Jaronimo
27.12.10,19:05
Zdravím,
rád by som sa spýtal, či je legálne, pokiaľ by som mal registrovanú značku, logo a pod., ak výrobok, ktorý nie je označený nijakou značkou, označím tou vlastnou a budem ho pod touto značkou predávať?
Tento výrobok by som ja nevyrobil a bolo by ho možné bežne kúpiť (v neznačkovej forme).
Ďakujem za odpoveď
lujza.j
27.12.10,18:07
myslíš napr. textil, aleno iné. skús konkretizovať "výrobok" ktorý myslíš
Jaronimo
27.12.10,18:08
pýtam sa hlavne na textil a elektroniku
lujza.j
27.12.10,18:14
viem, že jedna textilka v SR nakúpi lacné tričká v Číne, odpára pôvodné etikety , našije svoje a predáva:eek:
Jaronimo
27.12.10,18:17
a toto, čo robí je legálne?
prípadne aj čo sa týka tej elektroniky, či sa to legálne dá spraviť? Prípadne či potrebujem nejaký súhlas od dodávateľa, resp. výrobcu, ktorý sám tieto výrobky označuje za neznačkové (unbranded).
padro
27.12.10,19:00
co sa tyka elektroniky tak to ti v cine kazda fabrika dokaze oznacit tvojim logom uz vo vyrobe.
camozzi
27.12.10,19:17
Treba chodit na veltrhy a tam najdes aj priamo zastupcov takych fabrik. Zvycajne maju katalogy toho co vyrabaju a da s nimi dohovorit v anglictine. Jedna znama znacka tak dala robit okuliare a ani nie nejake velke mnozstvo. Par tisic kusov, k tomu stojany, puzdra... Celkom dobre sa to predava a predajna cena je velmi v pohode. Kvalita neurazi.
Jaronimo
27.12.10,19:36
No, na začiatok si nemôžem dovoliť niečo také robiť vo veľkom, takže v malom množstve by som to možno začal sám, aj keď určite ste inšpirovali k pravdepodobne lepšiemu riešeniu :-)
ale s legálnosťou v tejto veci nie je problém, ak správne chápem :-)