.12.10,05:32
Lenze ono to nieje take jednoduche, kedze prispevok je na priatelku a nechcem aby 2 roky bola ona jediny spolocnik a konatel :) je to myslim dost nebezpecne preto hladam cesticky ako tomu zabranit ...

Ja by som ju kľudne tam nechala aj ako samotnú spoločníčku aj ako konateľku s tým, že by Ti dala generálnu plnú moc na zastupovanie spoločnosti. Dostaneš podporu, a po nejakých 2 rokoch prevedie OP na Teba a vymenuje Ťa ako konateľa. Veď za 2 roky sa hádam nič zlé neudeje. A za svoje záväzky ručí spoločnosť svojim majetkom nie ona ako FO. Doporučujem výšku ZI /vklad jedinej spoločníčky/ splatiť v plnej výške pri prvozápise.
pavol.hornak
28.12.10,10:31
Ja by som ju kľudne tam nechala aj ako samotnú spoločníčku aj ako konateľku s tým, že by Ti dala generálnu plnú moc na zastupovanie spoločnosti. Dostaneš podporu, a po nejakých 2 rokoch prevedie OP na Teba a vymenuje Ťa ako konateľa. Veď za 2 roky sa hádam nič zlé neudeje. A za svoje záväzky ručí spoločnosť svojim majetkom nie ona ako FO. Doporučujem výšku ZI /vklad jedinej spoločníčky/ splatiť v plnej výške pri prvozápise.

Ved to je nato, ze nikdy nikto nevie ci sa nieco nestane ... ako by mala taka generalna plna moc vyzerat ? prosim Vas lebo som hladal vsemozne, ale ziaden vzor presne na tento ucel som nenasiel ...

Dakujem :P
pavol.hornak
28.12.10,10:52
Este jedna vec ktomu, myslite ze bude mat urad problem stym ze ma ustanovy za prokuristu spolocnosti uz pri jej prvo zapise do OR ?? podla mna by toto mohli akceptovat a vyhli by sme sa papierovackam s plnou mocou :)
Economic
28.12.10,14:43
Este jedna vec ktomu, myslite ze bude mat urad problem stym ze ma ustanovy za prokuristu spolocnosti uz pri jej prvo zapise do OR ?? podla mna by toto mohli akceptovat a vyhli by sme sa papierovackam s plnou mocou :)

Tak to si zisti na úrade. Ak to tak pôjde, tak O.K. Keď to taknepôjde, tak potom poriešime znenie plnej moci....
Danielle369
28.12.10,16:54
tu máš aj vzor na generálnu plnú moc od poradáckeho právnika

http://www.porada.sk/t129729-generalna-plna-moc.html
pavol.hornak
29.12.10,08:17
Tak to si zisti na úrade. Ak to tak pôjde, tak O.K. Keď to taknepôjde, tak potom poriešime znenie plnej moci....

Dakujem Velmi pekne za Vsetky reakcie ... ak by bol nejaky problem mozem sa ozvat rovno tebe cez Spravu ?
Economic
29.12.10,08:19
Dakujem Velmi pekne za Vsetky reakcie ... ak by bol nejaky problem mozem sa ozvat rovno tebe cez Spravu ?


Samozrejme kdekoľvek či cez správu alebo priamo cez e-mail uvedený v profile. Všetko dobré !