Tomaso.
27.12.10,17:26
Ahojte,

chcem si kupit spiatocnu lentenku na miesto B kam sa da ist len s prestupom v mieste A. Naspat chcem ist ale uz z miesta A. To znamena ze sa na ceste spat vedome nedostavim na checkin v mieste B ale az na prestupnom letisku v mieste A. (dovod: aj ked jeden zaplateny let vynecham vychadza to cenovo podstatne lacnejsie ako dve jednosmerne letenky.)
Chcem sa spytat ci s tym ma niekto skusenost a ci nemoze byt okolo toho nejaky problem.

Dakujem,
Tomas
jelalim
27.12.10,16:37
Aka je to letecka spolocnost?

Neoplati sa to kupit tak, ze
spiatocna z A--->B
a na cestu tam jednosmerna B--->C?
Tomaso.
27.12.10,16:48
nie, neoplati. Prvy let je z Madridu do Limy a druhy je lokalny vramci Peru. (Ten sam o sebe je drahy.) Vsetko je to Iberia.
... ale to je jedno. Ide o to ci mi nemozu robit problem s tym ked pojdem naspat az z prestupneho letiska.
pivko
27.12.10,17:48
Preštuduj podmienky na letenke ,ale na 99 % Ťa na palubu nezoberú .Podľa mňa.Alebo kúp letenku zvlášť Madrid-Lima a zvlášť ten lokálny ak je tam cena nižšia ako pri jednosmernom. A potom sa na spiatočny .....:D
Často to kombinujem podobne , samostatná letenka Do Bangkoku a aklimatizácia:D v Pattayi. Po týždni kúpim letenku z Pattaye na Ko Samui ,ale s návratom v deň odletu domov do Bangkoku. Nikdy nebol problém, Ale zase Thajsko je iná káva;) a civilizácia;) ako Peru:mee:
PS:A NAČO SA TAM VOBEC TREPEŠ?:confused:
Tomaso.
27.12.10,18:04
Už som to našiel. Na webe Iberia je to schované pod "multiple routes" kde si to môžem nakombinovať. Takže vyriešené :o)

... ale aj tak si myslím že by to bolo OK. Veď na let by som mal platnú letenku a to že som sa vybodol na ten predchádzajúci by na to predsa nemalo mať vplyv.
Tomaso.
27.12.10,18:09
... na MAČU PIKČU predsa :D
pivko
28.12.10,06:07
To PIKČU je aj v Thajsku.:D:D:D
Tomaso.
05.09.12,08:27
... tak to tento rok bola ina haluz. Potreboval som sa dostat do Pekingu. No a najlacnejsia letenka bola Budapest - Vieden - Peking, teda s prestupom vo Viedni. Pricom keby som si kupil len tu druhu cast letu (Vieden - Peking) tak ta bola o 200 Eur drahsa ako tie dva lety spolu.
Tak som jak pako isiel z BA 200 km do Budapesti aby som si odtial zaletel do Viedne a tam prestupil. Je to s tymi cenami chore ale je to tak.
bodliak
05.09.12,08:33
Niekedy je v podmienkach, že musíš využiť všetky segmenty a presne v poradí, ako sú uvedené. Vynechaním jedného z nich prepadne celý zvyšok cesty.
Pozor na to !
Tomaso.
05.09.12,08:44
ja viem, ja som si presne toto zisťoval. Chcel som vedieť či môžem prísť na let až z Viedne. Poslali mi z aeroliniek že keď sa nedostavím na let do Budapešti, tak nadobudnem status "no show passenger" a celú letenku zrušia.
Predpokladám že toto je globálna vec a platí pre všetky aerolinky. Takže presne akopíše bodliak - pozor na to.
bodliak
05.09.12,08:55
Nie, nie je to globálna vec pre všetky aerolinky.
Platí to hlavne pre lowcosty, pre letenky zakúpené na rôzne kombinácie prepravcov cez agentúry a tie najlacnejšie kategórie economy leteniek.

Slušné aerolinky bežne ponúkajú open-jaw letenky a cena sa líši len o rozdiel letiskových poplatkov.
Tomaso.
05.09.12,09:06
to je možné, ale 99% ludí si pri kúpe letu klikne na Economy class, pokial to teda nieje služobná cesta.
toto boli Austrian Airlines a Economy class.
bodliak
05.09.12,09:39
Economy má tucet podkategórii. Nehovorím o business classe. (V rámci Európy nemá význam.)

Aj na stránkach Austrianu si môžeš vybrať, či chceš letieť za 89, alebo za 119, pričom tá prvá je fixná, nemenná a tá druhá sa dá zmeniť za poplatok 60 E. Obe sú eco.
A tretia bude eco-flex, ktorú môžeš meniť zadarmo viackrát, ale stojí 399.

(Čísla sú približné.)
Tomaso.
05.09.12,13:57
to máš pravdu, ale predpokladám že ani s eco-flex nemôžeš urobiť to že úplne zrušíš jednu časť letenky (to je ten prípad čo som popisoval na letenke BUD-VIE-PEK)
... môžeš si max.meniť termíny a možno osoby.
Ale to je len môj názor, nemal som eco-flex,takže neviem s istotou.
Viper
06.09.12,16:01
Nie, nie je to globálna vec pre všetky aerolinky.
Platí to hlavne pre lowcosty, pre letenky zakúpené na rôzne kombinácie prepravcov cez agentúry a tie najlacnejšie kategórie economy leteniek.

Slušné aerolinky bežne ponúkajú open-jaw letenky a cena sa líši len o rozdiel letiskových poplatkov.
Ako si to myslel ? Ked poleti BUD-VIE-PEK-VIE-BUD nemoze zacat cestu vo Viedni aj keby letel v biznis triede.Ako pisal Tomaso dostane NOSHOW a prepadne mu letenka. Nieje open jaw nieco taketo : BUD-VIE-PEK a spat HKK-VIE ?