betka
27.12.10,16:38
Kto túto tému uzavrel?

Veď je to blud.
betka
27.12.10,15:42
http://www.porada.sk/t154281-zmluva-ktoru-podpise-druha-strana-az-v-januari-2011-a.html

ZAujíma nás predovšetkým, kedy došlo k dodaniu tovaru na základe kúpno predajnej zmluvy, ak došlo k dodaniu v zmysle par.8 z o DPH v roku 2010, dodala som počítač v roku 2010, DP mi vznikne dňom dodania, mňa nezaujíma, kedy ju podpíše druhá strana z pohšadu DPH.

Ak sa jedná o budúcu dodávku, teda dodám počítač až v roku 2011, DP mi vznikne až v roku 2011.

Prosím Vás zadávajte otázky komplexnejšie, a neuzatvátajte témy, kt. môži mať škrupule.
Llívia
27.12.10,17:48
Pôvodnú tému uzatvorila jej zadávateľka, Januš1 (keď sa myšou nastavíš na číslo nad slovíčkom "Vyriešené", zobrazí sa zoznam ľudí, ktorí na "Vyriešené" kliky).
Zoltán Kovács
27.12.10,18:03
Téma sa uzavrela preto, lebo zadávateľka označila najlešiu odpoveď. A nie preto, že je tam jeden klik na vyriešené. Až 4 kliky na vyriešené uzamikajú tému.
Llívia
27.12.10,20:07
Nepísala som, že tému uzatvorí jeden klik, ale že pri nastavení na číslo je vidieť zoznam tých, čo na "Vyriešené" klikli. ;) Mnohí stále nevedia, že táto "funkcia" tu je.
Odkedy bolo zmenené, že na uzatvorenie témy treba 4 kliky, keď doteraz stačili 3 kliky? :rolleyes:
Lubaba
27.12.10,20:19
neviem ako to funguje , kto môže uzatvoriť tému, ale ukazuje to že tému uzatvorila zadávateľka Januš1, ak teda je možné že stačí jeden na to, aby uzatvoril tému, vtedy asi netreba aby boli 4 kliky na zatvorenie.
Llívia
27.12.10,22:23
Lubaba, v pôvodnej téme pri čísle "1" nad "Vyriešené" je síce meno zadávateľky, ale nie preto sa téma uzatvorila. Funguje to tak, ako napísal Zoltán - zadávateľka vybrala najlepšiu odpoveď, vtedy sa téma automaticky uzatvorí.
Inak bolo treba na uzatvorenie témy 3 kliky na "Vyriešené". Či už musia byť kliky 4, aby sa téma uzatvorila, neviem, nič som o takejto zmene nenašla.
januš1
28.12.10,21:13
Som síce mimo témy, ale aby som to uviedla na pravú mieru, tému som uzavrela vedome, lebo som bola presvedčená, že už nič konkrétnejšie sa k tomu nedá dodať. Pre môj konkrétny prípad bola odpoveď postačujúca, i keď uznávam, že tí, ktorí sa veci rozumejú, tam mohli ešte kopec vecí doplniť. Keď Betka otvorila túto tému, tak som sa pokúsila tému nejakým spôsobom odomknúť, ale už to nešlo. Takže tak... :confused:
marjankaj
28.12.10,21:36
Som síce mimo témy, ale aby som to uviedla na pravú mieru, tému som uzavrela vedome, lebo som bola presvedčená, že už nič konkrétnejšie sa k tomu nedá dodať. Pre môj konkrétny prípad bola odpoveď postačujúca, i keď uznávam, že tí, ktorí sa veci rozumejú, tam mohli ešte kopec vecí doplniť. Keď Betka otvorila túto tému, tak som sa pokúsila tému nejakým spôsobom odomknúť, ale už to nešlo. Takže tak... :confused:

No ja neviem, čo si z tej odpovede zistila.:eek:My zase nevieme kedy je tovar dodaný, tak sa nevieme vyjadriť:confused:
Ale ak ti to stačí, tak sa asi vyznáš.:cool:
dana9
02.01.11,18:27
ahojte,

odla mojho nazoru: v pripade ak je tovar dodany v roku 2010 ale zmluva je druhou stranou podpisana az v roku 2011, t.j. zmluva je platne uzatvorena v roku 2011, tak az nasledne dodania tovaru su realizovane na zaklde tejto zmluvy, zmluva nema spatnu ucinnost a nevztahuje sa na dodanie tovaru v roku 2010.
dana9
02.01.11,18:29
http://www.porada.sk/t154281-zmluva-ktoru-podpise-druha-strana-az-v-januari-2011-a.html

ZAujíma nás predovšetkým, kedy došlo k dodaniu tovaru na základe kúpno predajnej zmluvy, ak došlo k dodaniu v zmysle par.8 z o DPH v roku 2010, dodala som počítač v roku 2010, DP mi vznikne dňom dodania, mňa nezaujíma, kedy ju podpíše druhá strana z pohšadu DPH.

Ak sa jedná o budúcu dodávku, teda dodám počítač až v roku 2011, DP mi vznikne až v roku 2011.

Prosím Vás zadávajte otázky komplexnejšie, a neuzatvátajte témy, kt. môži mať škrupule.

betka, imho, zmluva uzatvorena v roku 2011, sa nemoze spatne vztahovat na dodanie v roku 2010, len na buduce dodania,

a ak bola zmluva antidatovana, tak ide o zmluvu z roku 2010