annnie
27.12.10,18:45
Kupila som manzelovi pod stromcek takuto vecicku, ma rad ludove pesnicky v aute mame radio na CD
stihli sme na USB pesnicky, USB dali do transmittera
naladili rovnaku frekvenciu, svieti ale to je vsetko.
Co tam este treba
?

http://www.toppredaj.sk/fm_transmitter_.html
Chobot
28.12.10,07:38
Kupila som manzelovi pod stromcek takuto vecicku, ma rad ludove pesnicky v aute mame radio na CD
stihli sme na USB pesnicky, USB dali do transmittera
naladili rovnaku frekvenciu, svieti ale to je vsetko.
Co tam este treba
?

http://www.toppredaj.sk/fm_transmitter_.html

A transmitter rozpoznal USB? A dali ste na transmitteri prehrávať skladby (tým stredným tlačítkom)?
annnie
28.12.10,09:34
ako zistim ci rozpoznal USB?
ano strednym sme dali prehravat
Chobot
28.12.10,09:58
ako zistim ci rozpoznal USB?
ano strednym sme dali prehravat

A keď ste dali PLAY, tak na displeji transmittera to niečo aj ukázalo? Napr. číslo skladby? Tvárilo sa to, že to prehráva?

Ak áno, potom len treba naladiť rovnakú frekvenciu.

Máte k tomu nejaký návod?
annnie
29.12.10,17:27
tak uz som prisla na pricinu
my sme prehrali pesnicky s cd do pocitaca a nasledne na kluc
tie su vsak vo formate mp4 a transmitter podporuje len mp3

tak by ma zaujimalo to na vsetkych cd je format mp4 viem to nejak zmenit na mp3?
Chobot
30.12.10,16:20
tak uz som prisla na pricinu
my sme prehrali pesnicky s cd do pocitaca a nasledne na kluc
tie su vsak vo formate mp4 a transmitter podporuje len mp3

tak by ma zaujimalo to na vsetkych cd je format mp4 viem to nejak zmenit na mp3?

S tými formátmi je to na trochu dlhšie. Aby som ti len stručne vysvetlil:

Ak máš hudobné CD, tak tam je hudba vo formáte cda -CD Audio (bezstratovom a bez kompresie) . Tento formát je však príliš objemný (na CD sa vojde len 70 min. hudby), preto sa tento formát zvykne konvertovať na iný audio formát. Existuje nespočetné množstvo audio formátov, mp3 je najrozšírenejší z nich. V podstate skoro všetky ostatné formáty sú stratové (tzn., že kvalita audio súboru sa konvertovaním zníži, pretože sa redukuje tok a objem dát), a využívajú kompresiu dát. Niektoré zachovávajú skoro rovnakú kvalitu, ako bezkompresný formát. V zásade platí, že čím väčšia kompresia (čím menší súbor), tým slabšia kvalita.

Neviem, z akého CD ste to kopírovali, ale ak to bolo na CD vo formáte mp4, tak to nebolo hudobné audio CD, ale už to niekto konvertoval a napaľoval na CD. Pretože formát mp4 je skôr videoformát, ale ak sa nevloží video, tak je nosičom len audio formátu.

Ak teda máte skutočne na na CD skladby vo formáte mp4, musíte ich nejakým konvertovacím softvérom skonvertovať na mp3. Z CD audia to urobí skoro každý audio converter. Ak sa z audio CD média konvertuje na mp3, tak sa tomu hovorí "ripovať CD".

Stačí si to googlu zadať free audio converter a nájde ti stovky programov (niektoré bezplatné, niektoré shareware a niektoré demo verzie), treba si zopár stiahnuť, nainštalovať a tým skonvertovať tie skladby.

ja používam Total Video Converter - v názve má síce "video", ale konvertuje video aj audio formáty, dokonca za video formátu spraví len audio súbor. Treba k nemu ale inštalačný kód, bez neho je ho možné používať len skúšobne. NA nete nájdeš ale kopec iných bezplatných konvertorov.