mmrazick
27.12.10,16:19
dobry den, potrebovala by som poradit, poskytujem vzdelavacie služby v zahranici a od noveho roku by som chcela tieto služby poskytovat z bytu kde by som chcela vyčlenit jednu izbu na tieto podnik. aktivity. zaujimalo by ma či to mam niekde nahlasiť myslim tym mestsky urad a taktiež čo by som si mohla dať do nakladov a v akom pomere.
convict
29.12.10,22:00
Pokial budu sluzby poskytovane cez internet, odporucal by som institut pausalnych vydavkov a potom netreba nic vyclenovat ani davat do nakladov a robit uctovnictvo.

Keby predsa len to uctovnictvo aj tak sa nedporuca nic vyclenovat, nakolko je s tym kopec problemov (nebytovy priestor...) a davat do nakladov iba hnutelne veci potrebne k podnikaniu (nabytok, pocitac, telefon (nie sukromy) atd.). To uz lepsie je prenajat is nebytovy priestor mimo bytu.
janka.mo
29.12.10,22:56
pokial ja mam skusenost, tak s tym vyslenenim nebytoveho priestoru nie je az taky problem.... nahlasit na mestskom urade a to je vsetko.... potom na konci roka sa plati vyssia dan z nehnutelnosti, kedze ide o nebytovy priestor, ale napr. u nas to cinilo nejake 3 centy na m2. co sa tyka nakladov za najom.... tak ak je ten priestor v tvojom vlastnictve, tak pokial viem, tak si ich do nakladov dat nemozes, ale pokial by vlastnikom nehnutelnosti bol niekto iny, tak s nim mozes spisat najomnu zmluvu za tie nebytove priestory, a tie si uz do nakladov dat mozes....
ak sa mylim, tak ma prosim opravte.....
mmrazick
30.12.10,12:40
dakujem za prispevok,na tie pausalne vydavky by som nesla ostanem pri uctovnictve a dam si ozaj do nakladov len tie najpotrebnejsie veci.Co sa tyka bytoveho priestoru ten mame na polovicku zo svojim partnerom takze s tym by bol dalsi problem. Este by som mala dotaz kedze doterajsiu kancelariu rusim, nabytok ktory som tam mala chcem darovat za symbolicku cenu ale mam to v inventari.Ako by som to mala spravit aby to bolo uctovne v poriadku. ( Sú to police z Ikei stolicky stol valenda). Poradite mi este ? vopred dakujem.