Diamant
30.11.05,11:04
Dobré poludnie všetkým,
mohli by ste mi prosím poradiť, či stačí s audítorom uzavrieť zmluvu na jeden rok. A ďalšie obdobie spolupracovať s iným audítorom. Napr. vo Francúzsku to nie je možné, tam sa s audítorom uzatvára minimálne na 7 rokov zmluva.
Ďakujem a prajem pekný deň
sway
30.11.05,11:01
Dobré poludnie všetkým,
mohli by ste mi prosím poradiť, či stačí s audítorom uzavrieť zmluvu na jeden rok. A ďalšie obdobie spolupracovať s iným audítorom. Napr. vo Francúzsku to nie je možné, tam sa s audítorom uzatvára minimálne na 7 rokov zmluva.
Ďakujem a prajem pekný deň

Určite sa tu vyjadrí aj nejaký auditor, ale čo viem ja tak sme mali jeden rok audit - zmluva bola spracovaná na ten jeden audit. A ďalší rok mi môže spraviť audit niekto iný. Ale § bohužiaľ neviem....
vladan
30.11.05,11:13
Určite sa tu vyjadrí aj nejaký auditor, ale čo viem ja tak sme mali jeden rok audit - zmluva bola spracovaná na ten jeden audit. A ďalší rok mi môže spraviť audit niekto iný...

... alebo na ďalší rok nebudem chcieť audit, resp. nebudem mať povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom ... závisí od zmluvných strán, ale zriedka je to na viac ako na 1 rok, resp. zmluva môže byť špecifikovaná na obdobie výkonu auditu až do predloženia audítorskej správy
durisovad
30.11.05,15:30
Ak kvality auditora este nepoznate, je dobre uzatvorit zmluvu na jeden rok. Ak s nim budete spokojni, mozete zmluvu obnovit, ak spokojni nebudete, skusite to s inym auditorom. Dobry auditor chodi do firmy pocas celeho uctovneho obdobia a radi, co a ako treba uctovat. Audit je potom otazkou par hodin.
Assea
06.07.07,04:32
Na aký účet vy účtujete audítorské overenie? Za rýchlu radu ĎAKUJEM
ZEvina
06.07.07,05:46
Ja tvorím rezervu 552, lebo overuje sa účtovná závierka z predchádzajúceho roka.
oravaucto
26.07.07,19:48
uvazujem o poradeni sa s auditorom ale kde ho mam zohnad za odpoved vopred dakujem.

Stefan
Zoltán Kovács
26.07.07,20:31
uvazujem o poradeni sa s auditorom ale kde ho mam zohnad za odpoved vopred dakujem.

Stefan

Napríklad tu:

http://www.skau.sk/komora.php?page=8&file=5&_sessid=6oe6efrgi1g2s4t4mereg8gm85dnv0l2
tonkat
27.07.07,05:48
Ja tvorím rezervu 552, lebo overuje sa účtovná závierka z predchádzajúceho roka.
Rezerva sa od tohto roku - 01.01.2007 tvorí na účet kde patrí príslušný náklad, v tomto prípade 518.