dvojka
30.11.05,12:01
Dobrý deň,

mohli by ste mi poradiť? Otvorila som si živnosť a zamestnávam troch zamestnancov na základe dohody o vykonaní práce. Musím tvoriť sociálny fond?
SlavkaS
30.11.05,11:50
Z dohôd sa Soc.fond netvorí, tvorí sa iba pre zamestnancov na základe pracovnej zmluvy.
durisovad
30.11.05,15:18
Este by som podotkla, ze dohodarom sa ani nevyplaca nic zo socialneho fondu, kedze z ich odmien sa netvori.
Tweety
30.11.05,15:21
Dobrý deň,

mohli by ste mi poradiť? Otvorila som si živnosť a zamestnávam troch zamestnancov na základe dohody o vykonaní práce. Musím tvoriť sociálny fond?
Musím povedať, že dohodári nie sú podľa ZP zamestnancami.
Stále sú to dohodári.:rolleyes: :cool:
Teda netvoríme z ich odmien prídel do S.F .:eek: :cool:-viď zákon o S.F.
Paula
30.11.05,16:02
A aby to bolo komplet, tvorí sa iba z hrubého príjmu zamestnancov na TPP mínus náhrady za sviatky, dovolenky a PN.
vaclavka
01.12.05,07:28
Zdravim vsetkych,
poradi mi niekto ohladne odpocitania dane zo zavislej cinnosti za zivotne poistenie ? (ake doklady by sa mali predkladat mzdovej uctovnicke, stacia napr. len zlozenky o zaplateni poistenia za rok 2005? )
vdaka.
Paula
01.12.05,07:34
Zdravim vsetkych,
poradi mi niekto ohladne odpocitania dane zo zavislej cinnosti za zivotne poistenie ? (ake doklady by sa mali predkladat mzdovej uctovnicke, stacia napr. len zlozenky o zaplateni poistenia za rok 2005? )
vdaka.Si mimo témy. Pozri napr.tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=13093&highlight=%BEivotn%E9
NADEJKA
01.12.05,07:54
Dobrý deň všetkým poraďákom,
poprosím o radu.Chceme zamestnancom ku koncu roku vyčerpať sociálny fond nákupom poukážok ale nie darčekových ale stravných TICKET Restaurant,nech si za ne k sviatkom nakúpia.Je to možné,alebo musia byť iba darčekové z takýchto spoločností na čerpanie sociálneho fondu? Keď chcem urobiť rozdelenie sumy medzi zamestnancov,pojdem podľa stavu zamestnancom napr . k 30.11.2005 alebo všetci zamestnanci spoločnosti za rok 2005? A ešte posledná otázka,budú tieto poukážky podliehať zdaneniu zamestnancov?
Za odpovede veľmi pekne ďakujem.
NADEJKA
01.12.05,08:19
Prosím poraďte mi niekto!!!!Ďakujem.
Denda
01.12.05,08:24
Dobrý deň všetkým poraďákom,
poprosím o radu.Chceme zamestnancom ku koncu roku vyčerpať sociálny fond nákupom poukážok ale nie darčekových ale stravných TICKET Restaurant,nech si za ne k sviatkom nakúpia.Je to možné,alebo musia byť iba darčekové z takýchto spoločností na čerpanie sociálneho fondu? Keď chcem urobiť rozdelenie sumy medzi zamestnancov,pojdem podľa stavu zamestnancom napr . k 30.11.2005 alebo všetci zamestnanci spoločnosti za rok 2005? A ešte posledná otázka,budú tieto poukážky podliehať zdaneniu zamestnancov?
Za odpovede veľmi pekne ďakujem.
Zabezpečujete stravovanie zamestnancom inou formou?
NADEJKA
01.12.05,08:38
Zamestnanci bežne dostávajú mesačne stravné lístky TICKET Restaurant.
NADEJKA
01.12.05,09:20
Milí poraďáci,
prosím poraďte mi v tom niekto.Určite tu s tým máte skúsenosti.
Ďakujem za každú radu.
liba2
01.12.05,15:53
Dobrý deň všetkým poraďákom,
poprosím o radu.Chceme zamestnancom ku koncu roku vyčerpať sociálny fond nákupom poukážok ale nie darčekových ale stravných TICKET Restaurant,nech si za ne k sviatkom nakúpia.Je to možné,alebo musia byť iba darčekové z takýchto spoločností na čerpanie sociálneho fondu? Keď chcem urobiť rozdelenie sumy medzi zamestnancov,pojdem podľa stavu zamestnancom napr . k 30.11.2005 alebo všetci zamestnanci spoločnosti za rok 2005? A ešte posledná otázka,budú tieto poukážky podliehať zdaneniu zamestnancov?
Za odpovede veľmi pekne ďakujem.
1. Ak poskytnete zamestnancom darčekové poukážky, treba im zraziť 19% daň z príjmov.
2. Ak im poskytnete namiesto darčekových poukážok stravné poukážky TR (nad rámec ich nároku v rámci zabezpečenia stravovania), tieto musia byť v plnej výške obstarané len zo SF, rovnako treba zamestnancom zraziť DP.
3. Komu a v akom rozsahu poskytnete darčekové poukážky, by ste mali mať upravené v Smernici o čerpaní SF.

Dodatočne som si všimla, že v otázke ide o dohodárov.
SF ste tvorili z vyplatených miezd zamestnancom v pracovnom pomere.
Z odmien dohodárom sa SF netvoril - nie sú zamestnanci na základe pracovného pomeru - teda je diskutabilné, či môžu dostať darčekové poukážky zo SF.
NADEJKA
02.12.05,09:11
Dobrý deň poraďáci,
ďakujem za všetky odpovede.
Chcem sa ešte spýtať,či v tej smernici o čerpaní SF bude presne určené ktorým zamestnancom sa čerpanie povolí.
Mám v tom chaos,pretože v spoločnosti bola k 1.máju reorganizácia,90% pracovníkov bolo prepustených a miesto nich zase prijatí noví.Mal by sa vyčerpať fond za rok 2004,ktorí vlastne tvorili "starí" zamestnanci,ale rozdeliť ho tým novým? Ako mám vlastne tú smernicu"nastaviť"?
Neviem ako to urobiť tak aby to bolo dobre.
Dúfam,že mi tu dáka dobrá dušička poradí.
Vopred ďakujem.
Tweety
02.12.05,09:14
Dobrý deň poraďáci,
ďakujem za všetky odpovede.
Chcem sa ešte spýtať,či v tej smernici o čerpaní SF bude presne určené ktorým zamestnancom sa čerpanie povolí.
Mám v tom chaos,pretože v spoločnosti bola k 1.máju reorganizácia,90% pracovníkov bolo prepustených a miesto nich zase prijatí noví.Mal by sa vyčerpať fond za rok 2004,ktorí vlastne tvorili "starí" zamestnanci,ale rozdeliť ho tým novým? Ako mám vlastne tú smernicu"nastaviť"?
Neviem ako to urobiť tak aby to bolo dobre.
Dúfam,že mi tu dáka dobrá dušička poradí.
Vopred ďakujem.
Zamestnanec je ten, ktorý má zmluvu o uzavretí PP. Teda ten, čo už odišiel nie je v PP, nie je už zamestnancom podľa ZP.:cool: