tokoska
27.12.10,17:58
Prosím o porovnanie účtovníckych programov od firmy Kros - Alfa, Olymp, Omega s programom Pohoda.
Doteraz účtujem v programoch od firmy Kros, uvažujem o prechode na program Pohoda, v ktorom môžem účtovať neobmedzené množstvo firiem, jednoduché i podvojné účtovníctvo a vlastne aj mzdy priamo v založenej firme.
Je pre mňa aj cenovo výhodnejšie zakúpiť novú verziu Pohody, ako zaplatiť firme Kros no ďalší rok a doplatiť rozšírenie verzií pre viac firiem. Pozerala som zatiaľ iba demo, tak prosím, kto máte skúsenosti o porovnanie programov, plusy a mínusy.
Ďakujem
srska
28.12.10,14:45
nezabudni na to, že aj za servis Pohody napr. ak kúpiš Pohoda Komplet každý rok zaplatíš cca 120 eur. Okrem prvého roku - takže doporučujem kúpiť po silvestri :-)
tokoska
29.12.10,19:51
Vážení kolegovia, účtovníci,

žiadne skúsenosti, porovnanie programov a nemyslím tým cenové, ale z hľadiska účtovania, výstupov, a pod.
Ďakujem.
Daska
12.01.11,16:40
Kazdy soft ma svoje pre aj proti, ja som zacinala v Pohode, dlhe roky som robila v nej a nevedela som si ju vynachvalit. Pred rokom som bola nutena zacat v Krose a ver zacinalo sa velmi tazko, omega mi v kazdom kroku pripadala starsne zlozita a tazkopadna. Naopak kolegyna, ktora dlho robila v Krose a zacinala v Pohode ked zmenila zamestnanie, mala opacny problem. Po viac ako roku prace s Krosom mu zacinam prichadzat na chut.

Ale stale sa mi viac paci Pohoda, hlavne to ze je vsetko "pod jednou strechou". Nemam rada moduly, v Pohode som nikdy nepotrebovala hot line a v Krose uz niekolkokrat ano. Myslim ze porovnanie oboch softov je skor subjektivne.
Tita
03.02.11,16:11
Kazdy soft ma svoje pre aj proti, ja som zacinala v Pohode, dlhe roky som robila v nej a nevedela som si ju vynachvalit. Pred rokom som bola nutena zacat v Krose a ver zacinalo sa velmi tazko, omega mi v kazdom kroku pripadala starsne zlozita a tazkopadna. Naopak kolegyna, ktora dlho robila v Krose a zacinala v Pohode ked zmenila zamestnanie, mala opacny problem. Po viac ako roku prace s Krosom mu zacinam prichadzat na chut.

Ale stale sa mi viac paci Pohoda, hlavne to ze je vsetko "pod jednou strechou". Nemam rada moduly, v Pohode som nikdy nepotrebovala hot line a v Krose uz niekolkokrat ano. Myslim ze porovnanie oboch softov je skor subjektivne.

Ja som robila v oboch...a každý má výhodu v inom...
prešla som na POHODU, ale stále mi v nej chýba uzávierka - Danove priznanie PO a poznámky:(((( nedá sa to v Pohode dokúpiť??? Máte s tým skúsenosť? Normálne rozmýšľam, že kúpim Omegu...ale presne to ma brzdí, že to už nebude všetko pod jednou strechou:(
srska
03.02.11,16:27
Ja som robila v oboch...a každý má výhodu v inom...
prešla som na POHODU, ale stále mi v nej chýba uzávierka - Danove priznanie PO a poznámky:(((( nedá sa to v Pohode dokúpiť??? Máte s tým skúsenosť? Normálne rozmýšľam, že kúpim Omegu...ale presne to ma brzdí, že to už nebude všetko pod jednou strechou:(
ja robím 6 rokov v pohode ale stále mi pripadá taká ťažkopádna na ovládanie. predtým - ešte v minulom storočí - som mal book keeper (1991)a softip (1994).
Tita
03.02.11,16:30
ja robím 6 rokov v pohode ale stále mi pripadá taká ťažkopádna na ovládanie. predtým - ešte v minulom storočí - som mal book keeper (1991)a softip (1994).

a tie výstupy, ktoré som spomínala na konci roka robíš ručne?
srska
03.02.11,16:44
a tie výstupy, ktoré som spomínala na konci roka robíš ručne?
celé výstupy (podklady pre DP) v pohode sú na obr. poznámky to je moja nočná mora ale v PC mám niekde uložený súbor, ktorý potom vyplním a doložím ako prílohu k DP. (nikto to aj tak na DÚ nečíta)
Tita
03.02.11,19:22
..to áno...ale v alfe som rovno vytlačila hotové daňové priznanie....to mi trošku chýba:)
Teraz som si stiahla Olymp a skúšam vyrátať mzdu v ňom aj v Pohode..

Som viac naklonená Pohode
Vyplňanie a vypočet sa mi zdalo jednoduchšie, prehľadné a bleskovo vyšiel aj mesačný výkaz do SP.
Olymp mi naopak pri zadávaní údajov - o novom zamestnancovi zamrzol, vyhodil ma, všetko čo som pracne nahadzovala nekonečne dlho, môžem začať odznovu:( Nikam som sa nedostala, lebo musím vyplniť každú jednu prkotinku, aby ma pustil ďalej...aj % SP a ZP musím zadať sama..
v Pohode stačilo vybrať - poistenie všetko a vyrátalo všetky odvody s aktulnymi %....

takže asi tak....
Daska
14.02.11,17:40
Je pravda, ze aj mne chyba v pohode DP, ale to som si zvykla vyplnovat na stranke drsr a ukladat, takze dalsi rok som zmenila len cisla a datumy a mam to pekne vsetko v pc, nic nevyplnam rucne.